Prarodiče se rozvádí

Od: Datum: 03.07.12 20:03 odpovědí: 21 změna: 08.08.12 14:37
Hezky večer přeji.Spíš potřebuji si trochu ujasnit o co jde.Moje Babička s dědou jsou spolu již 54let.Nyní jsem se dozvěděla že děda požádal o rozvod.Nechápu to.Jeho dlouholetá milenka a zároveň vesnická obštastnovatelka všech manželů minulý rok skonala.S dědou si babička užila své,s alkoholem,s neverou a dala mu domov(děda je z dětského domova),rodinu,péči-zázemí a dokázala přežít i bez koruny když děda propil všechnu výplatu.Před dvěma roky praštil sebou na zem udělaly mu by-pas.Od té doby je na babicku hnusný,nadává jí.Vše mlčky snáší a nyní děda požádal o rozvod.Chce jít pryč k ženě o pět let starší než on.
Nechci a nejsou to moje starosti se do toho plést.Prosím vysvetlete mi někdo logicky co a proč donutí muže na starý roky takhle blaznit a zahodit celý život po boku ženy která stala při něm v dobrém a zlem.Problém je i v tom že babička ho nechala napsat do naší rodiný hrobky,bo nemá nikoho a teď ho tam nechce.Stále doufá že se usmerni.Může za to i ta operace?Praskla mu cevka v hlavě...

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 03.07.12 20:16

Krkovičko, je to smutné, ale občas se to stává. Ano, operace mohla mít vliv na dědečkovo chování... Třeba má pocit, že ještě potřebuje něco dohnat, než si pro něj za s kosou přijde najisto. Babičku by ovšem měli pozlatit a postavit na piedestal. Jestli babička prošla tím, co píšeš, tak se divím, že to rozhodnutí neučinila babička... ale už hodně dávno. Co babička? Jak to vidí ona? Uleví se jí? Bude ve větší pohodě? Jestli ano, tak ať ho nechá klidně jít.

Teta mého táty taky snášela 60 let strejdovy nálady a jeho dosti neomalené chování. Když pak přišlo na stěhování do domova důchodců, odešla od něj. Sice bydleli ve stejném domově, ale nebydleli spolu a vztahy totálně zamrzly. Teta si oddechla a má klid.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krkovicka*
Datum: 03.07.12 20:32
V klidu dožít a umřít může u babičky...Babička je s ním celý život i on s ní.Je zvyklá že v baraku někdo je.Starají se oba stejně.Teď když oba jsou v duchodu s nemocemi tak zrušily veškeré zvířata co měly.Ve dvanáct oběd,stávají v pět,v sedm na zprávy,pak spát.Pohoda klidek.Fakt nevím co se to děje.Pamatuji si že jako děti jsme s dědou šly na fotbal potom jsme se vrátily bez něj.Babička sedla na kolo vzala tu pradelni varecku a valila opilého dědka z fotbalu až domů.Dotluceny byl moc.Když šel na dedinu ,posílala nas jako garde jen aby si neodskocil za milenkou.Neměla to lehké.Mnohdy chtěla odejít.Ale zůstala.Pořád ,že rodina má držet pohromadě.
Datum: 03.07.12 20:27
avatar

Vám též pěkný večer, Krkovičko. Někteří muži se prostě "zblázní na stará kolena" a chtějí dohánět to, co si myslí, že zameškali. Řekla bych, že je to spíš otázka charakteru, ješitnosti a mužského ega, než prasklou cévkou v hlavě. Už to, že si opět našel jinou ženu vypovídá o tom, že si připadá jako "Jura", chce se připoutat k jiné ženě a asi si chce dokázat, že má na "mladší" ženu. Své roky si asi nepřipouští a ani to, že vymění zázemí a jistotu za pouhou vidinu něčeho nového, co nemusí vůbec fungovat, nedomýšlí. Dovedu si představit, jak to Vaší babičce ubližuje. Prošla si očistcem na zemi a tohle si určitě nezaslouží. Jen aby děda ještě nepřilezl za babičkou s prosíkem. Zřejmě si maluje budoucnost v růžovějších barvách, ale že si k vůli tomu rozbije manželství je opravdu bláhovost. Na to si ale musí přijít on sám. Možná si to rozmyslí, když uvidí, že ho babička nedrží, ani nepřemlouvá...

doplněno 04.07.12 08:33:

Krkovičko, ale to, že se chce děda rozvést, ještě neznamená, že je skutečně rozvedou. V těhle letech, po tolika letech manželství, bude se brát v úvahu i zdravotní stav, který může, ale nemusí být příčinou...Když babička nebude souhlasit a odůvodní to obavami, změnou v chování po operaci, výkyvy nálad, naschvály atd...Myslím si, že je soud jen tak nerozvede. Chápu její obavy, takže kdyby přece jen děda učinil tento nerozvážný krok, bude se muset babička bránit argumentama, které soud uzná.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 03.07.12 22:11

A jak to bere babicka? Treba se ji ulevi, ze se po letech konecne zbavi zaletneho ozraly. Co doma s mrzutym dedkem, ktery je podle vasich slov na ni hnusny a nadava ji?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krkovicka*
Datum: 04.07.12 14:38
Jak to bere?Když jsem s ní mluvila,brečela.Bere to jako zradu.Nejspíš sama víte že stáří lidé neradi něco mění.Když už jste s člověkem celý život,tak už sním chcete i umřít a je vám už jedno co jste sním zažily.
Datum: 04.07.12 06:52
avatar

Vždycky jsem si myslela, že rozvod je spíš doménou mladých lidí. Ti staří, kteří si už na sebe zvykli, znají navzájem své "mouchy", pro ty že to nemá cenu. Už jsou spojeni tak, že patří k sobě. Jsme s manželem oddáni 37 let a i když mě občas něčím naštve, takové radikální řešení bych nepřijala. Všude se něco šupne.

Ale jak píšete, děda je zlý a babičku trápí. Nechala bych ho jít, užila si s ním podle Vašich slov dost a nebyl to nikdy žádný med. Tak ať aspoň na stará kolena má klid. Vynahraďte jí to vy, její rodina, mějte ji rádi, ať má ten podzim života pěkný. A děda ať si maže k té své konkubíně, když nedokáže dát pokoj aspoň na stará kolena. Však ona brzy pozná, co je to za ptáčka. Co jí může nabídnout ve svém věku? Majetek asi nemá, důchod si utratí sám, sex bude určitě bída, tak čím ji okouzlí? Někteří chlapi jsou už na stará kolena takoví, že jsou jako utržení ze řetězu.

Když babička odmítá tu hrobku, pokud by snad došlo k jeho úmrtí, zvolila bych rozptylovou loučku. A hotovo. Možná, že jsem zlá, ale na hrubý pytel hrubá záplata. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 04.07.12 07:47
Babička mu v rozvodu neoponuje,ale trápí ji to.Dala mu vše co mohla)na stáří chtěla mít klid,měla ho.Semtam s nějakou rozepři ale děda jakmile začal zas tak vyvadet je všechno jak obehrana písnička.Až na ten chlast a cigarety-teď po operaci Nemuze.
Nedovedu si představit co ještě bude.Rozdělení majetku,polí a baraku.Někdo
Datum: 04.07.12 16:50
avatar

Já si myslím, že by ho babička měla nechat jít. A ještě ho zabalit a přestěhovat. Ale rozvod ani náhodou! :D Ať se mu pomstí jako holubovi. Vyhnat z holubníku, ale kroužek nechat. Ta druhá, ať si vezne jeho fusky a trencle a ať ukáže, jak veliká je její láska! Dobře jim tak! Oběma. :D Žádné dědění, žádné výhody. Babička si zaslouží klid a ne se táhat po soudech, právnících, notářích, pozemkových úřadech a já nevím, kde by všude musela. Chceš volnost? Dávám ti ji. Leť, sokole! Já nic podepisovat a vyřizovat nebudu! *jasne*

doplněno 04.07.12 16:51:

Oba ukažte, jak veliká je vaše láááska! *vtip*

Ohodnoceno: 4x
 
Od: krkovicka*
Datum: 04.07.12 19:48
Takhle by to mělo být.Děda už ale žádost podal.Když jsem tam teď byla,vzal heligonku a babičce zahrál a ona zpívala.Děda dělá jakoby nic.Nic prostě nic,jakoby se nechumelilo.Kuje pěkné pikle.Takhle tam spolu hospodáři.Pak zvedá ramena že příští měsíc půjde.Já fakt nevím.Ale zasáhne náš to všechny.Když se rozvadel strejda,obracela jsem to.Náš vztah už není jako dřív.
doplněno 04.07.12 19:52: To stou hrobkou -má tam na kameni vyryte jméno s datum narození.Celý nový kamen stál 16000 muselo by se to sundat a obrousit.Jestli to jde:(
doplněno 04.07.12 19:57: Oba jsou v baraku jako věcné břemeno užívání.Děda má 1/4, babička 3/4.Tak to bude taky boj.K tomu pole,zahrada-pozemek...Nevím jak to vše dopadne.Snad se usmerni a žádost stáhne.
Datum: 05.07.12 09:05
avatar

Asi byste tam neměla arbitra, protože se oni mohou sejít a vy budete ta, která něco radila a proto se oni rozvedli. :D Došlo mi, že jsem radila jako pěkná mrcha. Asi ano. Vzpomněla jsem si, když jsem se rozváděla, holčičky měly 2 a 8 let. Otec sepsal společný majetek. Vypsal tam i dětskou židličku a skříňku na hračky. Tenkrát jsem to podepsala úplně všechno, jen ať máme pokoj a ať je už pokoj. *modla* Ale dnes, v kůži vaší babičky, která pravděpodobně bude stejně stará jako já, bych rozvod nikdy nepodepsala. Klidně bych mu řekla, že ani k soudu nikdy nepůjdu, pošlu omluvný dopis. A ani na žádný úřad, že mě nikdy nedostane a nikdy nic nepodepíšu. Ale on může jít, dokázat svou i její čistou lásku. *jasne* Nikdy se za nic nemstím, mám špatnou paměť a nepamatuju si, takže to je pro mě snadné. Ale na místě vaší babičky bych si teda zgustla!*cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.12 09:54
avatar

Dneska mám blbý den, snad nejhorší za uplynulých 7 let, proto se omlouvám za svou možná velkou příkrost.

Ta litovaná a omlouvaná babička je husa. Dědek podal žádost o rozvod po tolika letech, ona s ním prožila peklo, ale:

ON VEZME HELIGONKU A HRAJE A BABKA MU K TOMU ZPÍVÁ! Já bych mu ten měch dobře mířenou ranou narazila na šišku a druhou ránou ho poslala z futer ven. Je pitomá - ještě mu před rozvodem prozpěvovat!

Tak když ona nemá dost a myslí si, že on se polepší, tak ať si ten pohár vyzunkne až do dna, nerozvádí se, jeho pustí k té odkvetlici a v sobotu jim tam ještě nosí napečené buchty. HOWHG.*cert*

Ještě jednou se omlouvám, dneska bych asi radit neměla, pokazila bych to všechno. To víte, den blbec! Jaga.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 05.07.12 09:57
avatar

Jago *hej**smich**haha* Přežijte dnešní den, blbec, ve zdraví a bez kapičky potu na čele ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janka2
Datum: 05.07.12 10:26

já bych babičce radila, aby teda přistoupila na rozvod, využila té situace, jak píšete, že děda nežil vždy spořádaným životem a pěkně ho oškubala, protože prostor k tomu babička má značný a on pak dědek bude zpytovat svědomí, když bude odcházet jen s trenkama

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.12 10:43
avatar

To je to, janka2! Nešel by s trenkama. Nejdříve by se sepsalo, co si kdo přinesl do manželství, to musí dostat každý zpět a pak co se v manželství nabylo. Nikoho nezajímá, jak bylo zničeno, rozbito, propito. (Vím to, protože můj ožralý ex, v rozvodovém řízení rozmlatil na hadry auto) Pěkně napůl, co zůstalo. A placení právníků a úřadů a spousta cestovného a cestování a vůbec *plac*Oškubat můžete jen toho, kdo se dá. A nová prdelinka mu dobře poradí a podrží ho.. I pro majetek si ho namluvila. Myslíte, že pro krásnou postavu a vášeň v posteli? Starého pána?!*jasne* Klidně ať babička spí a nespí oni. Samou starostí o majetek!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janka2
Datum: 05.07.12 14:40

ale ona píše, že babka vlastní 3/4 majetku a on 1/4

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.12 16:37
avatar

janka- A taky nějaký pozemek, pole, nějaké úspory, nějaký šperk, elektronika, nějaké vybavení celého domku, garáže. *placni* Bude se chtít zahojit, když má jen 1/4, to si pište, že ho ta nová bude popichovat.*hej*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krkovicka*
Datum: 08.08.12 08:25
To jsem se ještě dozvěděla že děda babičce už rok nedává svůj důchod.Ani korunu a to babička ze svého splácí půjčku kterou si vzali společně,aby vyměnily okna a udělali podlahy.Tak po tomhle už vážně nevím.A to víte,na menší vesnici se všichni znají,chodí i na oběd k sousedům a každý mu to rozmlouvá.Babička očekává že se děda o ní postará,nebo ona o něj a teď je všechno jinak.Nevím co bude dělat v baraku sama.Řekla mi že ho měla nechat umřít,jak před lety se pokusil oběsit na půdě a měla ho nechat i když se sebou šlehl na zem.Na jednu stranu lituje že to takhle končí,že se toho ještě dožije a na druhou stranu,života s ním lituje i nelituje.Je prostě zvyklá.
doplněno 08.08.12 08:28: Podle mě se bojí zůstat sama,o to jde.

 

Datum: 08.08.12 09:48
avatar

Narazila jsem opět na vaši otázku, ke které jste se po čase vrátila. ;)Nešlo by, abyste si s babičkou sedly ke kafi a jen tak plácaly, snily, nesmyslně plánovaly. Takovou hru - Co by bylo, kdyby. . . . Nenavrhovat, netlačit ji, neironizovat, jen dovolit utřídit si myšlenky, zpracovat špatné zprávy. Např.: Co by bylo, kdybyste barák prodali a ty si koupila jednopokojáček. A kam bys jela na dovču, co bys dělala po večerech? Nešla bys s pejskem mezi babky před dům? *hej*Mám pocit, že se babička dostala do takového mlýna, kde ji ty špatné zprávy a zvěsti a zjištění semílají šíleným způsobem a ona neví jak z toho ven. Je třeba nasadit jí do hlavy semínko nového řešení a kapku ji popostrčit z toho šíleného mlýna, aby sama uviděla směr, kterým by se mohla vydat. *kafe* Asi vaše babička bude v mém věku, ale jiný život ji přiměl bát se jiných věcí, než mně. Já si myslím, že je lépe nemít žádný vztah, než se motat ve špatném vztahu. Všechno si musí zvolit sama, ale je třeba přimět ji k jinému myšlení, než k sebelítosti.*jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 08.08.12 12:15
Ona v tom domě vyrostla,je z deseti dětí a jako jediná v něm zůstala,provdala se a starala se o svou maminku,praděda umřel mladý.Je to srdcovni záležitost.Nedovedu si jí představit v garsonce někde v paneláku i sama tohle před lety řekla.Tudy cesta nevede.Babička má dvě dcery-mou mamku a tetu-jsou obě takové,že obě potřebují pomoc,na ně se spolehnout nemůže.Jediný co je plus,je vnuk,můj bratranec.Jezdí tam každý víkend a o volnu,má tam svou cimru.Babičce bude v říjnu 73let.
Babkazov-určitě jste mladší
Od: polinek*
Datum: 08.08.12 12:58

,,Ono v tom věku člověk si říká ,nějak to dotluču a žije dál svým poloprázdným životem.Ale pokud si člověk zvykne za tu dobu na ty dědkovy úlety a vše s tím spojené,zjistí,že je to realita a nesnaží se odporu až k cestě k soudu.Několik dnů je ok pak zas je KO a tak to koluje. Pokud babi má větší podíl na majetku,ať ji děda vyplatí a jde na vandr.Nechala bych ho. Má jak vidím kolem sebe lidičky ,kteří mají zájem o ni samotnou,ono bude smutno i po těch lapáliích prožitých s ním.Člověk se s tím nějak sžije a neumí si to jinak představit. A nakonec také říká ,že bude líp a tak jde čas. A druzí jsou na tom hůř a pod.. Až se dopracuje k tomu věku. Také velikou roli hraje majetek ,,dělení.-)

Tím zpěvem chtěla asi dokázat si myslím,že jí to je jedno ,,ale bez slz v oku.

Jinak - nechala bych vše na dědkovi ať se stará,,ale stejně- kdo ho bude chtít! Jedině obrat. Pokud by se vrátil nakopla bych ho jedině na krchov , kde bude stálé místo pobytu asi jen tak dopadne.Kruté,ale co s ním! Vykopal si hrob sám

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 08.08.12 14:37
avatar

Krkovičko, to je tedy smutný příběh. Podle mně jde cizí babě o majetek, ale je o 5 roků starší, stejně si ho neužije. Kdoví, co dědovi dělá za příjemnosti /"čuňárny"/, že je z toho v sedmém nebi? Někteří chlapi mají holt mozek v kalhotech. Na místě babičky, bych se nerozvedla a to právě k vůli majetku, ale svobodu k odchodu bych takovému dědovi dala, ať si jde kam ho srdce táhne, však to nebude na dlouho. Buďto to s ním sekne, když si bude užívat nadmíru, nebo se k babičce vrátí, ale pak každý ve své komůrce a za svý. Ach jo. - pt

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.