Ponižování od rodiče

Od: Datum: 29.06.12 20:11 odpovědí: 5 změna: 30.06.12 07:32

Ahoj...chci se jen zeptat co by jste dělaly kdyby vás tata každej den ponižoval,nadával a nebo mlátil..Je mi 16..už to nemůžu vydržet je to od malička...Ke všemu mi teďka umřela babička nevím co dělat...Nikam mě nepustí..Bydlím na vesnici a nikdo v mojicch letech tu není a když chci třeba na bazen nemužu..nepustí mě nikam.Furt musím jenom pracovat což mi ani nevadí ale on je furt nespokojenej.za 2 měsíce jdu na intr ale stejnak celý prázdniny s ním to navydržím...Co mám dělat?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.06.12 20:15

Zdravím tě,

jsi v pěkně nepříjemné situaci... Máš jenom otce nebo i matku? Třeba by ti mohl pomoci nějaký příbuzný. Nebo můžeš zavolat na linku bezpečí 116 111, neboj, je to bezplatné a určitě ti poradí, co dělat. Já bych ještě zkusila promluvit s otcem, proč se tak chová. To, že bydlíš na vesnici, s tím asi nic neuděláš, ale do vesnice jezdí autobusy. Hodně štěstí přeje Anzionka.

Od: buss®
Datum: 29.06.12 20:24

Máš to blbé, nemít dětství, jsi na něj finančně odkázán, tak co naděláš. Když se urveš a osamostatníš, uživíš se? Počkáš ještě dva roky, než doděláš školu a adiééé a do světa.

Od: ron*
Datum: 29.06.12 20:32

Ahoj.

Máš jen otce nebo i jiné příbuzné? Proč myslíš, že se táta tak chová.Má nějaké problémy, není nemocný? Zkus o tom popřemýšlet, promluvit si s ním.Tím už nemůžeš nic zkazit . Jsi už skoro dospělý.Přesto si s touto situací sám neporadíš. Pokud nemáš jiné příbuzné, a s otcem se nedomluvíš,obrať se na linku bezpečí, jak radí rádce nade mnou. I tvůj praktický dorostový lékař by mohl pomoci*mala*.

Držím palce*palec*

Od: samadoma*
Datum: 29.06.12 21:31

*mala* tak tak ,taky myslím ,že pokud se otcem nepůjde domluvit lidským způsobem ,tak jedině tu linku bezpečí ,jak už tu všichni řekli . Táta by tě neměl mlátit ,to je krajní mez ,a ještě by to mělo být tak nějak ve výchovné rovině ,a ne tak ,aby ti tím psychicky i fyzicky ubližoval .Nepíše o mámě ,jen babičce ,a ostatní příbuzní? Kde jsou?Mohli by ti pomoci? Táta má zřrjmě podle všeho s něčím problém ,se kterým si možná sám neví rady ,ale na druhou stranu ,ty jako "dítě" to nesmíš odnášet .Hledej pomoc u dospělých ,lékaře ,sociálním odboru ,hlavně to v sobě nedus!*pusa* držím palce

Datum: 30.06.12 07:32

Píšeš tady jen o otci. A co maminka? Ta Tě má ráda? Nebo drží s tátou? O ní jsi vůbec nic nenapsal.

Jinak prázdniny asi budou na nic, ale za 2 měsíce jdeš na intr a tam budeš, jak počítám, tak 3 - 4 roky. A každý týden také nemusíš jezdit domů, budeš mít třeba hodně učení a...

Jinak se ale na intru nezačni chovat jako utržený ze řetězu - můžeš jít ven, na vycházky, táta tam není, nic nezakazuje a...Mohly by z toho nastat průšvihy a třeba by ses musel vrátit domů. Tak si přivykej na svou svobodu postupně a chovej se dle internátního řádu.

No a až se vyučíš /vystuduješ/, tak pokud nepůjdeš dál na VŠ, najdeš si místo a třeba nějakou ubytovnu a nemusíš se už k otci vracet. To rozhodneš sám.

Jinak by mě zajímalo, zda jsi otcovo vlastní dítě, zda máš ještě nějaké sourozence a jak se otec chová k nim. Není to chování pěkné, ale příčiny mohou být různé. Jaga.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.