Dědictví-jak platit nájem?

Od: Datum: 05.07.12 09:20 odpovědí: 3 změna: 05.07.12 13:53

Dobrý den, mám takovou dotaz, muj známý mi napsal svuj majetek sice ma pribuzný ale ty se o něj nestaraji, tak to napsal mě.Akorát nevim,má byt a nájem a vse mu strhávaji z duchodu automacky přes konto,nic mu domu nechodi.Ale vim ze kdyz zemrela moje babicka, duchod se automaticky zastavil.a my za ni museli nějaký cas platiti nájem nez se vyridilo dedictvi.tak nevim nez by se vyridilo dedictvi u toho pána jak bych za nej platila nájem a vse kdyz mu to ztrhavaji pres ucet ted.poradite?pak by tam byli akorát dluhy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.12 09:28
avatar

Nejprve musíte zjistit, komu tem byt patří. Kdo je majitelem a pak se s ním domluvit. Nevíte jestli je to státní byt, družstevní nebo v osobním vlastnictví. Až to budete vědět, třeba od sousedů nebo najdete smlouvu, pak to můžete řešit. ;) Konto v bance, ze kterého chodí platby za byt, asi bude v dědickém řízení. Elektrárny, vodárny, plynárny budete muset obejít s úmrtním listem a poplatky zastavit. Totéž na poště za rádio a televizi.

doplněno 05.07.12 09:32:

Poslední vůli máte v ruce? S tou musíte k notáři a ten vám řekne co dál. *hej*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petapeta*
Datum: 05.07.12 09:36

Má-li dostatečnou rezervu na účtu, tak platby se budou i nadále strhávat z účtu. Nebude-li dostatek peněz na účtu, tak se platby neprovedou. Zdali mu chodí výpis z účtu domů, tak by pro vás neměl být problém zjistit výši peněz na účtu, jinak obvolat pronajímatele, zda platba za nájem přišla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vsimavy
Datum: 05.07.12 13:53

Požádejte pána o poskytnutí peněz v hotovosti na hrazení nájmu a s ním spojených služeb pro případ, že umře - nejlépe aspoň na 12 měsíců, kdyby byl v dědickém řízení nějaký zádrhel. Určitě bude mít velkou radost, že to dědictví neberete na lehkou váhu a zvažujete všechny varianty, které mohou nastat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.