1xNízký krevní tlak

Od: Datum: 02.02.14 20:53 odpovědí: 8 změna: 03.02.14 00:18

Dobrý den.

Co pomáhá na nízký krevní tlak? Hádám, že kafé není dobrý nápad a dopovat se tím celý den také nejde. :)

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.14 21:15
avatar

Mě tvdrí doktor, že nízký tlak je dar od boha, mám nízký tlak, nemám s tím však nejmenší problém. Pokud však problémy pociťujete, tak asi bude nejlepší návštěva kardio specialisty, který Vám předepíše náležité léky. Při vší úctě ke zdejším rádcům si nemyslím, že by to byla věc řešitelná laiky a to ještě přes net.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.14 21:33
avatar

Občas se mi také zdá, že mám příznaky nízkého tlaku. I když je někdy pomerně vysoká teplota, mívám pocit zimy a naopak kdy je podle teploměru chladno mi naopak nelogicky zima není. Také se mi občas motává hlava, pokud sedím nebo ležím a rychle vstanu. Je to asi 2 roky se mi stalo, že jsem se ráno probudil a chtěl jsem rychle vstát tak jsem vstal a popošel 2 kroky a spadnul jsem na zem. Asi po 5 sec jsem se vzpamatoval na zemi a začal cítit bolest na hlavě způsobenou pádem. Naštěstí jsem nespadl na nic ostrého nebo jinak nebezpečného, jen na podlahu. Naposledy jsem byl u praktického lékaře nedávno v prosinci a žádný problém neobjevit. Tlak mi také měřil a nic neobvyklého nenaměřil. Ale stejně si myslím, že mám nminimálně občas skutečně nízký tlak, některé příznaky by tomu podle toho, co jsem o tom zjišťoval na internetu skutečně odpovídaly. Takže co poradit. Na špatný krevní tlak prý pomáhá jíst jídla s vysokým obsahem česneku, ten dokáže jak snížit vysoký tak zvýšit nízký. Nikdy se mi to zatím nepodařilo potvrdit. Co se týká léčiv, je mi 25 a léky na špatný krevní tlak zatím brát nechci, protože je to prý na celý život, jakmile se začne s léky na tlak do konce života se musejí užívat, prakticky je nelze omezit. Takže nevstávám rychle a snažím se jíst zdravě a pravidelně. Je pravda, že poslední cca 1 rok bych řekl, že se mi to zlepšilo.

doplněno 02.02.14 21:38:

A co se týká soli, to jsem také slyšel ale ta prý zase škodí ledvinám. Světová zdravotnícká organizace dokonce nedávno snížila doporučení denní množství soli na cca 3 - 5 g za den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 02.02.14 22:43

Na podobný priblém s rýchlym vstávaním zo sedu mám problám aj ja. Pred 20 rokmi som bol preto v nemocnici hospitalizovaný na internom oddelení mesiac .Mal som predtým 2 prípady kolapsu. Každé 3 - 4 dni mi menili lieky, až nakoniec som zostal pri 2 liekoch, ktoré užívam až doteraz . Diagnóza bola ortostatický kolaps. Odvtedy mi lekári poradili chvíľu posedieť na okraji postele, a až po chvíli opatrne vstať, tak aby som v prípade kolapsu spadol na posteľ. Ide o to, že je to porucha vo vyrovnávaní tlaku, pri vstávaní a pohybe. Tie lieky používam až doteraz, keď Vás zapíšu do svojho portfólia na internej ambulancii, už Vám to zostane. Teraz mám tlak 120/80 torr. Ale na ten ortostat si musím dávať pozor a čo sa týka soli , tú nesmiem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.14 21:34
avatar

Dobrý den. Při nízkém tlaku doporučuje Mudr. (viz. odkaz) více solit, lékořici a vitamin C. Dostatečně pít. Pomáhá prý černý čaj, louhovat ale jen krátce.

Více info: http://www.vitalion.cz/poradn…jak-zvysit-nizky-krevni-tlak/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.14 22:37
avatar

Nízký krevní tlak způsobuje většinou zásadní nedostatek železa. Srdeční sval je oslabený a krev nemá dostatečnou kvalitu. Ruku v ruce s nízkým tlakem jde oslabení jater a celkové překyselení organizmu. Takto postiženému je často zima, jeho termoregulační systém nemůže správně fungovat.

Tzv. léky nepomáhají, protože řeší důsledek, ne příčinu, takže pouze přetěžují oslabené srdce. Dlouhodobě se dá tento problém vyřešit jen změnou jídelníčku. Omezit zásadně cukr a portaviny s cukrem, mléko a mléčné výrobky - mléko odbourává železo nejvíce ze všech potravin. Zařaďte do jídelníčku potraviny obsahující železo, z vlastní zkušenosti mohu doporučit pravidelnou konzumaci jáhel - kaše má jednoduchou přípravu a jáhly jsou navíc jediná zásaditá obilovina. Česnek je taky vhodný, nejlépe nevařený, třeba si ho dát do polévky. Obsahuje hodně vitamínu C a tím zlepšuje vstřebávání železa.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.02.14 22:46
avatar

Toto bude dobrá rada!

V mládí jsem párkrát z nízkého tlaku omdlela. Na nedostatek železa jsem v té době brala léky, celkem bez výrazného zlepšení stavu. Mléko jsem přestala pít tak nějak intuitivně a stav se časem zlepšil.

Zajímavé, co se na stará kolena dozvídám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.14 23:36
avatar

Kafé vám na nízký tlak určitě nepomůže, protože kofein odvodňuje, stejně tak i slazené limonády, energetické nápoje a jakékoliv "bublinkové" nápoje a některé čaje. Na zvýšení nízkého tlaku pomůže dostatečná hydratace, nejlépe čistá voda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.14 00:18

I já mám nízký krevní tlak a co pomáhá to je štamprdlička. Ale jen na chvíli a dopovat se tím také nejde celý den. Špatně se prokrvují ruce a nohy, když mám končetiny už hodně promrzlé, tak udělám 10 třepů, 10 kliků a hned je tepleji. Doktoři říkají, že vysoký tlak je horší. Nevím tedy v čem, asi že nemůžou kávu a alkohol.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.