Ztracený doklad

Od: Datum: 09.02.13 20:57 odpovědí: 5 změna: 10.02.13 10:50

Dobrý večer vlastním byt který chci prodat ale při stěhování k přítelkyni jsem ztratil doklady o bytu který chci prodat. Jak postupovat? kde získám ztracené doklady. Ještě otázka při prodeji mého bytu který mám kraší dobu jak 5let kolik procent daně z příjmu z prodeje budu platit státu při prodeji v roce 2013? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: notarskesluzbycz
Datum: 09.02.13 21:50

Na příslušném katastrálním úřadu Vám na žádost vyhotoví kopii ze sbírky listin. Pokud se na Vás nebude vztahovat osvobození od daně z příjmů, pak budete danit rozdíl mezi cenou prodejní a cenou, za kterou jste nemovitost pořídil. Můžete si odečíst náklady spojené s prodejem nemovitosti a daň z převodu nemovitosti. Jde o příjem podle § 10 zákona o dani z příjmů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: notarskesluzbycz
Datum: 10.02.13 10:50

Příjmy z prodeje rodinného domu, bytu, včetně podílu na společných částech domu nebo spoluvlastnického podílu (i souvisejícího pozemku), pokud jste v něm bydlel nejméně 2 roky bezprostředně před prodejem, jsou osvobozeny podle § 4 odst.1 písm. a) zákona o daních z příjmů.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 09.02.13 23:04
avatar

Dobrý den, myslím, že ta lhůta pro event. zdanění byla u bytů 2 roky a u ostatních nemovitostí 5 let.

Ale, mohlo se to časem změnit - přesně by Vám to řekl příslušný odbor FÚ. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: flip
Datum: 10.02.13 08:37

Myslím že je nutné mít v bytě trvalý pobyt po dobu 2 let, nebo byt ve vlastnictví 5 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: flip
Datum: 10.02.13 08:40

* ne pobyt, ale bydliště..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.