co na pohreb

Od: Datum: 28.06.12 12:07 odpovědí: 14 změna: 29.06.12 10:13
Zdravim. Chci se zeptat co si mam vzit na,pohreb a co vzit sebou?zemrel mi 19 letej kamarad. Jakou kytku nebo tak?dekuji
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 28.06.12 12:10

To je smutné... Na pohřeb určitě tmavé oblečení - pokud nemáš oblek. Můžeš koupit jeden květ s černou stužkou. Ev. se kupují dva květy svázané černou stužkou.

Datum: 28.06.12 12:13

Smutné, taky mi tento týden zemřel spolužák a i když měl "už" 52 let je to smutné. Tmavé oblečení, kytku stačí 2 květy svázané černou stužkou a mladým, svobodným se dávají květy bílé. Aspoň tak je to zvykem u nás.

Od: ron*
Datum: 28.06.12 12:14

To je mi líto. Nemáte-li oblek, vemte si alespoň slušné kalhoty a košili. Kytička stačí malá, klidně jeden květ - volný i bez vazby.

Od: lolaprasatkova
Datum: 28.06.12 12:15

Něco černého svátečního. Prosím ne rifle. Kalhoty seženeš i v sekáči. Třeba tričko s límečkem, tmavěmodré nebo černé. Nebo oblek , ale tmavý s tmavou vázankou. Košili modrou nebo bílou s tmavou vázankou. Z kytek jsem dávala chryzantény, zelené nebo červenohnědé. Babičce jsem dala sebou knihu.

Je to hodně smutná chvíle. Co se mu stalo? Je hodně mladý na smrť.

Od: mike®
Datum: 28.06.12 13:30

Utopil se, dekuji vsem...
Od: frantiseks*
Datum: 28.06.12 14:42

Mě taky už je to celkem dávno dobrý kamarád na pohřeb nějaký tmavý oblek "sváteční". Já sem do kamaráda zainvestoval a u jedné paní sem si nechal udělat věnec z různých květin udělala ho krásně stál asi 1500 Kč k tomu dala mašli "vzpomínáme na tebe" a to sem mu dal. *plac* I po letech na něj vzpomínám a sem tam mu du zapálit svíčku na hřbitov byl to dobrý kamarád znali sme se už od školky.

Uhořel , měl nějaký zkrat na elektrice. Ještě dneska si pamatuju jak jsme mu hasili dům a vytahovali ho už jen bezvládného.

Přeji ať má pohřeb "hezkej"

Datum: 28.06.12 16:16

Františku, přestože je to smutné téma, napsal jsi to moc hezky a citlivě! A udělal jsi to všechno nejlíp, jak to udělat šlo. *palec**plac*Jaga.

Život není, bohužel, vždycky jen to veselé.

Od: stribrnak*
Datum: 28.06.12 16:35

je to smutný co se tvýmu kamarádovi stalo,ale vezmi si na sebe to co měl tvůj kamarád rád a v čem ti samotnýmu je dobře a v čem si ho znal atp,nemusíš vůbec mít nějaké černé šaty atp,

já byl minulý týden na pohřbu strýčkovi a šel jsem jen tak v džínách,ono by mu to určitě nevadilo,protože mě dobře znal a byl by určitě rád,že jsem mu na ten funus přišel jako človět,at mám na sobě to a nebo to

doplněno 28.06.12 16:36:

a kytku nezapomen

Od: barun
Datum: 28.06.12 16:32

Klidně jdi v tom, co nosíš běžně na sobě. Kytku kup, může být i natrhaná na zahrádce nebo na louce a dej mu jí před katafalk, něco k ní napiš. Je od tebe hezké, že se zůčastníš a budeš kondolovat pozůstalým. Věř, že je to potěší a pohladí bolavou dušičku vám všem.

Od: askmenow*
Datum: 28.06.12 19:26

Upřímnou soustrast :(

Někdo radí, ať jděte v normálním oblečení. POKUD NENÍ STANOVENO JINAK, JDĚTE VE SPOLEČENSKÉM A TMAVÉM. Budete jinak za burana. Mohlo by se to dotknout i někoho z jeho rodiny, hlavně prarodičů atd. Něco jiného je pokud je řečeno, že pohřeb bude neformální, nebo že např. policajtovi přijdou na pohřeb kolegové v uniformách, ale jinak je to nevhodné. ASlespoň černé kalhoty a tmavou košili, nebo tmavé triško a svetřík, pokud se vám nechce do obleku.

Ohodnoceno: 2x

Od: barun
Datum: 28.06.12 21:54

Žal pozůstalých je tak velký, že vůbec nevnímáte, kdo má co na sobě. Pochybuju i o prarodičích, kteří sledují jestli máte dress code, Melete blbosti.

Upozornění od sys hejkal 29. 06. 2012 03:58:24
První dvě věty měly smysl. Ta třetí byla zbytečná!

Od: askmenow*
Datum: 28.06.12 23:27

a) nikdy nemelu, jedině kávu

b) znám staré lidi, kteří jsou pod nátlakem smutku velmi citlivý na cokoli a toto by si skutečně vyložili jako neúctu, to, že vy je neznáte, neznamená, že neexistují...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.06.12 10:13

Buď jste velmi mladá a razí te heslo "obleču se, jak chci já", nebo jste ještě moc pohřbů nenavštívila. Je slušnost a úcta k zemřelému přijít vhodně oblečen, pokud nebylo jasně řečeno, že pohřeb bude neformální a v riflích mají přijít všichni. Být to pohřeb z mé rodiny, o lidech v riflích a trikách si budu myslet svoje.

Pro rodinu zesnulého to může být opravdu znakem neslušnosti. A to si pište, že právě prarodiče sledují dresscode nejvíce.

Ohodnoceno: 1x

Od: krkovicka*
Datum: 28.06.12 22:02

Kytku z bílou stuhou.Jelikož umřel mladý bude na pohrbu i dveste lidí-kamarádi,sousedi,rodina i ti co ho jen potkávali.Zapomeňte tedy na puget.Pouze dvě malé kytky.Rifle,a klidně i triko tmave barvy k tomu i černé sako.Nebo jen rifle a cernou košili.Nemusíte být oblečený jako pozustaly z rodiny.Budete nejspíš někde vzadu díky malé obřadní síni.Při příchodu polozite kytku na rakev.Pak ke konci budete rodině kondulovat.Buďte silný a udrzte slzy.Rodina bude takhle klidnější.
doplněno 28.06.12 22:04: Jaj hrubky.Omlouvám se.
doplněno 28.06.12 22:12: Ještě doplním že jsem byla na pohrbu 16ti letého a jako třída dávaly věnec.Můžete se domluvit s kamarádama-partou v jakém nadechu by věnec mohl být.Opravdu nikoho nebudete pohorsovat oblečením.Přišel jste a nejste z rodiny.když Řeknete kvetinarce tak vhodnou kytku úvaze.Mladému se dává stuha bílá nebo kremova s černým proužkem.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.