Zánět ucha - analgetika

Od: Datum: 02.07.12 12:17 odpovědí: 13 změna: 03.07.12 00:51
avatar

Ahoj rádcové,

tak mi nafoukalo do ucha a dnes jsem odešla z ORL s diagnózou "zánět středního ucha". Dal mi jen antibiotické kapky do uší a že mám jíst vitamín B.

Já ale nemůžu bolestí vydržet. Jím běžná analgetika (Ibalgin 400), večer je to nejhorší. Ze zoufalství jsem včera sežrala 3, ale bolest stejně nepřestala (přestane, až zaspím). Bolest mi vystřeluje do oka a do čelisti.

V příbal. letáku píšou 1 tableta 3x denně... To nestačí :(

Máte někdo tip na dobré analgetikum, které rychle a účinně uleví a je volně k dostání? Nebo čím můžu analgetikám pomoct, aby rychleji a lépe účinkovaly? Včera jsem myslela, že přišla moje poslední hodinka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.12 12:23
avatar

To k "volně dostání" to tam trochu kazí ;) I když mohu nejen z vlastní zkušenosti říci, že tři ibalginy za den jsou taková podměrečná... hmmm... no, doporučovat nějaká předávkování rozhodně nelze Ale mám vyzkoušeno, že jiným způsobem zabývá nalgesin a zase na další věci valetol - a tím bych asi začala.

doplněno 02.07.12 14:38:

Buďte ráda, že hned nepíchají, jak dlouho se pak nemá chodit do vody - měsíc? To by byla škoda, na začátku léta Ale při zhoršení běžte, lepší když to propíchnou sami úhlednou dírkou, než když by se to rozervalo samo. Nemusí to být bakteriální, takže jak tu někdo pravil, kapky do nosu určitě, ať je průchozí, někdy se ucho ucpe z takové té zadní rýmy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 13:53
avatar

Díky, mě lékárnice doporučovala Paralen PLUS. Mám ho doma, tak ho asi vyzkouším. Nikdy jsem problémy s ušima neměla, ani jako malá. Normálně mi třeba na bolest hlavy zabere 1 malý Ibalgin 200, teď jsem snědla prakticky 1200mg a nic... Žádný účinek.

Datum: 02.07.12 12:28
avatar

Také bych zkusila něco jako Valetol (který mě absolutně nezabírá:D), Nalgesin nebo klasický Ibuprofen (píše se to tak?). S Ibalginem nemám moc dobré zkušenosti, je zbytečně agresivní k zažívacímu traktu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 13:54
avatar

A já vždycky myslela, že Ibalgin a Ibuprofen je to samé...?

Od: ron*
Datum: 02.07.12 12:41

Dobrý den.

Já jsem na bolest ucha používala ušní analgetické kapky Otobacid + Paralen na snížení teploty. Je dobré i kombinovat s nosním sprayem Nasivin, Sanorin.Ucho chlaďte, dodržujte pitný režim, vypněte větrák nebo klimatizaci.

Nejvíce ucho bolí v leže, je lepší poloha polosed.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 13:52
avatar

Ahoj Rone,

díky, to mě nenapadlo, a je to pravda, že nejvíce bolí, když ležím. Já dostala kapky antibiotika - Maxitrol. Od středy mám zkoušet suché TEPLO.

Od: des*
Datum: 02.07.12 13:59

Jako dítě,jsem měl každý rok,zánět středního ucha.Tabletky nezabírají,teplo ani zima nefungují.Prořval jsem noci pod peřinou a čekal,až to samo přejde.Něco tam prasklo ,vytekla voda a byl klid.Poslední zánět mi propíchli v nemocnici a od té doby jsem zánět neměl.Jen na to ucho míň slyším.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 02.07.12 14:06

A co si nechat zkratka to ucho pichnout? Bolest prejde okamzite.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 14:09
avatar

Dnes jsem byla na ORL a asi to tak závažné není, aby se to píchalo. Pan doktor byl takový "flegmoš", ale jsem ráda, že mě alespoň vzali...

Datum: 02.07.12 14:10
avatar

To je pravda, když vám řekli, že máte zánět středního ucha, tak vám na bubínek tlačí hnis a ten způsobuje onu bolest. To vám nějaké kapky a vitamin B nepomůžou. Něco jiného by bylo, kdybyste měla zánět vnějšího zvukovodu. Při nafoukání do uší ani náhodou nevznikne zánět středního ucha, ten je způsoben viry či bakteriemi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.07.12 14:24
avatar

Až tak pravdu nemáte Teda s těma kapkama.Před necelým měsícem jsem měl taky zánět stř.ucha,ale protože to bylo podchyceno v počátcích,tak stačily kapky (tuším Pamycoin?),po týdnu OK.Totéž před x roky dcera-taky ji nepíchali protože to holt k tomu ještě nebylo!Od toho je lékař aby rozhodl jak léčit.

PS a pokud je někdo více cimprlich tak i malá bolest je nepřekonatelná!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 17:03
avatar

Tak jsem se podívala do papírů a mám diagnózu "myringitis acuta" = akutní zánět středouší izolovaný na bubínek Já teda vydržím kde co, na analgetika nejsem vůbec zvyklá, tak jsem překvapená, že mi nezabírají :(

Od: tatranka*
Datum: 03.07.12 00:51

Tak do lékárny pro Novalgin nebo si zajdi na ORL ať předepíší silnější analgetika.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.