Zvýšení výživného - jak na to?

Od: Datum: 29.06.12 18:04 odpovědí: 3 změna: 30.06.12 16:42
avatar

Dobrý den, jsem už zletilý a chtěl bych podat žádost o zvýšení výživného, ale nevím jak na to... Už minulý rok jsem podal k okresnímu soudu "žalobu na zvýšení výživného" přesně podle tohoto vzoru http://www.rodinausoudu.cz/za…zivneho-pro-zletile-dite-vzor ale soud mi poslal rozhodnutí, že je to špatně sepsané a že s tímto návrhem nebudou dál pracovat... Vůbec tedy nevím jak to mám sepsat a jak se to tedy doopravdy jmenuje? Mám to zkusit sepsat úplně obyčejně, že žádám o zvýšení výživného z toho a toho důvodu? Předem děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 29.06.12 18:25

To je dost divné. Žádost dle vzoru mi připadá naprosto v pořádku. Pokud je na to vzor, tak bych se jej asi držela. Doporučuji se obrátit na právní online poradnu/y, kde odpovídají přímo právníci. Zeptej se, zda existuje nějaký mustr, podle kterého můžeš žalobu podat a kde jej ev. najdeš. Soud ti sdělil, co je na žalobě špatně? Přijde mi, že všechny důležité informace pro rozhodnutí/zahájení soudního řízení žaloba obsahuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.06.12 18:50
avatar

Na právnické poradny jsem se už koukal a právě tuto žalobu tam doporučují. V usnesení píší, že žaloba nenese náležitosti § 42 a § 79 o. s. ř., zkusím to ještě jednou celé a podat, když tak si tam potom zajdu ať mi to vysvětlej :D A vážím si Vaší rady, děkuji

Datum: 30.06.12 16:42
avatar

Dobrý den. Frosti, dle mého soudu, je ten vzor opravdu špatný a také zbytečně komplikovaný. Snad Vám poslouží jako vodítko toto:

V žalobě je třeba uvést jméno, datum narození a bydliště žalobce i žalovaného. Dále je třeba vylíčit všechny rozhodné skutečnosti, tzn. zejména důvody, proč by mělo ke zvýšení výživného dojít. Za další je třeba uvést, od kterého dne by mělo ke zvýšení výživného dojít, přičemž u zletilých dětí je možné zvýšení nejdříve od podání žaloby. Dále je nutné uvést, jakou částku výživného žalobce požaduje. Žaloba je samostatným soudním případem, při jejím podání tedy žádnou spisovou značku neuvádíte, po podání žaloby bude věci přidělena nová. Pouze v textu žaloby uvedete označení rozsudku, kterým bylo naposledy výživné upraveno.

To je celé. Takže úplně jednoduše, žádná věda.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.