Výlet autem do Anglie

Od: Datum: 01.07.12 11:50 odpovědí: 8 změna: 11.03.14 13:09
avatar

Zdravím, chystáme se jet autem na týden do Anglie. Potřebovali bysme nějaké rady ohledně ubytování, tankování, zda jez po dálnicích nebo spíš ne a tak. Chceme to provést co nejúsporněji. Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 01.07.12 12:24

Plecháčku, za používání silnic turisté neplatí. Místní platí tzv. road tax, bez které nemohou jezdit.

Ubytování je možné v B&B (bed and breakfast), penzionech i hotelích (Premier Inn, Best Western apod.) Ve skoro každé vesnici je nějaké ubytování v soukromí, takže o to bych neměla strach. Ceny se různí. Je dobré mít asi předem stanovenou trasu a zjištěné možnosti ubytování okolo včetně cen. Vše se dá najít na internetu.

Tankování je bez problémů... Ceny za natural teď spadly na 130.99 -133.99 (přeloženo 1,31 - 1,34) za litr. Diesel je te´d za 1,37. Ten je tu dražší normálně. Ceny jsou většinou nejlevnějí u pump, které patří řetězcům, jako j Tesco nebo Sainsbury's.

Jestli jedete delší štreky, doporučuji dálnice/motorové silnice. Tam je limit 70mph. Jinde 60mph a even. upraveno na 80/40/30/20mph. Mají tu hodně kamer na sledování rychlosti, ale tyto úseky jsou vždy označené. Nedoporučuji ovšem překračovat. Postihy jsou dost vysoké.

Lidé jsou tu přívětiví a nápomocní (pokud se tedy špatně nevyspí:o).

A nezapomeňte na konvertory na světla!

:)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.07.12 12:50
avatar

Super. Jen trošku nevím co jsou to ty konvertory na světla:(

Od: hankauk*
Datum: 01.07.12 13:03

To jsou takové samolepky viz obrázek. Lepí se na přední světla automobilu, aby svítila na požadovanou stranu. Když jezdíme do CZ, musíme je lepit na naše auto, aby kužely světla směřovaly doprava. Vy je musíte pro Anglii nalepit tak, aby vám svítily doleva. Jestli jedete trajektem, tak konvertory koupíte přímo na lodi nebo v přístavu před naloděním... i na benzínových pumpách. U samolepek je velmi detailní přehled všech vozidel a typů/rok výroby, takže v něm lehce najdete ten váš. Obrázky pak ukazují, kam samolepky nalepit. Jen si dejte pozor, abyste nespletli nalepení. Mohlo by se stát, že byste je nalepili pro provoz vpravo místo vlevo. Návod si tedy dobře prostudujte. Nálepky doporučuji nalepit před naloděním. Po nalodění to nezvládnete, protože musíte opustit prostor, kde auta parkují. A po vylodění byste museli jet kus bez nich.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.07.12 13:43
avatar

Hanko, jen pro zajímavost: Jak se zvyká na ježdění vpravo-vlevo? Očekával bych taky nějakou nálepku vzadu na auto, že mohu být eventuálně pro ostatní nebezpečný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankauk*
Datum: 01.07.12 14:14

Ladine, tady mívají nálepku červné L (learner) ti, co akorát procházejí kurzem. Zajímavé je, že pokud ještě nemáš řidičák, ale je s tebou osoba starší (tuším) 25 let, která na tebe dohlídá, můžeš jezdit. Po ukončení kurzu by měli nováčci rok používat označení zelené P (pass) = jako u nás Z (začátečník). Ovšem nikdy jsem to neviděla, protože tady na to dost pečou.

Abych řekla pravdu, mně to "přeučení" nalevo trvalo chvilku déle. Což o to, jezdit v jiném pruhu je OK, ale jak má člověk koukat do zrcátek, tak už je to horší. Najednou si musíš zvyknout, že auta ukazují jinak a i v zrcátku to tak musíš sledovat. (Řazení v manuálu je od spolujezdce k řidiči). Na kruhových objezdech se jezdí doleva (u nás doprava). Řidiči tu hodně jezdí při středu vozovky. Ale... co je pozitivní, jsou ohleduplnější na motorovkách a dálnicích. Jak je štrůdl, který přejíždí a tebe brzdí auto ve tvém pruhu, hodíš blinkr a vždycky tě někdo problikne a pustí. Když třeba jede traktor na standardní silnici a jede pomaleji než limit, tak si musí hlídat kolonu za sebou. Pokud se začíná prodlužovat, tak musí z cesty a auta pustit. Pak se zase může zařadit a jet.

Rychlostní limit je ale na standardní silnici vyšší než u nás, ovšem na dálnici a motorovce je to 70mph, což je nějakých 112kmh.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.07.12 14:27
avatar

Hanko, díky, zase jsem chytřejší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luhal
Datum: 11.03.14 13:09

ahoj, jen doplním, že u Octavia II se to nechá nastavit přepínačema. Návod , str. 46 - turistická světla

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iku*
Datum: 01.07.12 14:08
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.