Otcovství podvodem

Od: Datum: 03.07.12 20:35 odpovědí: 21 změna: 11.09.12 18:59

Hledám radu, chytráky a kritiky ne.

S jednou kolegyní jsem měl čas od času sexuální styk. Vždy tvrdila, že bere antikoncepci a že děti nechce. Před pár týdny mi oznámila, že je těhotná a já jsem na 100 % otec. Dokonce přiznala, že mi o antikoncepci lhala záměrně. Dále mě upozornila, že mě chce uvést do RL a bude žádat alimenty. Nevítě někdo jaké mám možnosti se ohradit vůči tomuto podvodu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 03.07.12 20:46

Zkouška DNA... Pokud reálně otcem jsi, nepomůže ani ´svěcená´- to, co ti případně říkala nebo ne bude vždy tvrzení proti tvrzení...

doplněno 03.07.12 20:59:

"A to, že mě takto podvedla nerozhoduje?" - ne... Je to neprokazatelné...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.12 20:51
avatar

Vaší jedinou obranou je, až se dítě narodí, podat žalobu na popření otcovství k soudu. Nepropásněte lhůtu, dělá se to do šesti měsíců ode dne narození dítěte. O výživném se rozhodne, až se rozhodne o Vašem otcovství.

doplněno 03.07.12 21:01:

Bohužel, soud bude určovat Vaše otcovství, nikoliv způsob, jak jste k tomu přišel. Kondom příště zcela jistě nepodceníte, že? Ale třeba se prokáže, že otcem nejste...Že byl v životě matky dítěte i jiný muž..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lada555
Datum: 03.07.12 20:56

Takže pokud se moje otcovství potvrdí, tak jsem v pytli a budu muset platit a budu zapsán do RL? A to, že mě takto podvedla nerozhoduje?

Datum: 03.07.12 21:00
avatar

Nerozhoduje, šlo by o tvrzení proti tvrzení. Kromě toho ani ta nejspolehlivější antikoncepce nechrání stoprocentně (jenom asi na 99,8 %).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.12 12:04
avatar

Dokonce mám pocit, že o výživném může soud rozhodnout ještě před rozhodnutím o otcovství; tak je chráněn zájem matky a dítěte. A v případě, že by soudně bylo aše otcovství vyloučeno, teprve pak byste mohl vymáhat neoprávněně vyplacené výživné zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.12 21:01
avatar

Bohužel.. pokud Vás soud uzná otcem, jako že nejspíše ano, tak bude dítě prostě Vaše a budete muset platit. To je bohužel těžká nevýhoda, když Vám žena o antikoncepci zalže. Vy to nedokážete (ona bude tvrdit, že antikoncepce prostě selhala), a bohužel je na Vás, abyste případně dokázal, že lže. A to věru nevím, jak byste to udělal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lada555
Datum: 03.07.12 21:03

Tak na dítě platit budu, jednou je moje a ono za to ve finále nemůže. Jen mě hrozně štve, že mě podvedla takovým hnusným způsobem a já s tím nemůžu udělat vůbec nic.

Datum: 03.07.12 21:05
avatar

Je mi to líto, sama nevím, jak bych reagovala...:(

Bohužel v tomto případě je vždy zákon na straně matky a otec, i když byl podveden, nemůže nic.

doplněno 03.07.12 21:09:

Ivzez - ano, zřejmě to tak bude:) Ale je to tedy dost nefér... v takových případech.

doplněno 03.07.12 21:31:

ivzez (dám si na to malé i pozor:)), palec nahoru*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.12 21:07
avatar

Toto vnímám jinak: Zákon v tomto případě není na straně matky, nýbrž na straně dítěte.

doplněno 03.07.12 21:17:

Pro @martinaa : Ano, od nastávající matky je to nefér jak vůči otci dítěte, tak vůči dítěti. Každé dítě má právo na úplnou rodinu, tedy i na otce. Sebevyšší výživné dítěti otce nenahradí.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: lada555
Datum: 03.07.12 21:08

Fakt jsem nevěděl co dělat když mi s ledovým klidem řekla, že mě chce zapsat do RL, chce alimenty a tím to končí, jinak mě v životě dítěte nechce, že jsem svůj úkol splnil a že bylo snadné mi nalhat, že můžu být v klidu když bere prášky.

Od: skye*
Datum: 03.07.12 21:33

Já osobně se mužům divím, že zvláště při takovýchto občasných "povyraženích" věří ženě, že antikoncepci bere. Nejde přeci jen o to - jde také o případné nemoci. Můj osobní názor je, že si za to můžete sám. Já být mužem, vždy se spolehnu sám na sebe a kryji se kondomem i přes ujištění, že partnerka antikoncepci bere. Takže nyní "pozdě bycha honit". Kažopádně ať to vzniklo podvodem či nikoli, pokud je dítě Vaše, nevykroutíte se z toho. Naopak bych to pak té ženě osladila tím, že budu chtít dítě vídat co nejvíce. Zjevně Vás chtěla jen jako "dárce spermatu", takže tohle bych viděla jako její "trest".

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.07.12 21:39

Jo jo... to je jeden z momentů, kdy bych se asi dopustil nějaké zločinu. Klidné nervy přeju. A pokud se něčeho dopustíte, tak ať vám na to nepřijdou, nebo vás soud uzná neviným. Asi už by měl někdo vymyslet/sepsat smlouvu, kterou budou milenci podepisovat před aktem, aby se předem dohodli na podmínkách a nemohlo docházet k těmto podrazům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.12 21:42
avatar

Jen tak na okraj - měl jsi možnost učinit na své straně takové opatření, aby k otěhotnění nemohlo dojít. Když už k němu ale došlo, ber to jako svoji chybu a postav se k tomu jako chlap. Se vším všudy. Budu platit alimenty, ale budu vyžadovat pravidelný styk s dítětem, budu chtít střídavou péči, našetřím mu na studia atd. Jsem zvědavý co ti řekne, pokud jí tohle povíš.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: pb®
Datum: 03.07.12 22:02

Jeste houst. Kdyby ji rekl, ze zazada o svereni ditete do vlastni pece, ze treba ma pritelkyni, ktera deti mit nemuze a on by si vlastni moc pral, mozna by se zalekla, ze o dite muze prijit a nakonec radeji ani test otcovstvi nepozadovala. Hnusne, ale ona se take nechovala pekne. Tedy kdyz uz dite chci, nemam chlapa a nejsem nejmladsi, tak si to dite zkratka nekde uzenu, ale dotycneho tim otravovat nebudu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.07.12 22:21

Lhaní bych nedoporučoval.

Bohužel jste sehlal jak na poli osobním, tak i profesním. Čím dřív to uznáte, tím dříve dokážete pružně reagovat.

Váš písemný projev je kultivovaný, předpokládám, že vámi vykonávaná profese není na řadové úrovni. Proto bych předpokládal určitou vybavenost člověka, jak vaši, tak i vaší "partnerky".

Určitě si uvědomujete rizika svých rozhodnutí, a jste si vědom, že veškeré kroky poznamenají osudy jak vás, vaší "parnerky", ale hlavně dítěte.

Usilujte maximální mírou o výchovu dítěte. Navrhněte společnou péči, společnou domácnost, plánujte společnost budoucnost. Tlačte na ni. Předpokládám, že to vaši "partnerku" nepotěší.

Záleží na Vás, ale přiznám se, že bych nedokázal žít s pocitem, že mám dítě, které mi vychovává "cizí osoba" a já svévolně ničím jeho osud. Dítě u osoby, která bezmezně lže, využívá intrik, nemá světlou budoucnost.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: prdka
Datum: 11.09.12 18:59

Tak si představte,že mému příteli se to též stalo,ženy jsou párkrát na palici. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: daisyjane
Datum: 04.07.12 09:54
Poradila bych se s pravnikem, zda by melo sanci nejak jeji priznani v pripade zadosti do sve pece ci u soudu pri rozhodovani o vysi alimentu.. Pokud by vam poradil nejakou formu nahravky, ktera pred soudem obstoji, nevahala bych ji pouzit. Myslim tim samozrejme tajne nahrat na diktafon nebo kameru jeji vypoved behem nenapadneho rozhovoru. Ale opravdu netusim, zda by soud takovouto vypoved uznal.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.12 11:31
avatar

Pokud vím, může někoho nahrávat bez jeho souhlasu a vědomí snad jen PČR.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.12 11:38
avatar

Pokud jste skutečně otcem tak vám od alimentů nepomůže ani svěcená. Postavte se k tomu jako chlap a pokud vás chce přítelkyně vymazat ze svého života tak jí to znepříjemníte nejlíp tak, že budete trvat na styku s dítětem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janka2
Datum: 04.07.12 11:44

dobře ti tak, každá sranda něco stojí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knopka*
Datum: 04.07.12 18:46

Takové kolegyni přeji aby do konce života zůstala sama s dítětem a celý život si tohle počínání vyčítala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.