Registrace u obvodního lékaře

Od: Datum: 01.07.12 08:15 odpovědí: 12 změna: 02.07.12 08:55

Dobry den..Co dělat,kam nebo na koho se obrátit?když si člověk řekne že chce kartu,že se nahlásí jinde u dr.Vezme od obvodního lékaře kartu-ten mu ji vydá?A ten člověk se nikde nanahlasí u žádného OL ca rok a více.Měl by chodit na kontroli(pořípadě léčba atd)?Když by ten člověk potřeboval ošetřit ,co se bude dit když nema žadneho obvodního lekaře(co se tyka poplatku za ošetření atd)?Děkujeme za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 01.07.12 09:09
avatar

Dobrý den. Když si platíte zdravotní pojištění, máte kartičku, tak se můžete nechat ošetřit na každé pohotovosti, nebo v nemocnici, kde zaplatíte poplatek. Jde o to, kde máte bydliště? Když jste třeba na dovolené v cizím městě, onemocníte, tak jdete k lékaři, který tam je a necháte se na kartičku zdravotního pojištění ošetřit. Když neplatíte zdravotní pojištění, tak veškeré ošetření musíte platit hotově. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.12 09:32
avatar

Nezlobte se, že jsem vulgární, ale takový člověk není člověk, ale VŮL. Nikdy nikdo z nás neví, kdy může lékaře potřebovat a proto si myslím, že je potřebné, aby byl každý z nás někde na obvodu registrován. Například já - jsem diabetik, zatím, naštěstí "jen" na lécích a pokud ukončím registraci na obvodě, a novou si nezaložím, kdo mi je za čtvrt roku napíše? A bez nich hazarduji se životem. No a veverka v lese či soused odnaproti mi potřebné léky určitě nenapíší. *ee*

Proto někteří lékaři často už ani svou dokumentaci přímo do rukou pacienta dávat nechtějí, ale řeknou, ať jim nahlásíte Vašeho nového lékaře a oni že mu tu dokumentaci sami zašlou. Aby bylo zřejmé, kam jste přešla a že nového lékaře máte.

Jinak, pokud nemáte svého praktického lékaře, tak za každou maličkost, třeba jen hloupou angínu, budete jen platit a platit a platit. Buďto na pohotovosti, nebo jiného OL. Když tam ale nejste registrována, i on si to dá zaplatit. Nakonec proč by se měl zdarma zajímat pacienty, kteří k němu nepatří? Jo, peníze dnes vládnou světem. je to tak. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.12 10:19
avatar

No co by udělal - když to potřebuje, tak se sebere, jde k nejbližšímu (či vybranému) lékaři a zaregistruje se. Registrace není nic hororového ani závazného na dalších deset let, jen předložíte kartičku a nadiktujete nacionále. Pak již vše probíhá běžným způsobem, byť první návštěva bude delší, protože se bude vyptávat na nemoci z minulosti. Kartu buď odevzdáte, nebo ne. A je to. Nikoho nezajímá, že jste nebyla nikde rok registrovaná, chodit k doktorovi není povinnost ;) Po stěhování jsem taky vždycky šla k doktorovi až když bylo potřeba a na mlaďasech kolem sebe vidím, že po ukončení registrace u pediatra trvá i několik let, než někoho znovu potřebují (neřádi zdraví :-D).

doplněno 01.07.12 12:48:

Petapeta: to už ale nijak nesouvisí s tím, jestli si hledám lékaře hned nebo za rok - případný poplatek "jako na pohotovosti" (ten náš to třeba nedělá, nevím, nakolik je to obvyklé či nezbytné) řeší leda momentální neochotu či neschopnost si hledat trvalého lékaře a není snad ve výši, aby byl pro někoho zásadní problém, zvlášť s angínou na (v) krku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petapeta*
Datum: 01.07.12 11:47

Jenže když má praktický lékař naplněný stav, tak vás nezaregistruje, neboť zdravotní pojišťovna mu pacienty nad povolený stav neproplatí. Sice by měl i neregistrovaného pacienta ošetřit, ale za poplatek jako na pohotovosti.

Jsou místa, kde najít lékaře, který registruje nové pacienty, je velký problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 01.07.12 11:32

Předpokládám, že" kartou" myslíte Vaši zdravotní dokumentaci a ne kartičku zdravotního pojištěnce. Tuto zdravotní dokumentaci Vám lékař vydá. Už samozřejmě nekontroluje, jestli se zaregistrujete u jiného lékaře.Pokud tak neučiníte, je to čistě Vaše věc , ale také Vaše hloupost, s prominutím. Preventivní péče je nejdůležitější.Pokud budete potřebovat akutně ošetřit, samozřejmě Vás ošetří. Nerozhoduje registrace u lékaře, ale existence zdravotního pojištění. Můžete jít na pohotovost, ale poplatky samozřejmě zaplatíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.12 12:57
avatar

Hodně z vás zde uvádí, že na pohotovosti člověka ošetří, i pokud nemá obvoďáka. Já mám zkušenost opačnou, s prvním astmazáchvatem jsem šla na pohotovost, sice mě vzalii, ale když jsem jim řekla, že momentálně OL nemám, nedali mi žádné léky, nic neřešili, neudělali žádné vyšetření a že prý pokud nemám obvoďáka, tak oni nic dělat nemohou.

Už si to moc přesně nepamatuji, ale "ošetřit" mě prostě odmítli, dva dny jsem se dusila, než mě narychlo vzal mamčin obvoďák...

Je to tak 6 let zpátky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.12 19:49
avatar

Úkolem pohotovosti není vás posílat na vyšetření a sledovat celkový stav. Jsou tam kvůli akutním ošetřením, než se člověk dostane ke svému (nebo potřebnému odbornému, kam ho obvoďák vyšle) lékaři. U nemocí typu astma, kde je třeba znát celkovou anamnézu a všechny léky, aby se netloukly, též rodinné zatížení, tuplem. Jen je na tomto příkladu vidět, že takové ty základní věci je mít lepší zařízené, aby se pak člověk nedočkal podobných překvapení. Udusit by vás nenechali určitě, ale mají - pro pacienta bohužel - sklony se zabývat více až skutečně vážnými případy. Občas - opět nutno říci bohužel - mají sklony podceňovat diagnózy, ale když tam vždycky vidím, s jakými s odpuštěním pitomostmi tam lidé chodí, tak není divu...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.07.12 20:18
avatar

No:D, že jsem se dusila a dýchala s velkými potížemi, jsem čekala, že třeba dostanu nějaký uvolňující lék nebo něco. Nedostala jsem nic, prostě mě nechali se večer a celou noc dusit... to by měl tedy zajímalo, jak definují akutní stav? Kdybych se v noci udusila, bylo by to dosti akutní?:)

doplněno 01.07.12 20:34:

:D:D Super:D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.07.12 20:24
avatar

Možná - jak se zrovna doktor vyspí *frajer* *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: b
Datum: 01.07.12 20:50

V případě akutního astmatického záchvatu na pohotovosti píchnou pacientovi injekci adrenalinu a pošlou jej k praktickému lékaři. Zřejmě stav nebyl natolik závažný, aby lékař na pohotovosti musel injekční léčbu použít, umřít by vás jistě nenechali. V případě zhoršení stavu i přes zásah lékaře na pohotovosti odešlou pacienta na příjem do nemocnice. I vy byste jistě při zhoršení stavu zavolala záchranku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 07:39
avatar

Jak se říká: ruka ruku myje a doktor od doktora nebude. Proto si lékaři jednotlivé pacienty nahrávají, aby každý z nich slízl trochu smetánky.

Potřebuji na rentgen? Napíše OL. Potřebuji ultrazvuk? Žádanku vydá OL. Dokonce, když jsem před pár lety spadla ze schodů a bolela mě noha, z chirurgie mě hnali po schodech zpátky /oóó´, ta bolest/ k OL, ať mi nejdříve pro ně vyplní žádanku. Teprve pak konali.

Proto si myslím, i když se mi to nelíbí, že OL je takovým klíčem, který odemyká dveře do dalších specializovaných oddělení. A právě proto by každý z nás měl OL mít. Nikdy nevíme, co se může stát. A OL je nakonec i ten, kdo vyplní naše úmrtní ohledání a udělá tak za námi tečku. Je to tak!*plac*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 08:55
avatar

Neví zda to někde tak funguje.Ale Každý lékař (odborný) ma povinnost pacienta vzít a vyšetřit a ošetřit!Jenže bez dp.obvodním to není za 30kč ale za 90kč jako na pohotovosti!A stím ,že mají přednost objednaní a dle akutního stavu!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.