Alimenty vs konec školy

Od: Datum: 10.07.12 11:20 odpovědí: 8 změna: 12.07.12 09:12

Dobry den chtěl jsem se zeptat syn se letos vyučil tak jsem chtěl vědět kdy mi končí placení alimentu.Děkuji za odpověd

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.12 11:26

Pokud je syn vyučen, bylo mu 18 let a nebude studovat dále, považuje se za člověka připraveného na zaměstnání a alimenty by Vám měly skončit ukončením školy (myslím, že se ještě počítají prázdniny), případně pokud mu ještě nebylo 18 a má školu ukončenou, tak právě tím 18 rokem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.07.12 11:27

Dobrý den. Pokud nebude syn pokračovat v dalším studiu a připravovat se soustavně na budoucí povolání, pak Vaše povinnost platit výživné, končí. Pokud bude syn ve studiu pokračovat, trvá i nadále.

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 10.07.12 11:32

Jakmile si začne vydělávat (nebo se zaregistruje na ÚP). Pokud tedy nepůjde studovat dál...

Datum: 10.07.12 16:56

Ovšem pozor, nemůžete jen tak přestat platit, řeší se opět soudně.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.07.12 20:43

Dobrá připomínka!*palec*

Datum: 11.07.12 08:18

Co je potřeba k tomu,aby se to ukončilo soudně?Platí se za to něco?A mimosoudně dohodou to nejde?

Datum: 11.07.12 18:08

K tomu je potřeba napsat návrh k soudu na ukončení povinnosti platit výživné. Mimosoudně dohodou jde všechno. V praxi to chodí tak , že kde není žalobce, není soudce. To záleží hodně na vzájemných vztazích. Pokud dobré nejsou, je zrušení povinnosti výživného ukončit soudním rozhodnutím, na místě a rozhodně to doporučuji. Již jsem to zde psala, ale opakování je matka moudrosti, takže podle práva: Nastane-li některá ze skutečností, které působí zánik vyživovací povinnosti dítěte (dítě nastoupí do práce, uzavře sňatek apod.), je třeba, aby rodič, který platí výživné, podal návrh na soud a požádal o zrušení povinnosti platit výživné vůči dítěti, které je již schopné živit se samo ( rodič tedy nemůže sám od sebe přestat platit výživné stanovené soudem, např. když si potomek začne vydělávat peníze). Zrušení povinnosti platit výživné je vázané na rozhodnutí soudu.

Datum: 12.07.12 09:12

Dá se někde sehnat vzor takové žádosti?

A platí se za to něco u soudu?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.