Právo ohledně krytu civilní obrany

Od: Datum: 27.06.12 17:57 odpovědí: 7 změna: 28.06.12 16:18
avatar

Dobrý den, bydlíme v nově vzniklém družstvu a pár lidí se domluvilo že by navrhli, aby byl v krytu civilní obrany vybudována posilovna. Kryt civilní obrany patří našemu vchodu. Jak je to ohledně práva? Nic jsem na internetu nenašel.

1) Může se používat KCO na jiné účely než na obranu?

2) Může se tam stavět a předělávat?

3) Když to patří družstvu nemůže si město, armáda atd nárokovat právo na tento majetek například v případě války nebo jiných událostí?

4) Napiště prosím cokoliv co by tam nemělo být, co tam může být, jak se to nesmí a smí využívat. prostě cokoliv co vás ohledně tématu krytů napadne. Díky

(tu trojku berte jen jako takový dotaz co je bezvýznamný, ale já počítám se vším )


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 27.06.12 18:45

Vlku, první, co mě zaujalo, je ten kryt civilní obrany. Kdo rozhodl o tom, že budete mít v domě kryt civilní obrany? Slyším to poprvé a co mám takhle známé v domech v družstevním vlastnictví, o ničem takovém jsem neslyšela. Sama bydlím v pronajatém bytě s jedním majitelem a ani ten se nikdy nezmiňoval o tom, že by v domě nějaký kryt byl, či jej plánoval vystavět. Pokud je to nějaký "danajský dar" z minulosti, tak ho snad ani nemusíte mít?! Proto se ostatní domlouvají na jeho přeměně. Nedokážu si navíc představit, že by ministerstvo obrany mělo detailní seznam všech krytů civilní obrany v ČR?! Spíš bych se tedy nejdříve pídila po tom, jak vlastně došlo k tomu, že máte v domě tento kryt a pak bych se obrátila přímo na ministerstvo obrany s případným dotazem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.12 19:39
avatar

V Ostravě-Porubě má kryt každý dům v posledním vchodě. Stavěli to tu před 50-ti lety. A náhodou ten konec domu kde je kryt vyšel na náš vchod. Když se barák (vchod) před pár týdny kupoval museli jsme ho koupit i s krytem. Jelikož jsou kryty pod dvory tak jsou všude po porubě větrací vetonové otvory. viz foto z mého balkónu.

Každá budova tu má kryt. I moje základní škola. Ta měla dokonce dva oddělené kryty.

Datum: 27.06.12 20:10
avatar

Léta byl ve vedlejším paneláků ve sklepě sklad plynových masek, lopatek a nevím čeho ještě, po revoluci se v tichosti zrušil a je tam dílna využívaná pár lidmi z domu. Někdy přemýšlím kde asi je moje plynová maska. Nejlépe se informujete na obecním úřadě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.12 21:30

Pokud by byl kryt ve vlastnictví družstva i v dnešní době aktivním krytem civilní obrany, pak mám za to, že by jste v katastru měli zapsané věcné břemeno. Jinak k otázkám

1) ano může nesmí to však znemožnit či znesnadnit jeho případné využití k určenému (původnímu) účelu

2) ddto 1)

3) ano může a to se týká jakéhokoliv majetku například v případě krizové situace atp.

4) viz 1)

Dále mně ještě napadá obrátit se na stavební úřad, zajisté nebudete první ani poslední s tímto dotazem a dostane se Vám fundované odpovědi. Na magistrátu bych se ptal dále na odboru krizového řízení případně CO. Konečně mám za to že většina malých krytů byla po roce 1989 "zrušena" či jak to napsat takže se neuvažuje s jejich případným užitím k původnímu účelu (hlavním důvodem byly náklady na jejich udržení v provozuschopném stavu)

Takže závěrem podle mne fitko v pohodě*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.12 21:38
avatar

Dnes tam byla schůze nájemníku. Já tam nešel, ale byla tam mamka. Když jsem se ptal jak to tam vypadá tak jsem dostal tyto informace. Jsou tam jakási dvě zařízení. A to zásobník na vodu a generátor vzduchu. Ten generátor musím ještě pozjišťovat o co jde a jestli to není jen filtr a čerpadlo. Potom tam jsou sprchy záchody... Mnoho malých místností. Jsou tam nové rozovdy vody a elektřiny a taky tam jsou nové vodoměry. Ty dvě zařízení uvedené výše tam údajně musí zůstat. To je vše co jsem zjistil.

Od: buss
Datum: 27.06.12 21:58

Nebude to tak jednoduché, pokud nebyl zrušen, tak je pod obcí, tam je človíček, co to má na starosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 28.06.12 16:18
Kryty spadají pod Hasičský záchranný sbor - tam zjistíte co s krytem můžete dělat.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.