Výhružky kvůli splátkám - máme se bát?

Od: Datum: 22.06.12 15:37 odpovědí: 14 změna: 28.06.12 10:51

Dobrý den, právě se stala jedna ohavná věc. Volala nějaká paní z nějaká vymahačské společnosti a začala vyhrožovat, že máma dluh od Providentu, tuším... Říkala, že u nás bydlí bratr nevlastního otce (je to strašný zmetek, dělá všude dluhy a hlásí naše jména a adresy). Paní začala vyhrožovat, že k nám domů pošle detektivi a že bude hodně zle.

Vůbec nevíme co máme dělat, co když příjdou a začnou se prohrabávat v našem bytě? Co když začnou zabavovat náš majetek? Co když příjdou nějaké gorili a začnou kdo ví co dělat? Můžeme se nějak bránit? Je tohle vůbec právní jednání?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 22.06.12 15:40

To chce hlavně klid. Paní vám musí doložit, o co konkrétně se jedná. Poslat k vám detektivy asi jen tak nemůže. A když, nemusíte je pustit do bytu, pokud k tomu nebudou mít oprávnění posvěcené soudem. Navíc, pokud víte, že jste si nikde nic nepůjčovali, doporučuji podat na bratra nevlastního otce trestní oznámení! OKAMŽITĚ.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.06.12 15:45
avatar

Dobrý den. Není. Tohle vyhrožování jde některým moc dobře. Pouze exekutor má právo vstoupit do domu a člověk mu to musí umožnit. A majetek také nikdo jiný nemůže zabavovat. Musí exestovat pravomocný exekuční příkaz. Takže na žádné detektivy nevěřte a i na gorily volejte policii. Ono i tohle vyhrožování je protiprávní, takže až se paní ozve, sdělte jí, že jí udáte za vyhrožování atd. Bratr nevlastního otce ať buď splácí dluh, nebo se honem rychle odstěhuje. To je jediná obrana proti exekutorskému vymáhání pak.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 22.06.12 16:33

Tak tak. A nejen odstěhovat, ale přehlásit trvalé bydliště.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 22.06.12 18:52

Pouze exekutor má právo vstoupit do domu a člověk mu to musí umožnit.
A PČR aj...?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 22.06.12 20:06

Myslím, že výše bylo myšleno, že žádný detektiv. Policie samozřejmě ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 22.06.12 21:44

Policie a vstup na soukromý pozemek? Do baráku?

De jure: jen se souhlasem státního zástupce.

de facto: kdykoliv kdy se mu zlíbí. Bohužel. Vždy ho někdo něčím "přikreje".

Osobní zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 22.06.12 22:57

Taky pokud mají, teď nevím, jak to správně formulovat, prostě podezření a zdá se, že ten vstup je nutnej. Když např. mají pocit, že v baráku je zrovna někdo vražděň, taky nemusejí mít povolení a jdou tam, zcela logicky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.12 14:13
avatar

Buďto povolení nebo když hrozí nebezpečí ze zprodlení!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 22.06.12 16:33

Klíííd, pokud se neozve exekutor, tak jde o ..., vy se s nikým takovým bavit nemusíte. Jste z toho vyžhaveni, že ani nepíšete, zda tam ten člověk je hlášen, pobývá, má majetek. To je důležité.
Nemáte žádné povědomí jak to probíhá, je třeba vědět, kdo kdy může do bytu vstoupit. Jak to probíhá zjistíte v exekučnímn řádu a OSŘ. Pokud by k vám měl vztah, ex se dostavil, tak je třeba mít doklady k cennějším věcem, tvrdit, že prostě lže, volat policii. Stěžujte si na tu společnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standi
Datum: 22.06.12 20:30

Nikdy tady nebydlel a ani zde nemá žádný majetek, pouze všude hlásí naše údaje (jména, tel. čísla, adresu). Ani nechápu jak to, že mu tyto údaje všude vezmou, když s náma nemá prakticky nic společného...

Od: buss
Datum: 22.06.12 23:09

Pokud po něm nechtějí OP, tak prostě nahlásí bydliště u vás. Je třeba se tvrdě bránit. Soudit se asi nechete... ale zkuste zajít na obec, přestupková komise, popř. i soudně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike32*
Datum: 22.06.12 16:58

Klid . Paní volající zkrátka chce nahnat strach ... nikoho k Vám ona osobně a nebo lichvářská společnost Provident posílat nebude ... to mi věřte a i kdyby ... volejte v klidu polici ČR ... a příště chtějte jméno a osobní setkání s paní, která vám takto vyhrožuje ... vsadím se, že zaklapne telefon a už se neozve. Jediní kdo mají nárok provádět prohlídku či zabavovat majete jsou exekutuři na základě soudně vydané exekuce na dlužníka ... pokud pán co má dluhy u Providentu bydlí u Vás, tak bohužel může dojít i na toto ... takže okamžitě vystěhovat, odhlásit a budete mít pokoj.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.06.12 14:20
avatar

Nejlépe by bylo,napsat té vymahačce,(adresu jistě uvedla) že jmenovaného dlužníka vůbec neznáte a nechat si to u soudu,nebo na obci potvrdit.Oni sami zmlknou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bitkar
Datum: 28.06.12 10:51

Přijít ke mě exekutor i přesto že nikde a nikomu nic nedlužím nebo že by si třeba myslel, že se u mě nachází majetek nějakého dlužníka, tak na něj vypustím psa!
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.