Kolik se plati celkem za skolku cca

Od: Datum: 30.06.12 16:47 odpovědí: 6 změna: 02.07.12 17:04

Dobry den,jsem rada,ze mi vzali od zari dceru 4,5let do skolky a podrobnosti se teprve dozvime.Zajimalo by me kolik rodice priblizne s obedy plati.Jsou nejake rozdily jako vetsi mesto a tak.Jsme spise mestys.Dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.12 17:00

To vám tady nikdo neřekne, protože cena se liší školka od školky. Jak školkovné, tak stravné.

Školkovné vychází z neinvestičních nákladů školky, takže i v rámci jednoho zřizovatele mají různé školky různé školkovné, které se odvíjí právě od těch neinvestičních nákladů. U stravného zas záleží na náročnosti rodičů (znám školku, kde se rodiče dohodli na obzvlášť zdravé stravě i za cenu dražšího stravného) a konečně nejspíš i množství strávníků, protože školka, která vaří pro víc strávníků (školku, školu, střední školu i veřejnost... třeba beru příklad od nás) se díky množstevním slevám při nákupu může dostat na nižší částku než školka, ve které vaří pro pár dětí. Anebo taky ne, že jo, záleží i na jídelníčku, jaký vedoucí sestavuje.

Na webovkách školky nebo vaší městské části se školkovné či stravné nepíše?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krkovicka*
Datum: 30.06.12 23:28
Záleží i na dané školce.My jsme měly tu nejlepší v městské části co se týče nabízených aktivit a možností i třídy pro děti s handicapem a logopedicke třídy.Platily jsme 800skolny a 660stravny(Dvacet dní v měsíci krát 33na den) pak se měnilo rok od roku školny někdy to bylo 850 a druhý rok 750kč.Skolny budete platit i když dítě bude celý kal.měsíc doma nemocný.Stravne se odvíjí od docházky do školky.Známá platila 600kč Skolny a 600kč stravny.V jiné školce.
Ze začátku roku se vybíralo SRPš 1000kč na divadélko a dva celodenní výlety.Aktivit mimo skolku bylo dost...Tý už jsme platily jako rodiče sami.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.12 06:15
avatar

Jsme lidé, kteří se neumí dívat dopředu a plánovat. Po roce 1989 se stala řada školek vedením měst a vesnic solí v očích. Jen u nás v okrese bylo 47 školek a zredukovali je na 19. Z jedné, kde jsem dělávala praxi, je dneska úřad práce, instituce před rokem 1989 u nás naprosto neznámá. Z další v centru města je nápadná vila jedné prosperující firmy. Některé zanikly nadobro a jsou z nich jen chátrající objekty. A tak je tomu častěji.

Přitom znám několik maminek, jejich děti se do MŠ nedostaly, přestože maminky to zkoušely třeba na 3 MŠ.

Ceny se také různí. Když já učila, vybíralo se jen 11 Kč denně na stravné a to jen tehdy, pokud dítě stravu skutečně odebralo. A měsíčně 20 korun na kulturní akce. /divadlo, výlet.../ Školkovné se neplatilo žádné. Podotýkám - psal se rok 1994.

Dnes jsou ceny různé, každá školka je může mít jiné. A protože zájem o umístění dětí je obrovský, mohou si jednotlivá vedení školek klidně cenu navyšovat. Rodiče rádi zaplatí, jen když své děcko umístí. Často se ani nebere zřetel na kvality školky, na to, co nabízí, ale hlavně, že tam děcko je a rodiče mohou do zaměstnání. Upozorňuji, že kvality jednotlivých MŠ jsou různé, vzhledem k velkému zájmu jsou ale obsazené všechny.

Viděla jsem i nabídku soukromé MŠ, s mnoha akcemi - kroužky, jazyky, plavání, výlety..., ale školné 15 tisíc měsíčně. Kdo si tohle může dovolit dát? Vždyť je to mnohdy víc, než celý matčin plat!*sok* Jaga.

doplněno 01.07.12 06:18:

Pro zajímavost: v nedaleké obci je dnes ze zrušené školky hospoda. Asi podle hesla: Co se v mládí naučíš...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 01.07.12 07:11

Dobrý den.

Výše školného se řídí Směrnicí, vydanou ředitelem MŠ na základě zákona č. 561/2004 Sb./ školský zákon/ a vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzděláván.Samozřejmě jeho výše nemusí být a není vždy stejná. Většinou ve městech je cena vyšší než na vesnici. Ale ani to není pravidlem.Nejdražší bývají školky soukromé nebo se zaměřením na výuku např. angl. jazyka.Někde se platí jen stravné.U nás například(vesnice) se za školku platí 600,- měsíčně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.12 16:59

dekuji vsem ja jen abych byla v obraze,priblizne,jelikoz jsem dite mela naposled ve skolce pred 5 lety a to jsem byla soc.zvyhodnena,takze nemuzu srovnavat.Nyni jsem v duchode,takze jako normalni prijem a nebudu na minimu az dostuduji brzy 2 synove.

Datum: 02.07.12 17:04

Dobry den vsem,.Tak uz se mi podarilo dnes zjistit,kolik budem platit.Mesicni poplatek je 260kc a celodennistrava 33kc.Takze kdyz pocitam 22dni celkem,dela to 986 kc.Tak to neni takhrozne.Do skolky se tesime a jsme radi ze jdem do waldorfskeho odd.,ze bylo misto tam.Ucitelky skvele,jsme spokojeni.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.