Status studenta a DPP přes leto

Od: Datum: 02.07.12 16:01 odpovědí: 11 změna: 02.07.12 17:27

Je někdo znalý tady v pravu a pojištění? Chtěla bych vědět, když jsem absolventem VOŠ (mam status studenta do 31.8. - dle moji zdravotní pojištovny, a právničky). Mohu uzavírat dohody o provedení práce?

Mám jednu dohodu o provedení práce na jeden týden v srpnu a podepisuji na tento měsíc prohlášení k dani. Zde není žádný problem. Mysíte že mohu podepsat jinou dohodu o provední práce i na červenec + prohlášení k dani? Od září jdu na UP pokud nenajdu zaměstnání.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 02.07.12 16:12

Dobrý den.

Status studenta budete mít celé prázdniny za podmínky, že neodpracujete celý měsíc. Uzavření DPP v srpnu tedy není problém. Budete-li uzavírat DPP i na červenec, neuzavírejte ji na celý měsíc. Daňové prohlášení si můžete podepsat u obou takových pracovních poměrů. Připomínám, že maximální počet odpracovaných hodin u DPP u jednoho zaměstnavatele je 300hod za rok.

Pojistné se z dohody odvádí, jeli hrubý příjem vyšší než 10.000.

Ještě jedna poznámka: pokud jste v červnu skládal státní zkoušky, pak máte status studenta jen v červenci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dis
Datum: 02.07.12 16:18

DĚKUJI, JSTE ZLATÝ. srozumitelná a jasná odpověd. DĚKUJI!

Právě vím o tom, že nemohu odpracovat celý měsíc. Takže lze mít smlouvu třeba na 14 dnů v červenci ale z tech 14 ti dnů fyzicky odpracovat 2 dny? Nebo lepší tu smluvu v červenci konkretně napsat jen na cílené dva dny v měsici (nárazová brigáda)?

VOŠ se řídí školským zákonem, absolutorium bylo vykonáno na konci června. Bylo mi řečeno ředitelkou finančního uřadu a naší profesorkou na pravo že status studenta mám do 31.8. Stejně na tento dotaz reagovala i moje zdrav. pojištovna, napsali že status studenta mam do 31.8.

Od: ron*
Datum: 02.07.12 16:25

To jeúplně jedno. Můžete smlouvu uzavřít třeba jak uvádíte na 14 dní a odpracovat si tolik hodin, kolik bude potřeba.(max 300)

Nebo i na ty cílené dva dny. Důležitá je domluva se zaměstnavatelem, může Vám z provozních důvoců rozvrhnout Vaši pracovní dobu na určité dny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dis
Datum: 02.07.12 16:31

No radil jste mi že nesmím odpracovat celý měsíc, abch neztratila status studenta. Vím, že v červenci budu pracovat jen dva dny u 1 zaměstanvatele. V srpnu mam smlouvu DPP natýden u 2 zaměstnavatele.

U toho 1 zaměstavatele (personální agentura) mam smluvu uzavřenou od února 2012 a končí až ted v srpnu. Pracovala jsem tam během této doby jen jednou. Myslíte že mohu odpracovat tedy v červenci 2 dny, už s touto uzavřenou smlouvou která je do konce sprna? V sprnu už mam ale smlouvu podepsanou u 2 zaměstnavatele (DDM-dětský tábor).

Nebo raději vystavit novou smlouvu na ty cílené dva dny. Pořád je to ten samý zaměstnavatel (agentura). Děkuji za Vaši radu! Jste moc milý.

Od: ron*
Datum: 02.07.12 16:37

To v původním dotazu ale uvedeno nebylo! Nejdříve je třeba pochopit rozdíl mezi uzavřenou smlouvou a skutečnou dobou výkonu práce.Máte-li uzavřenou smlouvu už od února až do konce srpna, pak je jedno, kolik hodin odpracujete. Pracovní poměr máte uzavřený na celý měsíc, čili nejste student. Status studenta v takovém případě skončil 30.6.2012.

Jediná možnost je tento uzavřený pracovní poměr např. k 29.7.2012 ukončit. A na týden v srpnu uzavřít nový.

doplněno 02.07.12 16:46:

Status studenta jste v březnu stratit nemohla, neboť jste studovala. Od začátku řešíme jen dva prázdninové měsíce. Psala jste, že jste absolventkou VOŠ, čili jste studium ukončila. Jde pouze o měsíce po ukončení studia.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dis
Datum: 02.07.12 16:40

cože? Aha. Tak ted jste mě nepotěšil vubec. Ikdyž mam tedy smlouvu uzavřenou od unora - do sprna a poprvé a naposled jsem pracovala v březnu, i tak jsem ztratila status studenta? ikdyž jsem tam vůbec nepracovala od března?

Od: dis
Datum: 02.07.12 16:52

Ano, tak je to. Jde jen o ty dva měsíce - červenec a srpen po ukončení studia. Vím ,že v březnu jsem nemohla ztatit status, když jsem studovala.

Má otázka zní tedy: Když mam smlouvu už podepsanou pro agenturu přesně od unora do sprna 2012, ale pracova jsem jen jeden den v březnu a od té doby nic, mám status studenta do 31.8 nebo ne? Jelikož smlouva je uzavřena,ale nemám odpracované hodiny.

Mám tedy tuto již podepsanou smlouvu vypovědět k 31.7.?

Od: ron*
Datum: 02.07.12 16:57

V červenci odpracujte, kolik potřebujete a smlouvu ukončete nejpozději 30.7.2012. Na srpen uzavřete novou smlouvu. Zase nesmí být na celý měsíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dis
Datum: 02.07.12 17:05

Takze každopáde prostě ukončit ten stávající poměr - dohoda /podat jednostranou výpověd druhé straně/ do konce července, ano? At už bych odpracovala a nebo neodpracovala dny v červenci. Uvažuji, že ani ty dva dny nakonec neodpracuji, když jsou takové komplikace.

Na srpen mám již smlouvu na poslední týden v srpnu pouze. Tento týden také odpracuji.

Mám tedy stále status studenta během techto dvou měsíců (stát platí pojištění)?

Od: ron*
Datum: 02.07.12 17:23

Ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dis
Datum: 02.07.12 17:27

DĚKUJI za Vaši ochotu a trpělivost.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.