Jizdenka ve vlaku vs omyl

Od: Datum: 09.07.12 08:31 odpovědí: 6 změna: 10.07.12 17:56
Dobry den, dnes rano jsem si koupil jízdenku z Brna do Přerova kterou ale potrebuji az v pátek. Problém je v tom ze jsem nevěděl ze tam je datum platnosti a jízdenka tedy platí pouze dnes a zítra. Vezme mi to průvodci nebo by mi to na pokladně nahradili? Děkuju za odpověd :)
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 09.07.12 08:41

Na kterékoliv pokladně vám ji vymění na určitý den.Jestli máte na jizdence rezervaci místa můžou si strhnout nějaký ten poplatek za zrušení rezervace-do 20% z ceny jízdenky.
doplněno 09.07.12 11:02: Průvodčí Vám jí v pátek neuzná. U pokladny jí zmeňte.

Od: enabler*
Datum: 09.07.12 10:36

Je to normální jízdenka bez rezervace:)
Datum: 09.07.12 11:10

taky kdyby tam bla rezervace, byla by na tern sprvný den a problém s datem by nevznikl.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.07.12 21:43

Průvodčí vám ji neuzná, v pokladně by ji vzali zpět jen v den vystavení:

270. Právo z přepravní smlouvy musí cestující uplatnit podáním žádosti nebo si vyžádat potvrzení od pověřeného zaměstnance ČD pro jeho následné uplatnění a to ve lhůtách a na místech dále uvedených, případně dodržet další vyhlášené podmínky; pokud cestující nedodrží uvedené lhůty a podmínky, nebude uplatněný nárok z přepravní smlouvy uznán.

270. 1. Při úplném nebo částečném nevyužití jednoduché jízdenky _ nejpozději první den platnosti jízdenky u pokladní přepážky, u které byl doklad vystaven nebo v nástupní stanici nebo ve stanici, kde cestující ukončil jízdu.

http://www.cd.cz/assets/infos…-03-komplet-i-s-prilohami.pdf

doplněno 09.07.12 21:44:

Domnívám se, že krkovička se mýlí - v pokladně vám ji již nevymění.

Ohodnoceno: 2x

Od: ron*
Datum: 09.07.12 21:52

Dobrý den

viz. stránky Českých drah: www.cd.cz

Právo z přepravní smlouvy lze z důvodu na straně cestujícího uplatnit nejpozději:

• při úplném nebo částečném nevyužití jednosměrné jízdenky v první den platnosti jízdenky u pokladní přepážky, u které byl doklad vystaven, v nástupní stanici nebo stanici, kde cestující ukončil jízdu,

Od: ruze®
Datum: 10.07.12 17:56

Nevymění,srážka je před prvním dnem platnosti 10% z ceny,minimálně 35,-, v den platnosti 50%-minimálně 100,- a po dnu platnosti už nic,protože se považuje za jízdenku již projetou,ikdyž není tzv. ,,cvaknutá,,!Takže pro vás už tedy náhrada žádná,pokuď je na ní datum 9.7.:(

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.