Rodina základ života?!... asi ne!

Od: Datum: 06.07.12 13:33 odpovědí: 12 změna: 06.07.12 16:56

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na Váš názor co se týče rodiny. Je mi 23 let. Tímto nemám už zákonného zástupce a jsem zodpovědný sám za sebe. Nějakou dobu jsem bydlel u rodičů, ale tím jak se ke mě chovali jsem odešel pryč. Pořád se mě vyptávali na to, kde jdu, s kým jsem byl venku a zasahovali mi do mého soukromého života. Situace došly až tak daleko, že si rodiče vymýšleli některé věci jen kvůli tomu, abych ihned přišel domů. Například jsem byl jeden víkend u přítelkyně a napsal mi můj otec, že se matka neozývá tak mám přijet domů pohlídat mladšího bráchu, aby ji mohl jet hledat. Po příjezdu domů, jsem se dozvěděl, že všichni jsou doma a že to byla jen záminka k tomu abych přijel domů. Pak už mě nechtěli ani pustit zpátky za přítelkyní. Otec si pořídil také venkovní kamery, jen aby pozoroval, kdy jdu ven a v kolik se vracím. Po nějaké době co jsem odešel tak mi začla matka psát, že mi přišla obsílka s červeným pruhem a že pokud si ji nevyzvednu tak budou muset platit pokutu. Obsílka s červeným pruhem ale už dávno skončila, nemám-li pravdu?! Rodiče mi zasahujou pořád do života a vymýšlí si další a další věci, jen abych podlehl a přijel domů. Už nevím jak dál a možná mi pomůžou i vaše názory.

Předem díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.12 13:45
avatar

No panejo :-D Předpokládám, že jste jim nedával nějaké záminky k tomu, aby se děsili kdo ví čeho? Nekradl, nevodil si domů lehké děvy, nejste alkoholik a nebral jste z domu gramofony na prodej, abyste měl na drogy? ;)

Jsou to rodiče, jiné už mít nebudete. Zjevně bydlíte sám, i když nepíšete, jestli jste na nich finančně závislý, hádám, že už ne? Pak bych tedy investovala jednu návštěvu do toho, že jim v klidu vysvětlíte, že tohle se vám nelíbí a považujete to za nepřiměřené, že se rád občas stavíte na návštěvu, ale ne pokud vás budou takto sledovat... a výchovně omezil kontakty tak moc, jak vám nervy dovolí :-D Ale všechno hrozně moc slušně a co nejmileji, aby šly kontakty snadno obnovit. Snad časem dostanou rozum. Jak se chovají k mladšímu bratrovi, je to podobné? Možná by ocenil vaši podporu.Terorizovat se nenechte, ale zkuste být shovívavý...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: aloevera*
Datum: 06.07.12 13:52

Kdybych byl drogově závislý nebo alkoholik, tak bych si tady "nestežoval":). Domů jsem si nemohl ani pozvat kamarády nebo svou přítelkyni. Problém je v tom, že tuto situaci jsem s nimi řešil už několikrát a nikdy to nepomohlo. Mladší brácha ten je spíš rozmazlený a ani neví, že se něco takového děje.

Od: artik*
Datum: 06.07.12 14:09

já se jen zeptám , kdo vás živí ,když nemáte práci?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aloevera*
Datum: 06.07.12 14:11

Já si myslím, že tohleto je už osobní věc...

Od: hankauk*
Datum: 06.07.12 13:49

Píšete, že vám je 23. Pracujete nebo studujete? Pokud studujete, tak se obávám, že to budete muset ještě vydržet, pokud vás rodiče dotují. Pokud už jste výdělečně činný, odstěhujte se a zařiďte si život po svém. Nejste rodičům povinen sdělovat, kam jdete, s kým jdete a jak dlouho tam budete. Nemohl by to být tresný čin - omezování osobní svobody?!

Nechápu hlavně, jak matka mohla říct, že pokud si nevyzvednete obsílku, budou platit pokutu?! Obsílka je na jméno, tudíž ji může podepsat jen adresát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aloevera*
Datum: 06.07.12 13:55

Jsem momentálně asi dva měsíce bez práce. Přítelkyně mi navrhla, že bych mohl být nějaký ten čas u ní doma. Sice s rodiči, ale nejsou proti :)

Od: hankauk*
Datum: 06.07.12 15:59

Jste bez práce. Přítelkyně vám nabídla, že byste mohl být u ní/rodičů a ti nejsou proti. Připravte se na to, že ale budete muset přispívat na chod domácnosti. Radím urychleně najít práci a postavit se na vlastní nohy. Rodiče, jejichž potomek má vztah s nepracujícím a ev. nejevícím zájem tuto skutečnost změnit, brzy začnou do vztahu mluvit. Přeci jen, každý chce pro své dítě to nejlepší a nedej bože, aby "naše dcera dotovala chlapa". Takže přestěhovat proč ne, ale snažit se ukázat, že jste muž na pravém místě. Vaši rodiče jednou zkousnou i to, že nebydlíte s nimi a nechají vás na pokoji. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.07.12 14:01
avatar

Dobrý den, odpovím pouze na otázku ohledně dopisu s červeným pruhem. U doporučených zásilek může podávající zvolit různé služby. U rekomanda do vlastních rukou výhradně jen adresáta s dodejkou se použije obálka s červeným pruhem. Ale také striktně nemusí. Adresát může tento požadavek nechat natisknout přímo na obálku. Pak pošta pro jasné zviditelnění polepí obálku jasně žlutou lepkou s potiskem výhr. jen adres...Nyní chodí i dopisy se žluto-oranžovými dodejkami a ty jsou též do vl. rukou výhradně jen adr., nebo jsou pruhy zelené, u zelených jsou podmínky dodání různé, podle volby odesílatele. A máme i pruhy modré a hnědé.

doplněno 07.07.12 10:40:

oprava ne adresát, ale ODESÍLATEL může na obálku nechat vytisknout, nebo napíše ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.07.12 14:04
avatar

Dobrý den. To víte, rodinu si člověk nevybírá. Ale je důležité být s ní za dobře. Když je člověku opravdu do "ouvej", častokrát člověka podrží. Rodiče jsou na Vás zřejmě hodně fixovaní. Potřebují si zvyknout na to, že jste již dospělý a chcete si žít po svém. Naučte se říkat ne, naučí se to respektovat. Někomu to jen déle trvá, tak to vydržte. Jsou to rodiče a mají Vás rádi. Chcete se osamostatnit, je to v pořádku, ale myslete na to, že rodiče, když děti vylétají z hnízda, se s tím někdy smiřují jen neradi. Takže ohleduplně a postupně je zvykejte na to, že již nepřiběhnete pokaždé na jejich zavolání domů.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rv
Datum: 06.07.12 15:46

Z nějakého důvodu se o vás rodiče bojí. Stačí, když jim vysvětlíte, že jste solidní mladý muž, který pracuje na své budoucnosti a rodiče přestanou mít potřebu vás sledovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.12 16:45
avatar

rv, nemusí vysvětlit, ale musí dokázat. *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 06.07.12 16:56

aloevera - 100% )činný lék na stmelení rodiny

Odjeďte na rok pracovat do zahraničí. Požádejte babičku či strejdu o půjčku na cestu a postavte se na vlastní nohy. Po návratu budete společně lépe vycházet. Zafungovalo to u mnoha rodin, tak proč ne u vás. V Česku vás budou rodiče pronásledovat pořád, až se to i přítelkyni přestane líbit. Držím palečky a začnite balit.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.