Kde seženu něco na deprese?

Od: Datum: 21.01.13 00:28 odpovědí: 6 změna: 21.01.13 12:15

Mám takový problém. Trpím depresemi a chtěla bych na to něco předepsat. Kdo takové léky předepisuje? Můj lékař nebo může i psycholog nebo psychistr? Poraďte! Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 21.01.13 00:44

Tvůj lékař tě nejspíš k tomu psychiatrovi pošle - a ten předepsat může...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.13 06:30
avatar

Tvůj lékař může předepsat pouze určité základní léky. Vím to podle babičky, bere několik léků, které jí může předepsat pouze neurolog. Pokud jí dojdou, musím jet pro recept 25 km do města, ačkoliv obvodní doktorka má ordinaci jen 1 km od nás. Ale ta je dát nemůže.

Jak píše Mowla - zajít k obvodní pro doporučení, pak navštívit psychiatra a ten už si bude vědět rady a pomůže. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: andrea1*
Datum: 21.01.13 10:33

Záleží na tom, jak těžkou formou depresí trpíte. Dají se koupit v lékárně i prostředky bez předpisu, které jsou na přírodní bázi a nejsou návykové (sirup Novopasit a pod.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.13 10:47
avatar

Zajděte za svým obvodním lékařem. Ten Vás v případě potřeby pošle k psychiatrovi, dá Vám doporučení. To potom hradí zdravotní pojišťovna. Jinak se lze objednat k psychiatrovi i bez doporučení, ale to byste si musela potom hradit sama. Psycholog léky nepředepisuje. Pokud jsou to opravdu deprese, které Vás trápí, nic si neordinujte sama, chce to navštívit vždycky odborníka. Čím dříve to uděláte, tím dříve Vám bude pomoženo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artemio2*
Datum: 21.01.13 11:35

Už jen z Tvého příspěvku je zřejmé,že potřebuješ pomoc.Zajdi za svým lékařem a popiš mu svůj stav.On Ti dá zcela jistě doporučení na vyšetření na psychiatrii,kde Ti i předepíší léky-nejspíše antidepresiva.Bohužel,začínají působit až tak za cca tři týdny,ale pak se Ti moc uleví a život se zase vrátí do normálu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.13 12:15
avatar

Slabší antidepreseiva může předepsat obvoďák, silnější předepisuje psychiatr. Pokud trpíte depresemi měl/a byste být v péči psychiatra. Deprese jsou závažné onemocnění, a není radno si s nimi zahrávat. Nelze je jen tak "přecházet" jako nachlazení. Na místě je také vedle užívání antidepresiv i psychoterapie.

Psychiatra doporučuji si vybrat dle referencí. Samozřejmě Vás může přijmout jakýkoli psychiatr, jen záleží, s kterými pojišťovnami má smlouvy (abyste nemusel/a platit).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.