Kde zjistím, že nemám žádné závazky?

Od: Datum: 01.07.12 16:31 odpovědí: 6 změna: 02.07.12 09:15

Kde zjistím, že nemám žádné závazky co se týče půjček? Splatil jsem už všechny půjčky, ale stejně chci mít jistotu, že už nikomu nic nedlužím. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.12 20:22
avatar

Oběhnout všechny bývalé věřitele a chtít o nich potvrzení bezdlužnosti? Ten dotaz je formulovaný trochu zvláštně, jako byste si sám nebyl jist, komu všemu dlužíte. Určitě není žádný registr, kde by vám potvrdili, že od vás soused Vonásek nemá potvrzení papír s dluhem Ale veškeré instituce by takové lejstro měly vydat bez potíží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 01.07.12 21:26

Ano, potvrzení o bezdlužnosti Vám na požádání vydají veškeré úřady (Finanční úřad, zdravotní pojišťovna, Celní úřad, ČCSZ, Městský nebo Obecní úřad atd).

Stejně tak Vaši věřitelé, kterým jste dlužil Vám toto potvrzení vystaví. Určitě ale víte o potencionálních dluzích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.07.12 21:58

Těžko, pokud věřitel dluh neoznámil Solusu, CBCB a podobným firmám... Nicméně lze si tam napsat, zda tam není záznam.
To že někomu dlužím bych měl vědět sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 01.07.12 22:04
avatar

Já si pánové myslím, že tazatel měl nejspíš na mysli centrální registr, něco jako Solus http://www.solus.cz/cs. Případně http://www.centralniregistrdluzniku.cz/ nebo http://www.cerd.cz/ .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lolaprasatkova
Datum: 02.07.12 09:15

http://www.centralniregistrdluzniku.cz/ nebo http://www.cerd.cz/ . Tohle raději ne! Je to komerční organizace a je tam hodně lží. Zadarmo to není a Dtest upopozorňoval na tuto organizaci jako nedůvěrihodnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vsimavy
Datum: 01.07.12 22:07

Nejlepší se bude podívat do své domácí evidence. Vytáhnete si jednu úvěrovou smlouvu (smlouvu o půjčce, leasingovou smlouvu, seznam vydaných směnek vlastních, atd.) po druhé a u každé si prověříte, zda jsou všechny finanční závazky splaceny a zda máte od věřitele kvitanci. U smluv, u kterých ve složce kvitance nebude, požádáte veřitele o její vydání. Tak úplně jednoduše zjistíte, zda veškeré vaše závazky z úvěrů, půjček, leasingů, atd. jsou uhrazeny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.