Jak na pohmožděný nehet u palce nohy?

Od: Datum: 28.06.12 20:37 odpovědí: 2 změna: 28.06.12 21:36

Měl jsem tuto sobotu tak živý sen,že jsem kopl vší silou do zdi když jsem hrál fotbal ve snu :o))Hned jmě probudila šílená bolest a z vrchní části podnehtu mě tekla krev,ale zůstal celý a zdá se že i pevně drží.Pak jsem ho vydesinfikoval, zavázal a docela klid.Dnes ve čtvrtek se mě objevila podlitina,asi dvou třetinách nehtu.Lůžko dalšího nechtu zůstalo taky nepožkozené.Nebolí ani není oteklý,ale v ponděli jdu do práce po dovolené a nosím plnou obuv a docela toho dost nachodím.Ani za nic si nemohu dovolit neschopenku.Jak mám chránit a lečit pohmožděný palec a nehet,aby mě to co nejméně komlikovalo život? Máte někdo prosím zkušenosti s nakoplým palcem a jeho léčbou?
Děkuji za odpovědi.
Upravit otázku

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 28.06.12 21:11

Stačí, když si zajdete k lékaři a necháte si palec ošetřit. Jistě Vám předepíše i nějakou vhodnou mast. Nemusí vám přece hned vystavit pracovní neschopnost.

A babská rada: bolavý prst si náplastí připevněte k vedlejšímu zdravému...v pracovních botech nebude tolik bolet.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.06.12 21:36

Já nedám dopustit na lupení kostivalu lékařského. Natrhám, opláchnu, strčím do sáčku, přejedu válečkem na nudle, končetinu či prst do lupení zabalím, nechám 8 hodin působit (pozor dost barví a nejde vyprat).

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.