Výpověď ve zkušební době

Od: Datum: 26.06.12 19:35 odpovědí: 6 změna: 26.06.12 20:03

Dobrý den, mám první zaměstnání po maturitě a budu mít zřejmě možnost jít pracovat jinam. Mám od prvního července tříměsíční zkušební dobu a rád bych se zeptal, jak dlouho probíhá vypovědět smlouvu ve zkušební době a kdy ji nejpozději podat, pokud bych chtěl od začátku příštího měsíce změnit zaměstnání. Díky za odpověď.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vsimavy
Datum: 26.06.12 19:46
 

V tomto případě by bylo nejlepší nenastupovat a tím pádem nebudete muset nic řešit.

 
Od: skye®
Datum: 26.06.12 19:49
 

Oznamte zaměstnavateli, že nenastoupíte. Ve zkušební lhůtě je možno ukončit PP ze dne na den, není tam žádná lhůta. Vy byste ale zřejmě ani nenastoupil.

 
Datum: 26.06.12 19:50
 
avatar

Dobrý den. Ve zkušební době se neukončuje pracovní poměr výpovědí, ale zrušením pracovního poměru ve zkušební době. Bez udáná důvodu a můžete skončit ze dne na den. Zákon žádnou lhůtu v tomto případě nestanoví.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: georgio24
Datum: 26.06.12 19:55
 

Děkuji za odpověď. Mohu se ještě zeptat, jak to zrušení pracovního poměru (třeba i "ze dne na den") v praxi probíhá?

Od: ron*
Datum: 26.06.12 20:02
 

Dobrý den.

Oznámíte zaměstnavateli (ústně), že ukončujete pracovní poměr ve zkušební lhůtě. Nemusíte uvádět důvody.

Vrátíte příp. vyfasované pracovní pomůcky, obdržíte zápočtový list a odcházíte.

doplněno 26.06.12 20:05:

V případě, že jste již nastoupli samozřejmě písemně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.12 20:03
 
avatar

Sepíšete si - Ve smyslu § 48 odst 1 písm.d) zákoníku práce ruším pracovní poměr s vaší firmou ke dni ... Datum, podpis.

a doručíte zaměstnavateli.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.