Prohlášení o bydlišti - rodičovský příspěvek

Od: Datum: 21.06.12 23:04 odpovědí: 2 změna: 22.06.12 23:25

Dobrý večer,

není to tak dlouho co mi přišel dopis od Úřadu Práce ohledně mého rodičovského příspěvku..Vyzývají mne, abych se dostavila na ÚP a doložila prohlášení o bydlišti..V případě, že se tak nestane, mi bude rodič. příspěvek odebrán..Připadá mi divné, že po dvou letech, co jsem na rodičáku chtějí nějaké potvrzení o bydlišti..Tyto údaje jsem vyplnovala ještě před tím, než jsem rodič. příspěvek začala pobírat..Mám jen rodičovský příspěvek a žádné další příspěvky na prcka nedostávám (nemám prý nárok )..Tak mi s toho docela hlava nebere..Má někdo stejný problém? Nebo mi někdo vysvětlí z jakého důvodu se tak děje?Předem všem moc děkuji..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.12 16:41
avatar

Dobrý den. Myslím si, že je to z důvodu právní úpravy, která proběhla 1.1. 2012. Jinak jednou z podmínek na nárok rodičovského příspěvku je bydliště na území České republiky jak u oprávněné osoby, tak u dítěte zakládajícího nárok na rodičovský příspěvek. Tak to prostě po Vás požadují doložit.

doplněno 23.06.12 09:33:

Není zač.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.06.12 23:25

Tak je to opravdu z důvodu právní úpravy..Děkuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.