Potvrzení od lékaře pro letiště

Od: Datum: 09.07.12 09:19 odpovědí: 6 změna: 09.07.12 15:49

Zdravím,

za dva týdny letím do Paříže a chci si nechat vystavit od lékaře potvrzení, že mám šrouby v páteři.

Máte někdo podobné potvrzení v angličtině? Ráda bych si donesla papír připravený už jen pro razítko (česky i angl.) - nedokážu si totiž představit, jak moje 150tiletá obvoďačka smolí něco anglicky.

Máte někdo s kovovými klouby a šrouby v těle zkušenosti z Ruzyně a z CDG v Paříži?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.12 09:32
avatar

Mám v rameni titanovou dlahu a na žádném z řady letišť (Evropa, Asie, Austrálie) jsem neměl problém. Někde jsem vůbec nepípal, někde ano. V tom případě mě objeli ručním detektorem a pustili mě dál. Ptal jsem se jednoho pracovníka, proč někdy pípám a někde ne, řekl mi, že je to podle toho, jak je nastavena citlivost detekčního rámu. Mluvil jsem o těchto záležitostech i se svým operatérem a ten tvrdil, že problémy by mohly být jen v USA a že pro tento případ by mi vytiskl rentgenový snímek.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: drejdl*
Datum: 09.07.12 09:46

Titan je nemagnetický, ale i běžně používané nerezové dlahy a šrouby Vám v detekčním rámu neudělají potíže. Mám několik šroubů v noze a tyč ve stehenní kosti a procházím rámem bez obtíží. Ergo: Na potvrzení se vy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.12 10:20
avatar

Když jsem letěla prvně vezla jsem i RTG snímky, je to zbytečné, sice v rámu pískáte ale nic jiného se neděje. Mám kovovou desku v páteři, šrouby v kotníku a sešroubovaný femur.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 09.07.12 10:33

Máma má protézu kyčelního kloubu - na Ruzyni bez problému, v Dublinu ´pískala´, ale vyřešila to domluva s obsluhou a ruční scanner...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.12 11:59

Většinou bývají pracovníci bezpečnostní kontroly zkušení a poznají co se detekuje.

Na nějaké potvrzení se vykašlete, je to zase jen papír a předpokládám, že někde v Paříži by potvrzení od Vaší 150 leté obvoďačky asi stejně nebrali moc v potaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.12 15:49
avatar

Souhlasím s ostatními, že nějaké potvrzení je zbytečné. Konkrétně v Paříži by byly problémy i s anglickým textem, protože místní pracovníci ostrahy se tváří, jako že anglicky neumí.

Někde mi v rámech píská stříbrný řetízek na krku, takže jdu na osobní kontrolu, přejedou mne ručním scannerem a maximálně mne někdo poplácá po kalhotách. Dělají svoji práci a nějak víc to něřeší. Myslím, že už jsou natolik znalí, že poznají nějakého teroristu od obyčejného cestujícího.

A kdyby došlo k nejhoršímu a realizovala by se nějaká podrobná osobní prohlídka, taky se to dá přežít, obvykle bývají všichni celkem fajn a slušní.

Myslím, že s potvrzením někde ve Francii by byl člověk o to víc podezřelý. Nakonec, podobný papír by si mohl sehnat i potencionální terorista.:)

Takže bych to neřešil a byl v klidu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.