Jak je to se socialkou?

Od: Datum: 30.06.12 11:03 odpovědí: 10 změna: 30.06.12 13:07

Ahoj,

mám jen dotaz ohledně socialní péče, Někde sem slyšel že samoživitelka se dvěmi dětmi která bydlí v 1+KK o výměře cca max 60 m2 je nějak proti zákonu protože děti by měli mít min. vlastní pokoj. Nehledě na to že tam i ubytovává kamarádku. Dá se s tím něco dělat? Lituji ty děti.

Díky za odpovědi

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jenicekpoplatnik
Datum: 30.06.12 11:10

Hoďte starosti za hlavu a zůstaňte v klidu, všechno je v pořádku, žádný zákon porušen není.

Datum: 30.06.12 11:44

To platí pouze o slepicích,ty musí mít vlastní pokoj!

JB

Datum: 30.06.12 11:12

No a ty děti jsou týrané nebo nějak zanedbávané? Pokud ano, tak nahlásit na úřadu na OSPOD, oni si situaci v rodině prošetří. Jestli ne, tak nechápu, co je vám do toho, jak bydlí. Nebo jí snad chcete zaplatit prostornější bydlení? To máte nejlepší dohodnout se přímo s ní.

Jinak já bydlím ve 2+KK cca 55 m2, s manželem, třemi dětmi, čtyřmi morčaty, dvěma myšmi a dočasně jedním králíkem a žijeme si celkem spokojeně. I když tedy pokud byste chtěl na větší byt přispět i nám, číslo konta ráda poskytnu.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 30.06.12 11:27

Lesi, máte úžasný zvěřinec. A co pes, kočka a želva?*smich* A tchyně?*haha*

Kamarádství je pěkná věc, ale myslím si, že 1+KK je stěží tak pro tu paní s dětmi. Navíc děti budou růst a potřebovat místo a soukromí /třeba k učení/. Ta kamarádka by si měla najít sama nějaký podnájem apod. Ale jestli mamince dětí za bydlení slušně platí a ta peníze potřebuje, asi s tím neuděláte nic. Raději se bude mačkat s dalšími 3 lidmi v jednom pokoji, než přijít třeba o 3 tisíce měsíčně. Do toho my nevidíme a nemůžeme tudíž soudit. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.06.12 11:47

No tomu rozumí,ona sama má potíže z penězi ale to že by jí ta kamarádka dala peníze bohužel není tomu tak jelikož je to má bývala podnájemnice a doteď (už 2 měsíce) z ní tahám peníze za nájem. Takže nebude tomu tak jelikož je zadlužená kam se člověk podívá. A pro ty děti to není zrovna dobrý příklad když maminka je dává ke kamaradkám a kamarádům aby je pohlídali aby si maminka a teta mohla vyhodit z kopýtka. Přijde mi to jako neseriozní jednání. Jěště k tomu když mladší chlapec je maminčin mazánek,pořád řve a dělá naschvály staršímu když se musí učit do školy je dle mě nepřípustné. Ale je to jen můj názor.

Od: jenicekpoplatnik
Datum: 30.06.12 11:52

Musíte to vysvětlit otci těch dětí. Třeba se plácne plácne přes kapsu a koupí jim vilku s několika pokoji pro každého.

Od: pb®
Datum: 30.06.12 11:49

Se mi zda, ze tady chce nekdo zalovat. Ja jsem sice vyrostla v 2+1, ale nemel ani tech 60m2 a byli jsme tam 4. A nekteri lide aby si zachovali v mensich bytech obyvaci pokoj, spi cela rodina v jednom pokoji a deti zadny detsky pokoj nemaji, take je to protizakonne? Co kdyz to neni kamaradka, ale partnerka? Pro tu matku i pro deti je vyhodnejsi, pokud s nimi bydli i kamaradka, protoze se jiste podeli na vydajich a ty dospele zeny i na praci v domacnosti, takze detem se vlastne zvysi zivotni snadrad.

Od: uska®
Datum: 30.06.12 12:08

Já bych typla zadavatele na otce dětí a nyní na matce hledá nějaké důvody jak jí znepříjemnit život.

doplněno 30.06.12 12:11:

* ach bože, co jsme to napsala, facana jsem si už dala, pardon, stydím se do morku kostí * tip!

doplněno 30.06.12 12:21:

malejdawe® - tak skoro jsem se trefila. Když jste spolu žili, tak vám chování a ubytovací podmínky matky dětí nevadily? Už tenkrát jste mohl upozornit sociálku, že není něco v pořádku. . Teď když jste se rozešli, tak to děláte proč? Zloba, vztek ... nechte je v klídku žít a najděte si jinou zábavu.

Datum: 30.06.12 12:12

Tak to Vás musím vyvést z omylu,nejsel otec dětí.

Ano jsem její bývalý partner ale nejde o to jak jí znepříjemnit život ale o to aby se probudila začala se chovat jako matka,ne jako mladá puberťačka.

doplněno 30.06.12 13:04:

Není to ani zloba ani vztek,ale začala se tak chovat až po rozchodu

doplněno 30.06.12 13:08:

A ještě bych to formuloval jinak,jak se děti asi tváří na to když je tam maminka s přítelem a je jim oporou a pomůže jim než když je tam maminka s kamarádkou? Jen názor ale dle Vašich odpovědí to vyzníváá jako kdyby za všechno mohli muži...

Datum: 30.06.12 13:07

Pokud to nejsou Vaše děti, tak s tím nic neuděláte. Její kamarádka může být také partnerka, proto s ní bydlí. Jestli je matka na děti hodná a nějak je netýrá, jestli jim dává pravidelně najíst a poskytuje jim lásku, tak si myslím, že je jedno kde a s kým bydlí. A to, že si vyrazí z kopítka? No pokud se o děti stará dobře, tak proč ne?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.