První rande, jak navázat konverzaci

Od: Datum: 26.06.12 10:41 odpovědí: 12 změna: 27.06.12 11:26

Ahojky, měl bych jít dnes na rande s holkou - první. Bojím se, že nebudu umět navázat konverzaci, že řeknu ahoj a pak už budeme mlčet, poradtě co udělat aby to nedopadlo katastrofálně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: inkognito
Datum: 26.06.12 10:57

A tu dívčinu znáte? Nebo je to rande naslepo? Ono ani u jednoho snad nejde mlčet, buď jí znáte, tak se můžete bavit konkrétně - má psa, jiné zvíře? Když je to rande naslepo, no tak to je o tom seznámit se - máš nějaké zvíře? Bla bla Konverzační věty typu počasí, doprava - taky mají své místo a podle toho se pak hovor odvíjí nějakým směrem. Hlavu vzhůru a žádné strachy, nesmí na rande přijít kláboska, ale zase ne úplný mlčoch a projevit zájem, to se cení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: prande
Datum: 26.06.12 11:01

Ano, tu holku znám.

Od: inkognito
Datum: 26.06.12 14:19

No tak to snad nemůže být strach, že by se nebylo o čem bavit, člověk se fakt musí uvolnit a pak to jde samo - zájmy, koníčky, domácí mazlíčci, počasí - koupání - to je témat, jéjej. Vděčné téma je i práce (škola?).. Občas se kvůli práci dostanu mezi skupinu lidí, s kterýma za pár minut zjistím, že si vlastně nemám co říct. Pak místo trapného ticha vytáhnu filmy O tom se dá vyprávět i lidem, kteří ti řeknou, že telku nesledují :-D resp. doporučovat, ale to už by byl poslední stupeň, když si na rande nemáte co říct..nebát se toho, bude to v pohodě ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.12 11:03
avatar

Ahoj. Vždyť se nemusí mluvit za každou cenu. Nutit se do konverzace a ještě se na ní předem připravovat, je hloupost. Znervozní to ještě víc. Po pozdravu se jí zeptej kam půjdete, jestli má nějaký tip. Pokud ne, navrhni směr Ty. Pak je dobré navázat řeč na to, co máte společného (koníčky, přátele). Také je důležité, umět naslouchat tomu druhému a dát mu prostor pro řeč. A nakonec, když dva spolu chtějí být, je jim dobře i beze slov. Když se budeš obávat předem, tím spíš se něco pokazí. Takže klid, těš se na ni a užij si to. Přeji vám oběma krásné randění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 26.06.12 11:06

Ahoj,

Hlavně se snaž mluvit přirozeně, uvolněně. Usmívej se u toho, to vždy zlehčí situaci než nějaká křeč.:)

Zkus navázat třeba na předchozí rozhovor, určitě jste si už třeba telefonovali - nějak jste si to rande domluvili.

Podívej se po okolí a podle prostředí zvol téma: např. jdete-li do kina, bav se o filmu. Jdete-li jen tak na procházku, zeptej se jí, kam ráda chodí, mluv o něčem z okolí.Určitě víš, kam jdete, tak si to trošku promysli. Projev zájem o její koníčky, školu. mluv také o sobě, ať ji to nepřipadá jako výslech.

Poslední rada. Bav se normálně, jako s kamarády ve škole. O nic nejde. Držím palce.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 26.06.12 13:09

Než povídat ´blbostě´ - nebo se, nedej bože, pohádat, je lepší souhlasně mlčet...

Pokud s ní jdeš do přírody, stačí se koukat okolo... BTW - neboj, temat k rozhovoru potkáte dost a dost...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blade
Datum: 26.06.12 17:26
Tak jak ti to dopadlo?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdfqwer
Datum: 26.06.12 19:54

Tak nic moc, jeli jsme do kina, moc jsme si toho teda neřekli, akorát u obchodu s hadry řekla, že se jí líbí jedno oblečení, tak jsem řekl, že jí ho zítra koupím, aby to neskončilo hned. Fakt nevím, jak se přinutit o ničem mluvit, prostě se asi stydím, jak to překonat?

Datum: 26.06.12 20:12
avatar

A mluvil ji spíš ty, nebo spíš ona? Co se jí třeba zeptat, jaký názor má na tohle a tamto - filmy, hudba, politka, cokoli, jaké se jí líbí kapely apod. Jen moc nechápu to s tím oblečením - proč chceš holce po prvním rande hned kupovat oblečení, které se jí líbilo?

doplněno 26.06.12 20:12:

Pochopila jsem správně, že proto, aby s tebou na nějaké rande ještě šla? To je velká hloupost..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fafdasf
Datum: 27.06.12 09:21

Proč myslíte, jinak by asi už nikam nešla, ale teď mám ještě druhou šanci...

Datum: 27.06.12 09:36
avatar

Kupovat si přízeň děvčete dárkama, je opravdu hloupost. Bude se Tebou scházet třeba právě jen proto, že jí z toho budou kynout výhody. Konverzovat se nenaučíš a ani nerozpoznáš, zda s Tebou chodí randit, protože jsi jí sympatický, nebo proto, že jí kupuješ to, co se jí líbí. Nedělala bych to, za to žádná "šance" nestojí. Snaž se vzbudit zájem jinak. Chce to trénovat a nic lámat přes koleno. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.06.12 11:26
avatar

Kapka to napsala za mě*palec* Kupovat si slečnu věcmi, jen aby s tebou šla na rande... velká hloupost, to se nezlob. Chceš, aby s tebou holka chodila jen proto, že jí koupíš, na co ukáže?

Ano, říká se - hloupý, kdo dáva, hloupější, kdo nebere... ale je podstatný rozdíl mezi tím, když jí přineseš nějaké překvapení (čokoládu, kytku, šperk), než když ona ukáže, ty koupíš.

Na rande by měla jít kvůli tobě, tvému úsměvu, chování, mluvení, těšení se na tebe. Ne kvůli tomu, že jí něco koupíš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.