Jít s angínou do práce nebo vyhazov?

Od: Datum: 28.06.12 09:46 odpovědí: 11 změna: 08.09.12 09:25

Dobrý den,dostala jsem se do situace kdy musím volit mezi prací a ÚP a ráda bych aby jste mě napsali Vaše názory.Nastoupila jsem do nové práce,a jelikož to není žádný med dělat poštovní doručovatelku,tak sem po nějakých sedmi dnech práce při 35 stupňových vedrech dostala hňisavou angínu.Antibiotika beru od úterý a doberu je až ve čtvrtek.Na kontrolu až po svátcích v pondělí.Bohužel ten den co jsem nastoupila na neschopenku mě bylo voláno,že pokud hned nenastoupím do práce,nejpozději v pondělí,budu vyhozena.Tak nevím,mám to riskovat a chodit po slunku i s antibiotikama,nebo ten sedmej den není už tak hroznej a zvládla bych to?záleží jestli by se mě to zas nevrátilo.!Děkuji za odpovědi

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: metallica*
Datum: 28.06.12 09:51

nikdy sem tuto angínu neměla tak nevím jak se dá a nedá chodit do práce...pokud se to dá asi bych šla do práce

Ohodnoceno: 2x

Od: hankauk*
Datum: 28.06.12 10:24

No... tak na to bych si dala pozor. Pokud jste na neschopence s angínou a berete antibiotika, tak bych ani nezkoušela jít do práce. Zaměstnavatel vám nemůže vyhrožovat tím, že vás vyhodí, pokud nenastoupíte. Být vámi, obrátila bych se na pracovní úřad a jeho kontrolní složku a přeptala se tam. A jestli by vás přece vyhodili, můžete je vzít s klidem k soudu. V pracouvní smlouvě nikde nemáte uvedeno, že musíte pracovat, pokud jste v pracovní neschopnosti. Pošta de facto porušuje zákoník práce. Jen tak mimochodem, pošta je profláklá nekalými praktikami právě s doručovatelkami. Nenechte si to líbit. Právo je na vaší straně. A pokud by vás přeci vyhodili, doporučuji omarodit na hodně dlouhou dobu, protože nemocenskou můžete žádat po zaměstnavateli, i když byste onemocněla i po ukončení pracovního poměru (až tuším do dvou měsíců po odchodu). Pokud to nebylo změněno.

Od: certik22*
Datum: 28.06.12 11:37

no jo,ono to asi tak lehké nebude,protože jsem psala,že jsem teprve nastoupila,tak jsem v 3 měsíční zkušební době a to mě můžou vyhodit kdykoliv a nezajímá je nějaká neschopenka.ale abych řekla pravdu,moc se mě to nechce riskovat chodit tam někde po slunku s antibiotikama jen aby si mohli vybrat dovoleny.ale zas skončit na pracáku,když máte mrńouse a splátky:( Dnešní doba je katastrofální,a co si dovolují dnes zaměstnavatelé,taky!

Datum: 28.06.12 12:13

Složitou situaci vám nezávidím, ale co dělá zaměstnavatel špatného? Potřebuje výpomoc v tuto chvíli, proto vás najal. Když nepůjdete do práce, k čemu mu budete? Je logické, že budou muset vzít někoho jiného a proč si vás potom nechávat? Neshledávám na tom nic nemorálního. Nejste zaměstnavatelovo dítě, aby o vás musel pečovat. Tohle není vydíraní, prostě normální život. Takhle funguje svět. Nevím, proč lidé čekají, že se o ně bude pořád někdo starat.

Od: ron*
Datum: 28.06.12 10:35

Dobrý den.

Ochranná lhůta po ukončení skončení pracovního poměru k uplatnění pracovní neschopnosti od předchozího zaaměstnavatele je 7 kalendářních dnů - to jen na doplnění.

Jinak k Vaší angíně. Sama musíte poznat, jestli práci už zvládnete nebo ne. Pokud ne, setrvejte na neschopence. Je ta Vaše zdraví a máte jen jedno. Je otázka, co udělá Váš zaměstnavatel, žvzhledem k tomu,že jste ve zkušební době. Nějaké stěžování na isnpektorátu práce většinou (ne vždy), ale většinou bývá neúčinné. Zaměstnavatel s Vámi ve zkušební době může skončit pracvovní poměr bez udání důvodu. Jak dokážete, že to bylo kvůli pracovní neschopnosti?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.06.12 10:38

Dobrý den. Čertíku, pokud máte neschopenku, pak buďte doma, doberte ATB a dodržujte klidový režim. V zaměstnání se holt musí obejít bez Vás. Nemoc si nikdo nevybírá. Může Vám přijít kontrola, když jste ve stavu nemocných a je z toho průšvih, nedostanete nemocenskou. A to nemluvím o tom, že se Vám v zaměstnání může udělat zle, přivodíte si úraz apod. Za to zádné vyhrožování a utimata nestojí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.06.12 10:45

Certíku a na které poště děláte? Když zřizovali depo v jednom městě ječela manažerka na doručovatelky, že na ÚP stojí 100 vysokoškoláků co se o tu práci poperou. Dnes je vše jinak a manažerka prosí skoro v kleče aby nedávali výpovědí, dokonce už ani nemusí tahat 50kg letáků-vzali se na doručování letáků brigádnice, doručovatelky odmítli prodávat losy, plyšáky a nutit lidi spořit s liškou. Jsou doručovatelky a mají podle zákoníku práce nejen povinnosti ale i svá práva.V klidu bych marodila, pokud by mě vyhodili, podala žalobu, obrátila se na odbory, ombucmana, zveřejnila to v TV...Práce je sice málo ale zaměstnanec si nemusí nechat srát na hlavu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.06.12 11:45

Liduš má pravdu. Tohle je oblíbená fráze všech nadřízených, že za vraty stojí spousta jiných, kteří by tu práci rádi dělali hned a za ty peníze. Zažil jsem to i v mé bývalé práci, kdy jsme se naštvali, všichni vypnuli stroje a kolektivně jsme se šli za ty vrata podívat. Ono to není jen tak, zaučit kohokoli na jakoukoli práci, nejde to hned.

Takže argumentovat opravdu zákoníkem práce a klidně být na neschopnosti. Zdraví máte jenom jedno a přecházením si ho můžete lehce nabourat a stejně to nikdo neocení. Vlastní zkušenost - já promarodil deset dní za šestadvacet let práce a stejně jsem byl odejit. Takže koukejte spíš na sebe!

Od: certik22*
Datum: 28.06.12 11:48

nebudu bonzovat,jen řeknu,že je to na moravě.a u nás se to střídá jak ponožky.chtějí po ná aby jsme plnily ap-to jsou ty pojištění,spoření atd. a pokud ne,máš smůlu,strhnou tě to z platu a nebo vyhodí.a na žalobu to určtě není,když jsem ve zkušebce:(

Datum: 28.06.12 12:15

Ve zkušební době může zaměstnavatel i zaměstnanec ukončit prac.poměř bez udání důvodu ze dne na den. Slečnu by ta žaloba vyšla asi draho.

Od: palermo
Datum: 08.09.12 09:25

No, již jste to nejspíš nějak vyřešila, ale mám pro Vás případně určité návrhy nebo nápady pro příště. V prvé řadě bych pořídil buď baseballovou pálku nebo teleskopický obušek. To záleží, kde přesně bydlíte a která z těch věcí se Vám bude lépe shánět. Cenově se zrovna neorientuji (ač vlastním obé), ale bude to podobné. Obušek je velice skladný, asi bych jej doporučil, ale jinak záleží na Vašem naturalu a osobních preferencích. Poté bych se zaměřil na toho člověka, co Vám telefonoval.Nachystal bych si proslov dopředu. Není to nutné, ale před pořádným výpraskem, popř. po něm, se zkrátka hodí něco říci. Najděte vhodný okamžik a místo, připomeňte se a vykonejte spravedlnost. Nezapomeńte dodat, aby zmíněná osoba měla příště oči otevřené, neb nikdy neví, na koho narazí. Nechte ho v každém případě naživu. Doporučuji se pro začátek vyhnout úderúm do hlavy, nejde o nic, ale poměrně špatně se odhaduje míra a jistě nechcete, aby Vám exnul po první ráně. Celou dobu mějte na paměti, že tam nejste v roli vraha ani násilníka, ale jste tam výhradně v roli člověka, který napravuje druhé a tak nějak jim ukazuje správnou cestu. V neposlední řadě - jste v právu! Pokud vaše ponížení nebylo dostatečně rehabilitováno a chováte zášť k nějaké instituci, použijte hořlavé kapaliny 1.třídy nebezpečnosti (typicky např. benzín). Nádobu v které ho přinesete nechte na místě. Zážeh provádějte z bezpečné vzálenosti. Možno prověst např i cigaretou, ale dokud nezískáte cvik nebo nemáte dostatek času, vyvarujte se manipulace s otevřeným ohněm. Závěrem vám přeji hodně štěstí a také lepší zaaměstnavtele, abyste nic z toho nemusela použít. Toto není samozřejmě univerzální návod na všechny modelové situace.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.