Velmi se stydí!

Od: Datum: 02.07.12 18:10 odpovědí: 11 změna: 03.07.12 12:07
avatar

Krásný den všem*slunce*Můj velmi dobrý známý má takový problém,že se ve společnosti a vůbec i v blízkosti vyššího okruhu lidí,ať už příbuzných či cizích.Dost se červená,bojí se promluvit,aby náhodou něco nepokazil,zkátka a dobře není si absolutně jist sám sebou.Přitom je to velice inteligentní,vzdělaný a sečtělý člověk.Co s ním?Chci mu pomoci,a nevím jak,prosím,hlavně mi neraďte návštěvy psychologů.Moc děkuji za rady a tipy.

doplněno 02.07.12 18:11:

A ještě k tomu je velmice hezký,řekla bych,že krásný chlap,nemá jedinou fyzickou vadu!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.12 18:20
avatar

Takoví lidé jsou sami sobě štvanci a já je lituji. Neplatí logika, neplatí emoce, pochvaly, ocenění, vzdělání, nic, vůbec nic, stále budou štvát sebe jako zvěř. Pro sebe mají úplně jiné oči a úplně jiná kritéria. *plac*Vlastní zkušenost. Jsou nejšťasnější, když nikam nemusí, když je nečeká žádné překvapení, že si všecko mohou změřit, zvážit, že nic o nkom a ničem nemusí předpokládat a nikomu nic vysvětlit, nic po nikom chtít. Když si existují ve svém bezpečném prostoru. *modla* Jsou to chudáci!

doplněno 03.07.12 06:59:

Já si myslím, že jsme každý nějaký a nikdo nás nepředělá. Možná na chvilku se zatneme a chováme se jinak, hrajeme divadlo, ale po čase povaha v nás nabude vrchu a jsme zase tak, jak jsme :D Nikdo nikoho nezmění. Proto je tolik řádových sester, proto je tolik samaritánů, proto je tolik lumpů, kteří se po odchodu z vězení dušovali, že už nikdy, proto je tolik hodných lidí. Jsme nějací a takoví zůstaneme a nemá cenu předělávat. Akceptovat, přijmout a mít ho rád nebo nenávidět, právě proto, že je takový. Nechat lidi být šťastnými podle jejich představ, ne podle našich.

doplněno 03.07.12 11:58:

Házení do vody? Trening? Víte jak takový člověk musí trpět. A pro co? Abychom ho dostali tam, jak si to představujeme? K obrazu svému?*hej*Někdo se nám líbí a první, co začneme dělat, je to že z něho začneme vybírat chutě a že ho začneme převychovávat, modelovat a osekávat.. Chudák! Místo abychom mu život usnadňovali, tak ho začneme cpát do uniformy a snažíme se z něho udělat herce. A pěkně-šup s ním do řady. Nosí se přece jiná originalita! *zed*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 03.07.12 10:09
avatar

Babičko:I Vám velmi děkuji,i když,ve vaší odpovědi jsem poněkud na vážkách...To nebude jeho případ...Až tak...

Od: ron*
Datum: 02.07.12 18:46

Dobrý den.

Zkusila bych brát ho do společnosti, nechat ho, ať se stydí, nijak na to neupozorňovat. Brát ho na takové akce, které se budou týkat jeho zájmů. Bude tak mít možnost zapojit se. Zvykne si. Chce to pro začátek menší okruh lidí, kteří budou třeba i vědět o jeho problému a povzbudí ho tím, že ho přijmou mezi sebe.Získá tolik potřebnou sebejistotu.

Vím, že to je časově náročné, ale říkáte, že je to Váš dobrý známý - možná i kamarád. Třeba mu tím pomůžete nebo to alespoň zkusíte.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 18:58
avatar

Chcete pomoci kamarádovi, ale jednu z nejlepších možností předem odmítáte. Proč? (Působí to na mne dojmem, že Vám o pomoc až tak moc nejde.)

doplněno 02.07.12 19:42:

Výstižnějí: ... z nejúčinnějších možností ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 19:07
avatar

Pěkný den i Vám. Wamp, obávám se, že pomoct takovému člověku asi jen tak nelze. Nízké sebevědomí, strach, že se ztrapní... Nesmělost a ostych je blok, který musí člověk překonat sám. Zkusit postupně odbourávat tu bariéru, trénovat denně posouvat ty své hranice a překonávat sám sebe. Jedině tak, že se bude pokoušet otrkávat se, může člověk svůj ostych a nesmělost prolomit. Jde o to, aby postupně získával zkušenost, že když to, čemu se vyhýbá, překoná, nestane se nic hrozného. Je třeba trénovat nácvik různých situací, které člověk neumí řešit a kterých se obává. Takže když se Váš známý bojí promluvit, kde je víc lidí, ať se zkusí překonat a pronést opakovaně pár slov ve společnosti. Když uvidí, že se nic nestane, že nic nepokazil, dodá mu to třeba odvahu, aby se osmělovat dál...Toto za něj, bohužel, nikdo udělat nemůže. Můžete ho jen povzbuzovat a v duchu držet palečky, aby dokázal sám sebe překonávat postupně. V žádném případě však nehecovat, to by se stáhl do sebe ještě víc a v dobré víře by člověk asi víc uškodil, jak prospěl. Nic jiného mne nenapadá. Přeji hodně úspěchů.

doplněno 03.07.12 12:26:

Rádo se stalo, Wamp.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 03.07.12 10:04
avatar

Kapičko:I Vám velice děkuji za přímo famózní odpověď,kam vy na to chodíte,bude to tak,jak říkáte*palec*

Od: lujs®
Datum: 02.07.12 19:29
avatar

Možná to bude trošku mimo a určitě to není rada ale moje vlastní zkušenost.

Mám podobný problém ale jenom v tom případě když mě chce někdo ,,seznámit". Když sedím někde s partou, tak nemám absolutně žádnej problém se s opačným pohlavím normálně bavit. Jakmile ale někdo příjde (většinou nějaká kamarádka), že mě seznámí se svojí kamarádkou, tak když dojde na osobní setkání sedím jako trubka a nejde mi to. *plac*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 03.07.12 10:01
avatar

Luis:tak právě podobný problém jako vy,má i on,když se posléze uvolní,je to o něčem jiném!Nakonec se rozpovídá,je milý,a dokáže být i velmi zábavný,ale to je ta otázka-NEŽ...Otázku jsem formulovala očividně velice stručně,měla jsem ji více rozvést,aby jste pochopili řekněme větší "jádro pudla."

Datum: 02.07.12 21:27
avatar

A co když váš velmi dobrý známý trpí nějakou formou sociální fobie? Ani v tom případě byste mu neporadila návštěvu psychologa? Jako mi to přijde divné - krásný chlap a takové problémy? Vždyť tomu musí viset ženské aspoň deset na každém prstu, ne? A pročpak si chlapec nevěří? Neskrývá něco? Já bych tipovala, že ano. Třebas jste neviděla všechno, a s něčím na sobě je určitě velmi nespokojený...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.12 10:27

wamp.to je tezke.Tito lide se musi hodit tzv .do vody a aby si zkouseli situace,ktere jim nejdou.Trenink,porad dokola.Ale pokud je panovi vice,stejne se jen trochu zlepsi a nebude si jist nikdy.spise bych radila,nenutit se na co nemam,prijmout sam sebe jaky jsem a zvolit komnikace,ktera nezatezuje.Muze o sobe dat vedet nejakym clankem,kdyz bude mitodvahu a bude zaroven obliben,muzesi treba i dovolit zminit ,ze neni spolecensky a ze mu kontakt pisemne vyhovovuje lepe.Ze zkusenosti vim,setkala jsem se se sposty lidmi,s timto problemem,ze s tim moc nejde zmenit.Dulezita vyhra je,uvedomit si,proste jsem takovy a nevim,proc bych to mel lamat.-Nevycitat si to,coz ho haze na dno uplne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 03.07.12 12:07

No a kdy se takhle třeba stydíte Vy? ;)*smich*Kolik mu je let? Nebylo by lepší to nechat na něm? ;) On zase tak neschopný není,ikdyž se Vám to evidentně zdá. Pokud něco člověk zvládne sám,pak je to trvalejší. On musí sám.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.