1xProč jsou lidi tak zlí?

Od: Datum: 28.06.12 20:12 odpovědí: 38 změna: 07.07.12 15:06
avatar

Dobrý den, v poslední době jsem si začal všimat dost ošklivých věcí a jsem z toho vážně znechucen. V různých diskuzích všude po internetu (nyní hlavně na FB) jsou lidi strašně nechápavý a zlý vůči lidem jiné rasy, náboženství, etnika... Ty lidi jim nic neudělali a nejraději by je postříleli. Například včera jsem četl hodně nechutnou diskuzi o Židech a Muslimech a když jsem se jich zastal, tak se na mě vrhla sprška sprostých slov. Vím, že Islám je dost sporná záležitost, ale nejsou všichni muslimové stejní, stejně tak jako Romové či jiné problémové národnosti.

Všímám si toho jen já nebo jste už něco podobného také zaregistrovali? V diskuzích se také objevuje i taková nechutnost jako například "oživte Hitlera".. Jak může někdo na takovou nechutnost vůbec pomyslet? Jsem divný já nebo oni? Já už fakt nevím co si mám o sobě (o nich) myslet... Co na to říkáte vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.12 20:22
avatar

Extremisti každého směru jaou prostě magoři, na ně nesmíte dát. Výkřiky s Hitlerem a tak podobně jsou vážně nechutné. Osobně mi jiné vyznání a tak nevadí, ale nesmí mi to nikdo vnucovat. Jakmile někdo argumentuje, že nemám pravdu, protože nevěřím v Boha a určitě budu potrestaná, u mě skončil.

Musím ovšem přiznat, že cigány (oficiální název Rom nikdy neexistoval), také nesnáším. Jistě chápu Váš argument, že nejsou všichni stejní, ale zatím mi žádný z nich toto nepotvrdil a vidím jen stejné chování a stejné problémy. S jiným etnikem tyto problémy nemám.

Pokud někdo vykřikuje "oživte Hitlera" a podobné hovadiny, zaklepejte si na čelo a dál takového člověka nevnímejte. Jsou lidé tolerantní, pak jsou ti celkem tolerantní, pak jsou vyhraněnější a dále už jen magoři.

A na FB tomu nevěte, tam je každý frajer, mnohdy pod falešným jménem. Tito lidé jsou při osobním kontaktu většinou neškodní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.12 11:39

nic se nema podcenovat,ono 2.svetova valka,zacala taky malymi vykriky a nasledne se propadla v rasovy fanatismus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.12 20:26
avatar

Jenom duševně silný člověk dokáže po negativních zkušenostech s odlišným etnikem přemýšlet i nadále racionálně a neházet všechny do jednoho pytle. Tak si můžete vybrat jaký jste Vy. Buď ten silný anebo ten co nemá negativní zkušenosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.06.12 20:31
avatar

Vaše otázka je nazvána špatně a máte tam hrubky jako třeba "zlí" s "Y"! Otázka by měla být, proč jsou lidé rasově nesnášenliví. Rasová a náboženská nesnášenlivost je v lidstvu zakořeněna od dob jeho vzniku, řekněme tedy nejméně 2000 let. To byste měl vědět, že se vedly války zejména z náboženských a i rasových důvodů. Padstatu nebudu pitvat, nejsem ani hostorik. Sám jsem poměrně vzdělaný a mám určitý přehled, ale přiznávám, že jsem také rasově spíše nepřátelský než přátelský. Je to spíš v genech člověka (můj názor), než že by za to zvlášť mohl. Jinak podpora věcí spjatých se "svaztikou" v souvislosti s II. sv. válkou je v ČR trestným činem, na to pozor. Problém je v tom, že se setkáváme s jevem, kde jiná náboženství či rasy způsobují konflikty nebo jsou nepřizpůsobiví, a to nepodporuje vzájemnou lásku, že. Např. toleruji, ale nelíbí se mi příliš v ČR mešity. Zkuste si u "nich" zřídit něco jako náš kostel = neexistuje. Teď si vyberte, kdo je tedy více tolerantní.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.06.12 20:40
avatar

S mešitami, a tedy i následnou viditelnou tolerancí, máte naprostou pravdu. U nás ženy nosí různé šály, aby byly zahalené. Ok. Když vyjdu v jejich státě v šortkách, ukamenují mě.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.12 20:48
avatar

Ano, "zlí" má být opravdu měkké "I", ale myslím si, že nadpis jsem zvolil dobře, nezmiňuju se přeci jen o rasové nesnášenlivosti...

Nesnášenlivost tu byla už od počátku věků, ale už jsme přece ve 21. století a absolvovali jsme 2 světové války, tak už bychom se mohli poučit, nemyslíte?

Také bych tady raději viděl postavený hezký kostelík než mešitu, samozřejmě je mi nepříjemné, když vidím zahalenou ženu, proto jsem jsem psal, že otázky ohledně Islámu jsou sporné, ale pokud žijí "normální" život a nic mi nevnucují nebo mě něčím neobtěžují, tak mi je docela jedno, co mají na sobě.

Já se snažím v lidech vidět jednotlivce a né celou skupinu, to že mě např. napadla skupina Romů neznamená, že budu mít ke všem negativní postoj (samozřejmě, že často můžeme rozeznat kdo je slušný a kdo je příživník nebo násilník).

Od: necig
Datum: 29.06.12 12:41

K tomu poslednímu odstavci: myslíš, že ta paní bude mít negativní nebo pozitivní postoj?

http://brno.idnes.cz/ctrnacti…120629_090115_brno-zpravy_bor

Cikáni si rasisty vyrábějí sami. Je-li to ovšem rasismus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.12 12:47
avatar

Co jiného můžeme čekat od dětí z pasťáku?

PS: o národnost se v článku nikdo nezmňuje

Od: sam*
Datum: 29.06.12 13:01

To je ukázkový rasismus. Snad nejpitomější argument. "Můžou si za to sami." Co má asi autor threadu dělat s tím, že někdo někoho přepadl? To je jako když Němci řeknou, nepašujte nám sem drogy, a my vás přestaneme v pohraničí nutit chc*t do kelímku u auta. Jak já to mám asi změnit? Mám chodit za pašerákama a říkat jim: Chlapi kašlete na to, děláte nám špatnou reklamu, nebo co?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.12 13:24
avatar

Když si převedeme třeba do procent, kolik Čechů do zahraničí vyváží drogy kontra kolik jste už potkal (či o nich slyšel) slušnách cigánů, vysledky se dle mne budou docela lišit.

Pokud jste zatím měl třeba desetkrát co do činění a agresivitou a krádežemi určitého etnika, a žádnou dobrou zkušenost ( a mohu Vás ujistit, že takto to má drtivá většina lidí), těžko v sobě hledáte porozumění pro to 1% slušných.

A netvrďte, že Čechů, co do Německa vyváží drogy, je také 99%...

doplněno 29.06.12 14:44:

Já se tedy v Německu zatím žádné kontroly nedočkala, jezdím tam občas na nákupy.

Víte, ne všechny zážitky s cigány jsou z televize. Z reportáží si opravdu obrázek nedělám. Dělám si jej z osobních setkání, z jejich chování, máme dělá na pracáku - když tam jde cigán, v 99% u zaměstnance stojí ochranka. Vyhrožování smrtí, vyškrábáním očí, házení židlemi či okaté ukazování mačet (ano, skutečně malých mačet), zavěšených u pasu, to je téměř denní rutina. Holky na sociálce jsou na tom ještě hůře.

Nemám proč měnit názor, nevidím kolem sebe ani jednoho člena tohoto etnika, který by se choval jinak, abych mohla nad svým postojem zapřemýšlet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: necig
Datum: 29.06.12 13:42

To je ukázkový blábol. Anebo patří do jiného "threadu", jak vy píšete (vlákno by neznělo tak světově, že?).

Autor s tím opravdu nic dělat nemůže, ani to po něm nikdo nechce. Jenom se ve svém úvodním příspěvku ptal, proč jsou lidi tak zlí, mimo jiné i na cikány. A toto byla jedna z možných odpovědí. Ale dalo by se jich v podobném duchu sem dát stovky. Ale tato byla nejčerstvější, takže proto tahle.

Druhé části Vaší reakce - o Němcích a chc.ní do kelímku - nějak nerozumím, je to poněkud mimo mísu. Ale Martinaa ji asi pochopila, takže Vám na ni odpověděla. Tedy spíše reagovala na ni.

Máte tam ještě něco dalšího?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sam*
Datum: 29.06.12 14:34

Ad Martina: O to to je právě horší, že 99% tam drogy nedováží. Co já mám společného s tím, že tam někdo, koho vůbec neznám, dováží drogy? Ale holt mám smůlů, protože jsou to taky Češi.

Říct, že nesnáším Cikány, protože mě desetkrát přepadli, dává asi stejný smysl jako nesnášet hnědovlasé, protože mě přepadli. Co to s tím má co společného? Přepadli mě sv*ně. Začít kvůli tomu nenávidět nějakou národnost je prostě iracionální.

A nevím, jak jste přišla na to, že 99% Cikánů není slušných? Ono v televizi asi moc neuvidíte reportáže o tom, že dneska Fero vykopal výkop a pak šel domů a nikoho při tom nepřepadl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: necig
Datum: 03.07.12 15:14

Když mě desetkrát přepadnou jednonozí dvoumetroví blonďáci s kakaovou skvrnou velikosti mexického dolaru na pravém předloktí, věřte tomu, že je budu velice nesnášet. A nebude to kvůli výšce, barvě vlasů, počtu končetin či pigmentovým skvrnám, ale jen a jen proto, že to patrně bude jejich způsob života a obživy. A obzvláště když ještě k tomu se o dalších přepadních dočtu ve sdělovacích prostředcích. Pijavice nebo nějaké vnitřní parazity nebudu taky nesnášet kvůli tomu že jsou černý, bílý pruhovaný, puntíkovaný, ale proto, že na mě parazitují nebo mi pijí krev.

S tou televizí jste trefil hřebíček na hlavičku, takovou reportáž opravdu nemáte možnost vidět. To je jako s Ufonama nebo yettim. Všichni o nich mluví, ale nikdo je ještě neviděl. I když na jeden článeček jsem na netu narazil, sice to není TV reportáž, ale aspoň nějaký důkaz o jejich bezbřehé pracovitosti a neskutečné trpělivosti při plnění pracovních úkolů:

http://zpravy.idnes.cz/zlodej…120626_110839_usti-zpravy_alh

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 29.06.12 17:31

V tom článku mne zaujalo to, že "Mladíky nezastavil ani fakt, že dáma se vedla za ruku s mužem.". A co ten muž? O něm se tam nic víc nepíše. Ten raději utekl z obavy aby nebyl také okradeny a tu ¨dámu ani nebránil?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar*
Datum: 28.06.12 23:19

Vůbec se nechci zapojovat do této dabaty. Co je ,ale vyloženě nepravda, že v muslimských zemích neexistuje kostel. Jen tak pro zajímavost, kolik najdete v Evropě mešit starých tak 500 let (tam kde byli muslimové) a zjistěte si, kolik kostelů a daleko starších se nejde v muslimských zemích. "My" jsme jejich mešity zbourali a nebo přestavěli na kostel, oni je nechali být.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 28.06.12 21:28

Nerad bych, aby si to někdo vysvětlil špatně, ale rasismus je podle mě obrana. Obrana před neznámým. Pokud malému dítěti, které se ještě nenaučilo lhát, ukážete naživo černocha, začne utíkat. Normální obranná reakce. Samozřejmě, již nejsme opice skákající po stromech, takže asi těžko normální člověk před černochem uteče - toliko jen k tomu dnes tolik znásilňovanému slovu "rasismus". To že se nějaká skupina lidí chová jak se chová, nemá s rarismem nic společného.

A k muslimům: Věř mi, že pro muslimy nejsme my ani lejno v trávě, a není to o tom, že jsou někteří "dobří" a někteří "špatní". Ono totiž to lejno v trávě jsme pro ty "dobré". Snad jsem se vyjádřil srozumitelně... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 28.06.12 22:04

To že někdo zareaguje na jiné etnikum tak jak popisujete není rasismus. Když se projde po náměstí v malém českém městečku z nenadání třeba Keňan (černý jak uhel),budou na něho lidé také civět a otáčet se za ním,protože to každý den nevidí.Je to normální reakce...Myslím,že by ho to,tedy toho Keňana,ani nepřekvapilo...Toto ale není rasismus.Rasismus je,když si začnete myslet,že máte větší právo na život než ten cizinec "tam venku".Že jste něco víc. Jsem pro jasné dodržování zákonů a zákonných hranic toho kterého státu ve kterém žijete.Jestliže se přestěhuji do jiného státu,musím počítat s tím,že to nese s sebou podřízení zákonům té země. Jsou společnosti tolerantnější k přistěhovalcům (to je např. ČR) a jsou národy méně tolerantní v tomto směru(např. hned vedle nás Polsko) Učil jsem se před lety chvilku Arabštinu a měl jsem možnost poznat rodilé Araby.Musím přiznat,že jsou dost svázaní(někteří více,někteří méně) s tím jejich náboženstvím a zvyky z něho vycházejícími.Řekl bych,že se tím někdy,tedy podle mne, dost omezují a to zbytečně.Na mě to působilo někdy,a to nemyslím nějak urážlivě,poněkud úsměvně.*andel* Znal jsem Syřanku,vzdělaná ženská a docela pohledná mimochodem,která si vzala Čecha...roztomile vyprávěla patlavou češtinou jak slaví vánoce(říkala:"všichni slaví,tak slavím taky...") a jak si dá "stopečku" slivovice...rodilého Iráčana,který s chutí kritizoval jejich vlivné,kteří "jen pořád sedí a jedí a tloustnou,že už ani košili neoblečou a mají pak jen trika na sobě a pořád jen něco zakazují a nařizují..." *smich* Jsou jiní,protože jsou z jiné části planety a z jiného prostředí.Myslím,že nikdy nebudou úplně na "naší vlně".To,že jsme odlišní ale neznamená,že si budeme navzájem kvůli tomu rozbíjet hlavy!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: sam*
Datum: 28.06.12 22:29

To je pěkná blbost. Malé dítě nebude mít naopak s černochem vůbec žádný problém, pokud už není nahuhlané od rodičů.

Jinak nemám rád, jak Češi vidí ČR jako nejhorší na světě a myslí si, že nás tak vidí i cizinci. To vůbec není pravda, ovšem co se týká českých internetových diskuzí (např. na zpravodajských serverech), tak musím říct, že je to přehlídka ubohosti. To se na zahraničních zpravodajských servrech nevidí ani náznakem. Takže neviděl bych to tak tragicky. Nicméně, ano, lidi jsou zlí (to platí od počátku věků).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.12 22:02
avatar

Naprosto se ztotožňuji s Martinou. Ale chci se vyjádřit k názoru zlý - zlí. Na češtinu jsem háklivý, ale tohle mě nechává v klidu, protože je možné použít správný výraz ti lidé jsou zlí, hovorově se říká ti lidi jsou zlí. Ale současně se naprosto běžně používá ty lidi jsou zlý. Takže já to jako chybu nevidím. Nechci tímto rozpoutat češtinářskou polemiku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: blackflamesiczi*
Datum: 28.06.12 22:42

s muslimy cinany vietnamci cernochy atd nemam zadnej problem ale cikany nesnasim

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.06.12 22:51
avatar

taky nesnáším cikány.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.12 23:00
avatar

S tím musím souhlasit. S cikány mám jen jedinou zkušenost, a ta je nepříjemná, kdy jich parta tetě za bílého dne vykradla auto, jen co si odskočila do školy pro dceru. Auto bylo zamčené, rozbili sklo, vzali kabelku a utíkali pryč. Viděla je, ale nezmohla nic.

Potom samé jiné krádeže, vyhrožování, bití... jak o nich potom mám mít dobré mínění?

Když vás někdo několikrát zradí, budete mu věřit? To těžko. A na pohled toho "normálního" od "špatného" nepoznáte, takže je lepší preventivně se vyhýbat všem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: blackflamesiczi*
Datum: 28.06.12 23:26

to jeste jde jen jedna spatna

moje zkusenosti :

1, napadeni v baru skupinou romu , popelnikem po hlave a silnej otres mozku , pouze jsem stal u baru na kave

2, napadeni bandou pasaku kdyz jsme cekaly v jedne vesnici na kamarada co nas mel vyzvednout a bylo to misto pro slapku

3, napadeni kdyz jsem chtel vytahnout kousek od vimperka auto co spadlo do snehove zaveje a ja zastavil s tim ze jim pomuzu

4, zkusily jste projit cikanskou ctvrt s krabici s telefonem v podpazdi (nevedel jsem ze tam ghetto je kamos me tam vysadil a ja pouze prochazel na namesti)

5, okradenej od cikana o kterem jsem si myslel ze poctivej (kolega v praci a delal jeste stavebni sporeni a ja byl naivni)

6,Pokus o kradez trzby z jednoho velkoobchodu kteremu jsem sefoval (7 mistna castka)

7, 2x prepadeni kamaradky co pracovala na jedne prodejne , cikan si stoupl o dveri a jeho zenska asi s dcerou ji sebraly trzbu a i kdyz to bylo na kamere policie se to snazila zamest do kouta

8, dalsi kamaradka skoncila na 7 dni v nemocnici pote co jako pracovnice socialky odmitla cikance proplatit nejakou bilou techniku (neco do kuchyne) a cikanka se po ni natahla a odvezly ji do nemocnice . Cikance neudelaly nic

9, konflikt s 15 cikany pote co jsme tam jely z kamaradkou odvezt 2 psy co tam mely cikani u stromu podvizivene (dogy vaha okolo 20kg, normalni je 70 a vyse) a cikanum se to nelibilo tak nas tam jelo 10 abychom kamaradce asistovali

10 a nejvetsi je jejich web romea.cz ktery je placeny z nasich dani (dotovano statem) a kde rasisticky urazi nas bile a to je asi v poradku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.12 08:32
avatar

Plně ti rozumím, to co si někteří dovolí je hrozný. Taky tohle nemám rád a je mi to dost nepříjemné. Vadí mi, když například stojím na poště a vedle mě stojí uřvaná tlupa cikánů a když odejdou, tak lidi začnou vykřikovat a nadávat mě (jsem také cikán) ikdyž vědí, že jsem nic neudělal, ale prostě ze mě vycítí, že nejsem žádná hrozba, tak se vykoupu ve sprše nadávek a urážek. Když jsem "jiný", tak se s tím prostě musím naučit žít...

Od: sam*
Datum: 29.06.12 09:10

Ano, nezbyde ti než být chytřejší a vykašlat se na ně. Žij si svůj život a co si myslí banda primitivů, není tvůj problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blackflamesiczi*
Datum: 29.06.12 17:39

jo znam jedineho slusneho cikana (rom rikat opravdu nebudu , cikan neni urazka) a to jen proto ze ho vychovala bila matka (byl z decaku)

doplněno 01.07.12 19:28:

jinak jak definujete rasouvou diskriminaci? Tak ze kdyz bile zapali dum a dostane vyjimecnej trest ale banda romu co vlitne do hospody z macetama a napadne hosty je skoro beztrestna? Tak kdo je v CR disriminovanej

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 28.06.12 23:34

Extremismus je berlička slabých, ale jak se říká i hodně nul se může spojit v nepřetrhnutelný řetězec. To je to nebezpečí. Je důležité se těmto lidem stavět každý den a bojovat za práva těch, kterým je jiní ubírají.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.06.12 06:08

Tak lidi si nedaj nikdy pokoj,z historie se nepouci,vsechno se bude porad opakovat,co lidstvo stoji.Lide potrebuji pokoru,jinak zacno vystrkovat ruzky.Nemyslim jenom nabozenskou,ale i valky je zase usmerni,zacnou si vazit noveho zacatku.Co se tyka rasizmu,koluje v nas lidech myslim prirozene,kazdy se radi do sve skupiny a bohuzel lidske vlastnosti jako nenavist,nadrazenost,touha po moci se driv nebo pozdeji projevi.Tak to vzdycky bylo a bude,my lide jsme takovi a jiste povahy se do sebe pusti.Mozna ze to bude znit divne,ale i valky a nepokoje jsou pro lidstvo potrebne,presto ze jsou hrozne a odnesou to nevinni..Jinak vnimate situaci dobre.Ano zase se vracime k Hitlerovi a beda ,kdyby se zrodil podobny clovicek.Ti lide,kteri vyznavaji Hitlera neblafuji,pro ne nadrazenost je vlastni.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.06.12 21:30
avatar

Tak jako psi stekaji za plotem pac jim nic nehrozi, stejne tak lidi na netu maji pocit anonymity a nepostizitelnosti, thats it and all :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.12 23:23
avatar

Podle mě většina z diskutujících na facebooku a jiných serverech prostě dělá ramena, zvyšuje si sebevědomí, ale ve skutečnosti by jim to, o čem píšou, svědomí uskutečnit (aspoň v to doufám) nedovolilo. Ono je to pohodlné, na někom si vybíjet svoje problémy a takové nadávání v diskuzi často bohatě stačí. Jenom se bojim zhoršení ekonomické krize- už hodněkrát v dějinách jsme mohli být svědky toho, co dokáže takový hladový dav...No, ale hlavně jsem chtěla přispět se svojí zkušeností- včera v noci jsem seděla s kamarádama v baru a zaslechla jsem rozhovor několika kluků- mluvili o někom jako o "borci"- že prý jel ve vlaku; v jednom kupé seděl cikán, tak ho vzal a za jízdy ho vyhodil oknem ven. Ty jejich nadšené hlasy mě opravdu vyděsily. Nikdy jsem si, tak jako včera, neuvědomila, jak opravdu "zlí" lidé dokážou být...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 01.07.12 16:46

klera: "Podle mě většina z diskutujících na facebooku a jiných serverech prostě dělá ramena, zvyšuje si sebevědomí, ale ve skutečnosti by jim to, o čem píšou, svědomí uskutečnit (aspoň v to doufám) nedovolilo. Ono je to pohodlné, na někom si vybíjet svoje problémy a takové nadávání v diskuzi často bohatě stačí." S tím plně souhlasím. Často mám dojem, že někteří se zapojují do různých internetových diskuzí hlavně proto aby se tam pořádně na někom vyřádili a takto se tím pobavili. To co si někteří dovolují anonýmně v internetových diskuzích by si mnozí z ních ve skutečností asi jen těžko dovolili. Do značné míry takovému bezcharakternímu řádění přispívají mnozí provozovatelé kteří tím, že ty diskuze téměř vůbec nemoderují dávají hulvátům volný prostor.

Pokud se jedná o cikány tak já je příliš v oblibě nemám, ale rozhodně bych je neházel všechny do jednoho pytle. Tak jako mezi cikány se najdou slušné vyjímky tak i mezi necikány jsou neslušní grázlové. Příliš se mi ale nelíbi to, že když cikáni provedou nějaký zločin tak v televizi a všude se o tom příliš neinformuje nebo jen krátce a to asi z obavy aby se cikáni proti tomu příliš nebouřili, ale když někdo zaútočí na cikány tak se o tom mluví třeba i půl roku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blackflames
Datum: 01.07.12 19:26

ja bych vam pral zkusenosti kamaradky co v pisku koupila za 1 500 000 byt na hypoteku a nad ni bydlely cikani coz nevedela , byl jsem u ni jednou vecer a bordel krik a kolem pulnoci neco zacalo pleskat o okno a ona ze to je normalni ze ani zaluzie neroztahuje protoze okno je permanentne pozvracene jak to od nich pada dolu . Byt jeste pred rokem mela ale nebydli tam protoze ji jednou napadly a od te doby bydli u rodicu a splaci hypoteku za byt kam se boji vlezt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: necig
Datum: 03.07.12 18:31

Máte pravdu, hladový dav, když začne rabovat obchody a krást jídlo, aby neumřel hlady, to jde o život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wallkysek*
Datum: 30.06.12 23:54

Já například proti romům vůbec nic neměl, ale čím sem starší a víc si uvědomuju, jak naši republiku vykořisťují, jsou mi čím dál méně sympatičtí. Samozřejmě znám romy, kteří žijou dobrý a slušný život, ale je jich jen hrstka řekl bych tak 5%. Jinak tato nesnášenlivost co se týče náboženství tkví v jinosti řekl bych. Člověk se většinou bojí jiného než na co je zvyklí a vydí v tom hrozbu. Možná kdyby byli lidé uvědomilejší tak se to o čem mluvíte vyskytuje v mnohem menší míře. Já si ale zase všímám toho, jak jsou lidé čím dál více spoutáni se životem na sociálních sítích. Když jdu po ulici na každém desátem kroku slyším o FB. Já jsem si FB zrušil 3 jakžto naprosto nepotřebnou věc (:

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.07.12 14:38
avatar

Proti cikánům nic nemám, ale to co provádí by nám nikdy neprošlo. Stále již několik desítek let se řeší jejich otázka, jsou čímdál horší.

Koukněte se co provedli na slovensku. Jsou to kultůrní lidé, ne nejsou patří do táborů a oplotit.

Rómovia počas tréningu brutálne napadli prešovských cyklistov, bitke sa nevyhli ani reprezentantky Ilavská s Barillovou! | Spravodajstvo | korzar.sme.sk

doplněno 01.07.12 14:44:

Je to staršího data.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.12 16:02
avatar

Slovenský cikáni jsou jedny z nejhorších, bohužel se čím dál tím více stěhují do Česka. Po válce na našem území bylo skoro celé etnikum vyhlazeno a nastal příval z Maďarska a Slovenska. Dnes tvoří čeští cikáni cca 1 % z celkového počtu. Mám k dispozici také jeden obrázek z nějakého četnického nařízení z roku 1886, tam píší, že pokud četník na našem území potká cikána, který neobtěžuje okolí a má doklad o příslušnosti k našemu státu, nesmí se cikán považovat za cizince. Z toho jsem pochopil, že dříve s nimi nebyli tak velké problémy...

Od: janka2
Datum: 03.07.12 17:54

asi proto, že seš tak hodná

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.12 15:06
avatar
Je to děsivé,že? Já osobně jsem si toho začla všímat a následně brutálně sama pocítila asi před 5 roky. Stalo se cosi co mi celý můj postoj k lidem,mé pocity a celé mé myšlení o tomto světě doslova zavraždilo. Pak jsem pár měsíců žila v naprosto děsivé nové realitě,kdy lidé kolem mě,a hlavně ti nejbližší,se doslova v mých očích proměňovali v monstra .Myslela jsem si že jsem se zbláznila,nevěděla jsem co se to děje bylo to fakt šílené. Nakonec jsem skončila na psychině,kde mě daly trochu do kupy.Děsivé pocity z lidi my už ale zůstaly, já ale touto zkušeností změnila sebe a svůj způsob života. Začla jsem se zajímat a hledat o mém prožitku nějaké informace,z úlevou jsem po čase zjistila že nejsem jediná magor,stav který jsem prožila se nazíva trasformační krize,a je to věc která se děje po celém světě více a více lidem,mělo by to změnit celou civilizaci,a i když je to teď docela známí fenomén,neznám kolem sebe nikoho kdo by toto prožil a nebo věděl o čem mluvím,takže i teď když už žiju v klidu,smířená s realitou,tak v každém člověku už vidím toho ďábla,a to cose všude po světě děje,a hlavně lidé co dělají a jak se k sobě chovají,tak myslím,že jako civilizace to máme prohrané.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.