Už se vám to stalo? že nepoznáváte lidi?

Od: Datum: 27.06.12 15:29 odpovědí: 13 změna: 28.06.12 00:38

Stalo se Vám někdy, že jste někoho potkali na ulici, on vás pozdravil a Vy jste vůbec nevěděli kdo to je? Nebo že jste si uvědomily, že jste možná s někým pomlouvali někoho, na kom tomu druhýmu záleží? Mě se tohle stává celkem často, nedávno jsem možná pomlouvala s jednou holkou její mamku, nebo jsem viděla jednoho kluka, a já sem si nebyla vůbec jistá kdo to je (jestli se s ním bavím, neb o ne) takže jsem nevěděla, jestli mám pozdravit, nebo ne. Co si myslíte, že byse s tímto dalo dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.12 15:45
avatar

Stává se mi, že si nejsem jistá, kam toho člověka, který se ke mně hlásí, mám zařadit. Pracně to zjišťuji nebo se přiznám a je vymalováno. :D Někdy v polovině svého života jsem začala zjišťovat, že můj pohled a můj soud nemusí být úplně nejsprávnější. A přestala jsem mít kritické pohledy k lidem. Také jsem přestala sdělovat to, jak koho vidím a co si o kom myslím. Přestala jsem vynášet soudy a závěry. Zvláště pak, když ten člověk mi nic nedlužil a já nedlužila jemu. *jasne* Navíc, vůbec se mi nelíbilo, když někdo pomlouval mě a rčení Co nechceš sám, nečiň ty druhému nabylo pravdivé rozměry. *hej*To proč jsem se já rozhodla, že s někým nesouhlasím, může být i tím, že mám jen částečné informace. Někoho odsoudím nebo pochválím a vlastně nevím, co bylo před tím nebo co následovalo, proč to ten člověk udělal nebo naopak neudělal. Je to vlastně jen můj subjektivní pohled, který má k objektivitě hoooodně daleko;) To je vlastně pomluva, drbárna. Pryč od ní!

doplněno 27.06.12 16:10:

Také patříte mezi ty lidi, kteří říkají: Ty mezilidské vztahy. . . Proč na sebe nejsou lidé hodní. . .? Vždyť jsem mu nic neudělala. . . a blablabla?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.12 15:46
avatar

Že člověk občas potká někoho, koho hned nedokáže zařadit, nebo už ho prostě nepamatuje, je běžné.:)

A s tou druho věcí ti mohu poradit pouze to, abys přestala pomlouvat. Za a) je to odporná vlastnost a za b) nikdy nevíš, kdy a přes koho se k pomlouvanému tvoje slova dostanou. Mohla bys hořce litovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: samadoma*
Datum: 27.06.12 15:48

no dalo by se s tím dělat asi toto : 1) uvědomit si ,co říkám a o kom ,a proč to vlastně dělám (mozek si to bude pamatovat ,ve vašem případě jde spíš o povrchnost řekla bych)

2)podobně je to i se lží ,víte proč si lidé někdy vůbec nepamatují ,že něco řekli? (lhali ,a lež se podvědomě mozek snaží s halvy vypudit)

asi bych v prvé řadě nepomlouvala,škodíte si sama sobě ,a že nepoznáte člověka na ulici ,nejspíš jste mu předtím vůbec nevěnovala pozornost ,nebyl pro vás důležitý ,mozek ho zapomněl*jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 27.06.12 15:52

Mě se kupříkladu nedávno stalo, že při čekání ve frontě u váhy (fronty obecně ´miluju´), v zamyšlení, jsem potkal někoho povědomého - tak jsem ho pozdravil... A bylo to zrcadlo... *haha*

Ale jinak - nepomlouvám a raději pozdravím i ty, které neznám - huba mi neupadne...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: samadoma*
Datum: 27.06.12 15:58

*smich* moula ,zase jsi mě pobavil po nedávném tvém příspěvku k pubertačce*smich* tak koukej do zrcadla pro všechny případy jen doma ,kdyby náhodou zas ,žádný trapas nehrozí *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 27.06.12 16:13
avatar

Jasne ze se mi to stalo. Jako k opravari se ke me hlasilo hodni lidi z mest a ja skoro netusil kam patrej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jajajaja
Datum: 27.06.12 16:21

Já pomlouvám takovým stylem, že řeknu * ona je hrozná, protože ...* vždycky to odůvodním, a bývá to většinou něco důležitýho, co se nedá přehlížet, ale občas tam padne aj nějaký sprostý slovo :) Třeba když jsem měla ůplně zbytečný problémy s učitelkou na zálkadce, nebo na mě byla protivná prodavačka v obchodě...Narozdíl od jiných pomluvačů neřeším, co má kdo na sobě, jakou má postavu, mastný vlasy:) a tak..tomu se zasměju pro sebe :D

Od: samadoma*
Datum: 27.06.12 16:27

myslím ,že vaše povrchnost pramení z věku ,prodavačka byla protivná ,tak vy taky...(děti na písku - "tys začala, to ona! atd) ,stejně bych nepomlouvala ,a když už s něčím nesouhlasím ,dá se to formulovat diplomaticky ,tak ,že to nikoho neurazí.Zkuste to potrénovat

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.06.12 17:47
avatar

Pomlouvání jako pomlouvání:) Neomlouvej to tím, že jiní pomlouvači jsou snad horší...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 27.06.12 16:39

Ano občas se mi to stane. Někoho potkám, pozdraví mě, nevím kam ho zařadit. Je mi povědomý , jen nevím odkud.

Jsou to trapasy. V každém případě na pozdrav mile odpovím. I on se mohl splést, říkám si.

Myslím, že se to víceméně stává každému. Životem člověka "projde" mnoho lidí a ne na všechny z nich si uchováme trvalou vzpomínku.

Stačí, když si vezmu fotku ze základní školy a snažím se vzpomenout na všechna jména těch třiceti dětí*vtip*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.12 16:39
avatar

To se povedlo jednou mému staršímu bráchovi. Potkal babču pozdravil jí a ona na to: "Kdo ty seš?" *haha* já se z toho mohl podělat smíchy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.12 19:06
avatar

;) na každého dojde... i tvoje vnoučata se budou jednou válet smíchy *haha*, že je děda nepoznal... kdybych měla vnoučata, už by se všichni uchlámali, protože si absolutně nepamatuju obličeje, a to už od mládí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.12 00:38
avatar

To je jednoduché: Nikdy nikoho nepomlouvat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.