Finanční poradce a osobní údaje

Od: Datum: 29.06.12 08:58 odpovědí: 9 změna: 29.06.12 12:51

Dobrý den, jen jsem se chtěl zeptat, zda-li je normální resp. mám-li si dát pozor, když na první schůzce s finančním poradcem (která mi původně byla nabídnuta jako NEZÁVAZNÁ) tahá ze mě fin.poradce údaje typu Číslo OP, číslo bank. účtu apod. - chápu, že se mu mohui svěřit se svým příjmem, ale k čemu jsou mu tyto údaje - vždyť přeci nabídky, které by pro mě do příští scůzky připravil může udělat i bez Čísla OP. Taktéž už se mi nelíbí i to, že se na konci shůzky ze mě fin. poradce snažil vytáhnout kontakty na mé přátele - jak kdybych mu měl být za něco vděčný, při tom vlastně pro mě ještě nic neudělal - sámozřejmě jsem žádné kontakty neposkytl bez souhlasu těchto lidí. Nechci zde jmenovat název firmy, nechci nikoho veřejně poškozovat ani hanit. řekněte mi, jedná se o podvod nebo je to zcela normální (teď mi jde zejména o ty osobní údaje). Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 29.06.12 09:05

jó už se mi to taky stalo, poslal jsem ho do míst, kam slunce nesvítí :D Za své "služby" chtěl kontakt odemě na dalších 10 lidí. Tak oni prostě fungujou :)

Od: overitnick
Datum: 29.06.12 09:07

Normalni je to v tom smyslu, ze je to bezna praxe.

Normalni ve smyslu spravne to ale samozrejme neni.

O podvod pravdepodobne ve vasem pripade nejde, pac se takhle chovaji vpodstate vsichni takyporadci.

Osobni udaje nesdelovat, financniho poradce si peclive vybirat.

Od: ron*
Datum: 29.06.12 09:08

Dobrý den,

normální, běžné to je. Ale správné to není. Je pak už jen na Vás, jaké údaje mu poskytnete.

Na nezávazné schůzce bych mu žádné své osobní údaje neposkytla. A údaje o ostatních osobách už vůbec ne. Udělal jste správně.

Od: buss®
Datum: 29.06.12 09:10

NE, poskytnout jen to, co je naprosto nutné pro jeho radu. Kontakty potřebuje, bude se pak odvolávat (takové známé bych kopl do řiti)... peněz je třeba.

Od: lolaprasatkova
Datum: 29.06.12 09:20

Já chci vědět co to bylo za firmu? Před xlety jsem zažila propočet od agenta AWD. Nejen , že nám chtěl zrušit všechny pojistky a udělat nové, tratili bychom na tom 90 % peněz ze stávajících pojistek. Potom udělal propočet tak, že nám předvedl super ´hypo, ale propočtech se úmyslně spletl o milion. Nebyli jsme sami na kom to zkozušel. Od té doby podobným lidem nevěřím a nemám je ráda. To jsme zažili jak našim známým vyprávěli agenti Partners , že se zdraží hypo o 100 %. Bylo to těsně před krizí. Co může kluk v 25 vědět o životě. Je to stejné přesvědčování o nutnosti si spořit na důchod.

Nikomu tyto údaje nedávejte!

Datum: 29.06.12 10:08

To by se mi vůbec nelíbilo. Je to jako bych mu dala klíče od bytu. *sok* Až při podepisování smlouvy. Ale takto bych se mohla domnívat, že se řadí do fronty těch, kteří poslali do prostoru, nejspíše za úplatu, má data a já se nestačím divit, kdo všechno mi volá, navštěvuje mě a nabízí číčoviny. *placni* V tomto stádiu by ho mělo zajímat co bych od něho žádala a očekávala já. Po takovéhle schůzce, jakou popisujete, bych určitě nabyla dojmu, že je to těžký amatér, který se snaží vytřískat co nejvíce. A poohlédla se jinde.*hej*

Od: mowla*
Datum: 29.06.12 10:25

Tihle "finanční poradci" (eufemismus jako ´prase´) jsou jen dealeři nějaké pojišťovny/banky, pracují za provizi a jejich primární snahou je co nejvíce vydělat - ne dobře poradit. Podle toho se k nim chovám - pokud už se s nimi vůbec bavím, prověřuju si, co říkají a a-priori věřím jen tomu, že mne chtějí ´odrbat´.

Takže - nesdělovat nic, co vědět nemusí - k jejich poradenství jim stačí informace o mém příjmu, už uzavřených pojistkách/spořeních a případně plánech do budoucna (nepotřebují ani OP, ani RČ, ani bydliště). Teprve pokud se rozhodnu pro něco z jejich nabídky, ve smlouvě tyto údaje uvedu.

BTW - na nabídky´"nezávazných" rozhovorů reaguju podobně, jako na nabídky podomních prodejců - negativně a nebo vůbec, nejsem nesvéprávný, abych si takovou schůzku - chci-li, sjednal sám.

Datum: 29.06.12 12:45

Také si u nás jeden sjednal schůzku (říkala, jsem si, nějak se živit musí),ale asi mě nějaká dobrá duše nahlásila i s telefonním číslem, přišel rozdělal dvě slohy papírů, neustále mluvil o tom, jak je firma na špičce jakéhosi žebříčku. Pak začal vyplňovat kolonky s financemi, kde je jaké pojištění a td. počítat co ušetřím když pojistky převedu (nejlépe jejich firmě). Vůbec mu nevadil fakt, že příjmy a výdaje jsou nemožné. Chtěl udat 5-10 adres známých, které může navštívit - odmítla jsem, nakonec jsem měla dotaz, on mi asi pravdivě řekl, že začíná, neví to ale zeptá se na firmě. Víckrát už se neozval. Možná ho naučili sčítat jelikož já ta čísla sázela jak mě napadlo a ve finále musel zjistit, že z 10 000 se šetřit 10 000 měsíčně nedá.

Datum: 29.06.12 12:51

Minulý týden mi volalo cizí číslo, které se potom představilo jako jakýsi poradce firmy Partners, a prý, že má moje číslo od kamarádky, které hlídá a dělá jakési smlouvy. A jestli se tedy můžeme sejít, aby i mě ukázal výhody těch smluv, nezávazně, nic nebudu podepisovat. Když jsem naznačila, že mě toto téma nezajímá a ani nemám moc času, protože v rodném městě moc nebývám, dostalo se mi přednášky, jak je to důležité se o smlouvy zajímat a jestli můžu přístá středu, že už má celý den rozplánovaný a já bych se mu hodila navečer.

Ještě třikrát jsem mu musela říct, že opravdu nikam nepřijdu, než to pochopil. Kamarádce, až ji potkám, podám důrazné vysvětlení, že si nepřeji, aby mé číslo dávala nějakým otravným finančním poradcům.

Vzhledem k tomu, že to není poprvé, mě to začíná docela dost štvát.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.