Svíčky v letním horkém počasí

Od: Datum: 09.07.12 19:53 odpovědí: 4 změna: 09.07.12 20:06

Na hřbitově celoročně zapalují ba hrobech mých blízkých příbuzných svíčky. Nyní v letním velmi teplém období bývá s tím dost velký problém. Vosk nebo parafín nebo z čeho jsou ty svíčky dělané se v tom letním teplu úplně roztaví a zaleje knot nebo knot do toho zapadne a svíčka zhasne. Takto někdy ani nevyhoří polovina svíčky. Ne vždy se tahto nedohořelá svíčka dá ještě zapálit. Svíčky na hroby nejčastějí kupují na tržnicí v Polsku, ale někdy i v obchodech u nás v Česku. Vyzkoušel jsem už různé druhy svíček, ale vždy je to v létě stejné. Tento problém je každým rokem v letním velmi teplým období. V zimě a v chladnějšíš dnech s tím problémy nejsou. Zajímalo by mne zda se to dá nějak řešit a nebo se je třeba smířit s tím, že v létě naším zemřelým nebudeme moct zasvítit na hřbitově svíčky. Máte s tím někdo podobné zkušenosti? Jak to kdo řešíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: karnii
Datum: 09.07.12 19:56

Co třeba elektrický svíčky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 09.07.12 20:06

karnii: Elektrický svíčky by sice mohly být určitým řešením. Je to asi věc názoru, ale připadá mi to, že to už není ono, to co běžná vosková nebo parafinová svíčka. Jedno elektrické světlo (na batérie) na hrobě v uzavírací lampičce už mám. Jinak si myslím, že ty elektrické svíčky by asi více lákaly zloděje i když i ty obyčejné voskové nebo parafinové občas také ukradnou.

Od: hahanaj*
Datum: 09.07.12 20:00

koupíš i bateriovou svíčku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahanaj*
Datum: 09.07.12 20:01
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.