Podpis rezervační smlouvy

Od: Datum: 26.06.12 05:05 odpovědí: 3 změna: 26.06.12 08:51

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,chci koupit byt v os.vlastnictví a budu uzavírat rezervační smlouvu. Prodávající mají s RK údajně uzavřenu exkluzivní smlouvu a makléřka mi tvrdila, že za prodávající je oprávněna podepsat rez. smlouvu za ně. Má s tím někdo zkušenost, jestli to tak lze? Díky moc za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.12 07:31
avatar

No pokud vám předvede nějaké věrohodné plné moci... ale určitě bych to nedělala, v žádném případě - majitele okoukněte a ověřte. Aby se vám nestalo jako tuhle kolegyňce, že pořád chtěl někdo podepisovat za majitele, chudáka nemocného, co neměl být rušen, až se ukázalo, že je už měsíc po něm a synáček se pokouší okrátst ostatní pozůstalé. Prodej bytu je dost velká věc na to, aby si majitelé udělali čas. RK s exkluzivní smlouvou často kecají, první, co mě napadlo je, že poběží majitelce předvést, že má závazného klienta a pokud neuspěje, holt vám peníze vrátí (nebo taky ne).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rendule38
Datum: 26.06.12 07:47

Já se s majiteli bytu seznámila osobně, domlouvali jsme podrobnosti rez.smlouvy,termíny a tak...Budu asi po RK žádat,aby mi ukázala plnou moc,kterou je majitelé bytu zplomocňují k podepsání rez. smlouvy, popř.dalším úkonům. Jsem opatrná, ale je možné že toto mají ujednáno v exkluzivní smlouvě. Setkal se někdo s tím, že by to za majitele podepisovala realitka?

Datum: 26.06.12 08:51
avatar

Dobrý den. Lze to, ale je třeba si to opravdu hodně pohlídat. Rezervační smlouva je především kšeft pro realitku. Takže určitě chtějte vidět plnou moc a já bych si nechala před podpisem smlouvu zkontrolovat asi právníkem. Abych měla jistotu, že tam někde není nějaký háček. Zkuste po nich chtít raději smlouvu o smlouvě budoucí kupní.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.