Předběžná péče a mateřská

Od: Datum: 25.06.12 13:40 odpovědí: 6 změna: 25.06.12 14:39

Dobrý den,

nevíte, jak je to s mateřskou, pokud má otec dítě v předběžné péči (na 1 měsíc)?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: samadoma*
Datum: 25.06.12 14:22

formulujte lépe dotaz ,jde o dítě sotva narozeně?nebo proč je tam předběžná péče otce? na mateřskou jde žena pokud vím 2měsíce před porodem ,nechápu váš dotaz

Od: kooklik
Datum: 25.06.12 14:27

Dítě nemá ani rok, mateřskou doposud pobírala matka dítěte, ale s přítelem se rozešli a on zažádal o předběžné opatření a dítě do své péče. PO je po dobu 1 měsíce a tvrdí, že mateřskou matce seberou, ptám se, jak to tedy je?

Datum: 25.06.12 14:33

No ,jsem skoro přesvědčená ,že matce mateřskou musí odebrat ,protože by nesplnovala podmínku ,že se celodenně stará o dítě ,takže nárok na ni musí mít ten ,kdo o dítě řádně celodenně pečuje ,a pokud už dítě je u otce ,myslím ,že by měl být brán v potaz datum začátku PO ,už ten měsíc řekla bych má nárok na mateřskou ,a také na výživné ,pokud ten cvrček zůstane v péči...Pokud to tak není ,at mě tedy někdo opraví

Datum: 25.06.12 14:35

Já právě nevím jak to je, proto se ptám. A to co píšete Vy, je sice logické, na druhou stranu pokud je to zatím jen předběžné opatření, které má lhůtu 1 měsíce, nějak si nedovedu představit, že by mateřskou matce sebrali, přiřkli ji otci a po měsíci se to třeba měnilo zas zpátky... Ale fakt nevím, každopádně Vám děkuji za radu.

Datum: 25.06.12 14:38

PO je možná měsíc ,ale po uplynutí doby bude zřejmě soud o svěření do péče ,nebo ne? tam vám přiznají výši výživného a mateřská vám zřejmě bude vyplacena zpětně?

doplněno 25.06.12 14:40:

na druhou starnu neznám okolnosti ,dítě je příliš malé ,aby bylo matce odebráno z péče ,snad jen v případě jejího zanedbání nebo vlastního přání...

Datum: 25.06.12 14:39

No mě se dotaz přímo netýká, takže absolutně nevím, každopádně soud o svěření posléze proběhne.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.