Jak se bránit smskám od ctitele?

Od: Datum: 10.07.12 11:32 odpovědí: 11 změna: 19.08.12 09:08

Dobrý den. Nevíte jestli policie může něco udělat, pokud někdo posílá nechtěné sms? Kamáradce píše již přes dva roky kolega z práce, že ji miluje, je smysl jeho života ... bla bla ... A to má ženu a dvě děti :(

Nevyhrožuje. Ale je to obtěžující. Ona mu již několikrát řekla i napsala, že to nemá cenu a že mezi nimi nic nebude ( a nic nikdy nebylo)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 10.07.12 11:34

Podat na Policii ČR trestní oznámení pro "stalking"... Případně ať kamarádka kontaktuje manželku onoho kolegy - ono jej to přejde... ;)

doplněno 10.07.12 12:29:

To Samadoma: Jako ´důkaz´ pro přijetí trestního oznámení (a tedy nutnosti jeho prošetření) stačí SMS z daného čísla - pokud jich dotyčná pár v mobilu má... BTW - tel. operátoři mají zákonnou povinost SMS archivovat (IMHO 6 měsíců) a na ´soudní příkaz´ je musí PČR pro vyšetřování poskytnout (hovory dtto). Třeba by dotyčnému stačila pozvánka od Policie (podání vysvětlení)...

Taky se přikláním ke kontaktování Policie před kontaktováním manželky - manželata ať si to vyříděj´ mezi sebou, do toho se míchat nechci.

doplněno 10.07.12 12:30:

To Cocinkamichalka: Mnohé mobily tuto funkci nemají... Bohužel...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: samadoma*
Datum: 10.07.12 12:10

je to klasický stolking ,nemusí jít o vyhrožování ,u nás je tento trestný čin zaveden nově ,asi 2roky ,je to obtěžující pro ni a tak by to měla hlásit ,když si chlapík nedá říct ,dva roky je dlouhá doba a stačí to na skutkovou podstatu.u stolkingu je velmi časté ,že pachatel nejdříve oběti lichotí ,často ji miluje nebo se jí dvoří ,pak to graduje tak ,že začne přitvrzovat ,sledovat ,vyhrožovat ...bohužel byl u nás i případ ,kdy nakonec svou "milovanou " zabil (byli to kolegové z práce ,psalo se to na netu,zapátrejte...).Osobně mám se stolkingem roční zkušenost ,hlavně by mu nem,ěla na sms odpovídat a pokud dala jasně na jevo ,že jí to vadí ,chlapík si koleduje!

doplněno 10.07.12 12:13:

JEHO ŽENU BYCH DO TOHO NETAHALA ,BYLA BY TO JEN MSTA,TADY JDE O TO ,ŽE SE DĚJE COSI NEŽÁDOUCÍHO A ŽENA TAKY ASI RADOST MÍT NEBUDE ,KDYŽ DO TOHO BUDE ZAANGAŽOVANÁ OSOBNĚ TÍM ,ŽE JÍ V JEJÍM MOBILU PŘISTANOU PŘEPOSLANÉ SMS,ONA ZA NĚJ NEMŮŽE ,A I TAK SE BUDE DOST TRÁPIT ,AŽ SE DOZVÍ OD POLICIE ,CO JEJÍ MANŽEL VYVÁDÍ...NEBUDE TO PRO NI NIC S MEDEM

doplněno 10.07.12 12:18:

pokud to bude hlásit ,měla by mít důkazy o jeho dlouhodobém chování ,u stolkingu to musí trvat minimálně myslím 6týdnů ,aby byla splněna skutková podstata ,je to obtěžování ,když po 2letech nepřestal ,pochybuji ,že toho jen tak nechá ,není to normální a nenechala bych to jen tak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.12 11:37
avatar

Buď za dotyčným zajet s pár kamarády a udělat bububu, případně o tom informovat jeho manželku, nebo některé telefony umožňují zablokování některých kontaktů.

doplněno 10.07.12 16:17:

Změnu tel. čísla jsem nenapsala z toho důvodu, že před kolegou z práce se nové číslo utají těžko. Předpokládám, že číslo slečny její kolegové či kolegyně mají, a jak jim zabrání, aby mu ho dali? Důrazným obecným varováním, aby zrovna jemu číslo nedávali?

To nevidím moc reálně..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.12 11:38
avatar

Dobrý den. Nejúčinější by zcela jistě bylo dát poslední varování a jinak se obrátit na manželku. Ta už si ho srovná, aby neobtěžovat jiné ženy. Policii bych do toho netahala. Brala bych ohled na jeho ženu i děti. ale to je jen můj názor.

doplněno 10.07.12 15:28:

Divné je, že to chce řešit až po více, než dvou letech. Takže jí to asi zase tolik obtěžovat nemůže, když to nezačala řešit dříve a nechala to být takovou dobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.12 11:41
avatar

já bych ty smsky rovnou přeposílal jeho manželce to by byl asi rachot *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.12 11:49
avatar

A nebylo by nejjednodušší vyměnit si SIMku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankauk*
Datum: 10.07.12 11:53

Jde o soukromé telefonní číslo nebo pracovní? Pokud pracovní, upozornila bych kolegu, že zasílání takových zpráv na pracovní mobil jistě není v pravidlech pro používání pracovního mobilu vašeho zaměstnavatele. Jestliže s tím nepřestane, obrátila bych se na zaměstnavatele a dále případně na policii, pokud zaměstnavatel nezjedná nápravu. V případě soukromého čísla bych kolegovi oznámila, že je to poslední upozornění a v případě, že bude nadále obtěžovat přes mobil, obrátíte se na policii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.12 12:20
avatar

Přidat jeho kontakt do blokovaných kontaktů v mobilu. Nebudou chodit SMS ani volání.

doplněno 10.07.12 13:03:

Mowla: To ano, ale pokud tazatelka takový má, je to nejjednodušší způsob. Já takhle blokuju všechny otravy, co mi nabízejí skvělé a jedinečné Omega 3 kyseliny, ponožky, holítka, úvěry, volné minuty...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 10.07.12 15:45

Už jí píše přes dva roky? To bych nevydržela. Momentálně vidím jedinou možnost ve výměně SIM karty. Tak bude mít konečně a rychle od nechtěných sms pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.12 15:50
avatar

samadoma napsala netahat do toho manzelku... mozna proto je ted sama doma ;)

naopak pokud je to idiot musite se do toho vlozit tvrde... "OK kamo, varovala jsem te, je to hlasene na policii vcetne tveho jmena a tel. cisla, mam sehnane telefonni cislo i na tvou zenu, pokusis-li se me znovu kontaktovat, zavolam celou story i ji."

doplněno 10.07.12 15:58:

a protoze se to nedeje primo vam (nebo se jen kryjete) tak nevite nic o tom, co probehlo, jakym zpusobem mu odepisuje a jestli ho vlastne "nenavadi" svou odpovedi a mezi radky k tomu, aby zase napsal...

ja jen, ze tohle znam (jako pozorovatel te, ktere takove zpravy chodily)... a jen vam si pak postezuje na kafi jak ji to obtezuje..

2 roky slepe posilat SMS a nemit zadnou odpoved.. to uz nevydrzi jen tak nekdo..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.12 09:08

2 roky? proč ste to neřešili dřív...jasný stalking, okamžitě na policii,žádné kontaktování manželky nebo jakékoliv domlouvání s ním,žádná komunikace,rovnou policie,možná by stačilo kdyby si za ním zašli nebo předvolali a důrazně ho upozornili,že může skončit u soudu,každopádně když to trtvá tak dlouho, tak to nějak řešit musí...btw připadá mi,že spousta lidí má obavy chodit na policii něco oznamovat a radši přehlíží spoustu nepravostí,které určitě za ohlášení stojí (i když to třeba policie nevyřeší),já vim je to nepříjemné,ale určitě je to lepší než to nechávat být

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.