Reklama na auto (podvod)

Od: Datum: 04.07.12 21:03 odpovědí: 11 změna: 09.07.12 08:59

Dobrý den moje máma asi pred tydnem mnela za steracem na aute listek kde ji nabizeli zrizeni reklamy na auto tak tam zavolala prý se ji ptali kde bydli, jakou ma skolu, kolik najede km mesicne, jakou ma SPZ, kde nakupuje, atd. Potom poslali sms ze po konzultaci s poradcem ji byla vytvorena reklama a at si nafoti auto a posle fotky na email a ted ji prisel email ze ma zaplatit 4000kč a kdyz mama nesouhlasila tak ji napsali že žena se kterou telefonovala ji na toto upozornila a ze castku zaplatit musí a pokud ji nezaplatí bude mit exekuci a ze 99% techto soudnich sporu vyhravají. Prý jim stači audionahravka kde rekla ze ze zaplacenim čtyr tisic korun souhlasi ale prý tam o zadne takove castce nepadlo slovo. Neví jestli ma častku 4000kč zaplatit nebo ignorovat je.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.12 21:13
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vsimavy
Datum: 04.07.12 22:34

Pokud mamka skutečně neodsouhlasila, že finanční závazek uhradí, pak se klidně může nechat žalovat. Neexistuje nahrávka závazku - neexistuje závazek. Není se čeho bát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.12 00:09
avatar

Maminka (škoda, že se před telefonátem nepodívala na jejich web) telefonicky uzavřela smlouvu s firmou (nešlo o firmu BezReklamky?), která jí umožňuje umístit na webu propagaci reklamní plochy na svém autě.

Radila bych zaplatit a urychleně smlouvu vypovědět (jinak jí za rok přijde další faktura). Pak se může spojit s dalšími podobně oklamanými lidmi a pokusit se s firmou soudit. Ovšem vzhledem k informacím, jež firma na webu zveřejňuje, tomu nedávám moc šancí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.12 07:29
avatar

Šance takřka není. Už tím, že jim zavolala a projevila zájem, se vlastně zavázala. Je to hloupé, ale je to tak. Pozor na tuto firmu, koho chytí do klepet, jen tak nepustí. Pokud matka zaplatí, budou ji stejně ve svém registru evidovat dál a po roce zase chtít platit. Oni ae pro ni nezařídí nic.

Poraďte se s právníkem, je tam možnost odstoupení od smlouvy /kterou de facto neuzavřela*bzum*/, ale je to dost složité. Musí se to vypovědět snad nejpozději 2 měsíce před doběhnutím stávajícího období. Právník by Vám řekl víc.

Mohu s klidem napsat, že takovéhle lumpárny se za komunistů neprováděly, i když na ně hodně lidí nadává. Není možnost potrestání, v zákonech jsou díry a lumpové si neustále shánějí naivní oběti a holí je.A nikdo s tím nic neudělá. No fuj! Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.07.12 11:48

Šance takřka není. Už tím, že jim zavolala a projevila zájem, se vlastně zavázala.
Poraďte se s právníkem, je tam možnost odstoupení od smlouvy /kterou de facto neuzavřela/.

Tak jak je to?

Zákon je jedna věc (OZ právní úkony...) a jak jej kdo umí využít je další věc. To není věcí děr, to je neznalostí, právní nevědomostí... Zákon nikdy! nemůže ošetřit všechy možnosti, vždy reaguje na určitá jednání ex post, tedy parlament.
Na žádné takové nabídky prostě nereagovat. Nechci, nemám zájem, nevolat. Lidí se bojí říct NE.
Ale když těch 5000 zadarmiko je tak lákavých...
Podvody byly i za komuny, jen se o tom nepsalo, nebylo v podstatě kde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peha
Datum: 05.07.12 13:47

Naivita se také překládá jako prostoduchost. S tím opravdu nemohou zákony pracovat. To by každý zákon musel mít tisíce stran a stejně by to nepomohlo. Jde spíš o to, zda má smysl tak lehkovážné rozdávat občanské průkazy nebo raději přidělovat opatrovníky, jejichž úkolem by bylo naivní lidi chránit před nástrahami svobodné společnosti. Lumpové vždy byli, jsou a budou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dan*
Datum: 05.07.12 11:29

No rekl jsem mámě at si neha teda poslat tu audionahravku kde prý soushlasi se zaplacenim tech ctyř tisis korun. Ale je mozne ze s nimi uzavrela smlouvu jenom kdyz jim rekla kde bydli?

doplněno 05.07.12 11:33:

Jejiž pardon nevsiml jsem si posledniho komentaře :) tak tím se to vysvetluje dekuji :)

Datum: 05.07.12 12:30
avatar

Zkusil bych na ně také na stejnou notu jako oni!Zkusil bych argumentovat ,že jejich záznam je podvrh,a že já mám záznam hovoru,kde se o nějakém placení x tísíc Kč nehovoří!

Ale já mám na toto lepší obranu-nic nechci

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dan*
Datum: 05.07.12 12:53

O tom jsme take uvazovali. Dnes bude mama volat pravnikovi tak se uvidi co ji rekne

Od: svetlanaglaserova*
Datum: 08.07.12 12:59

Na stránkách o.s. Společná Obrana najdete ohledně podvodů s reklamou na autě mnoho užitečných rad a můžete se tam obrátit i o pomoc. Přeji hodně štěstí a v žádném případě těm parchantům nic neplaťte!

http://podvodbezreklamky.webnode.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knopka*
Datum: 09.07.12 08:59

Tak at máma řekne že o ničem neví,že to nebyla ona kdo s nima mluvil po telefonu.Pokud tedy to své číslo telefonu nemá na paušál se jménem.Já se můžu takhle někomu pomstít,třeba sousedce že vezmu lístek ze stěrače zavolám tam nahlásím její jméno adresu a další bláboly že jsem chodila na univerzitu na Oxford atd.Anebo že mi ten telefon někdo ukradl a udělal si srandu.Jak prokážou že jsem to byla já kdo jim telefonoval?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.