Pritel si dela naroky na dite

Od: Datum: 06.07.12 15:10 odpovědí: 2 změna: 07.07.12 20:29

Dobry den,mame problem s peci o dite,nejsem vdana,mam rocni dite a pritel si na ni dela naroky,dokonce ji ma u sebe a pres snahu policie,nam ji neda a chodi porad na socialku,si vymyslet blbosti a oni mu to tam verej.Pritom,vubec nic o nem nevedi.Je to slovak a na Slovensku ma dve deti,dluzi na alimentech a na pojisteni,dluzi skoro 1000 euro,ma podminku a neodpracovany verejne prospesny prace.Brzy bude soud.Myslite ze ma nakou sanci dostat malou do svoji pece.Moc dekuji za odpoved.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.12 16:53
avatar

Dobrý den. My si můžeme myslet cokoliv, ale to Vám, bohužel, nepomůže. Píšete o otci dítěte, ale nepíšete nic o sobě, jen to , že nejste vdaná. Na to, abyste dostala dítě do své péče, stačí, že jste matka, vdaná být nemusíte. Záleží na tom, který z rodičů je schopen věnovat se dítěti po celý den, starat se o něj, pečovat a vytvořit dítěti klidné zázemí. Soud určitě rozhodně v zájmu dítěte a svěří ho do péče tomu z rodičů, který může vytvořit dítěti lepší podmínky pro život. U takto malých dětí to bývá většinou matka, není-li vážný důvod proto, aby jí dítě svěřeno nebylo. Soud si vyžádá kontrolu sociálního úřadu u obou rodičů a i tam záleží na posudku. Dopředu nikdy nelze odhadnout, jak soud rozhodne a z toho, co píšete, nelze usoudit, zda soud dítě svěří otci do péče, či ne. Nikdo neznáme poměry vás obou, přístup k dítěti apod., takže neodhadneme, u koho bude dítěti lépe. To musí opravdu posoudit soud. Šanci mají oba rodiče stejnou.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: socialnipracovnice*
Datum: 07.07.12 20:29

Dobrý den, takto malé dítě soud zpravidla svěří do výchovy matce, pokud je výchovně způsobilá a je zde předpoklad, že se bude o dítě dobře starat. Dokud ale soud nerozhodne o tom, v čí péči dítě bude, máte na ně obě stejné právo, takže do doby vydání rozsudku se může stát, že Vám otec odmítne dceru vydat. Policie s tím v tu chvíli bohužel nic udělat nemůže, protože - jak už jsem psala - oba máte na dceru stejné právo. Doporučuji aktivně spolupracovat s oddělením sociálně právní ochrany dětí, tzv. OSPOD, kam chodí i otec Vaší dcery. Máte právo nahlížet do dceřina spisu a vyjadřovat se k věcem, které otec na Vaši adresu uvádí. Sociální pracovnice OSPOD bude u soudu zastupovat Vaši dceru a hájit její zájmy, její názor je tedy důležitý.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.