Spálená záda od slunce

Od: Datum: 22.06.12 11:35 odpovědí: 10 změna: 07.07.12 14:09

Dobrý den chtěla bych se zeptat jakým způsobem se nejrychleji vyléčí spálená záda. Kámoška mi poradila abych si na ně dala bílý jogurt. Myslíte že by to mohlo pomoct? A jak dlouho se asi záda léčí? týden? Děkuji za odpovědi :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.12 11:38

Podle mě nejlepší je Panthenol. Ale pokud to není bolestivé spálení, neřešil bych to, do týdne to bude 100% pryč (pokud zase nepolezete na sluníčko) ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: samadoma*
Datum: 22.06.12 12:55

souhlasím s mikihans ,Panthenol se osvědčil i nám

Od: tinka
Datum: 07.07.12 13:56

Já používám Panthenol swiss, ten mi vždycky pomůže a uleví..já se spálím hodně často. Gel je moc příjemný a taky spray..

Od: ron*
Datum: 22.06.12 11:40

Dobrý den. Bílý jogurt opravdu pomůže nebo i studený tvaroh.

Výborný je chladivý sprej s panthenolem.

Datum: 22.06.12 11:48

Jogut a tvaroh uleví bolesti, chladí. Panhtenol léčí a kůže se rychle regeneruje, obnoví a naroste nová. *jasne*

Od: loriola*
Datum: 22.06.12 12:24

Uvádím zde odkaz na web kosmetické firmy, kterou mám roky vyzkoušenou a nikdy mě nezklamala v ničem. Je levná, má velká balení, a co o zboží píše, je pravda:

http://www.fcc-club.wbs.cz/Aloe-relief-gel.html

Přesně na tomto odkazu, děvče, najdeš nejúčinnější ze všech přírodních látek na drobná zraněnní,popáleniny. Co se týká toho čirého zeleného gelu Aloe Relief gel, je v něm obsaženo slabé anestetikum, lidokain. To znamená, že zmírňuje bolest v namazaném místě. Léčila jsem spáleniny svoje, jak z dovolené, tak povrchové popáleniny vařícím olejem (zhojily se bez zjizvení) a morče, když si zlomilo prst. Celou rodinu. Ve všech případech to zmírnilo bolest a velice rychle hojí. Pokožka, nepřesychá, ani zbytečně nemokvá. Je to velice dobrý produkt, který bych doporučila všem jako první pomoc do lékárniček. Podobný produkt na trhu nemá obdoby.

Od: mirra3
Datum: 22.06.12 13:51

Pokud můžu doporučit,tak Aloe vera ... ,ale rostlinu! Sloupnete tvrdou slupku z listu a pod ní je gelová hmota,rozmačkáte prsty a natřete na spálené místo,zhruba hodinku v klidu a pak můžete normálně fungovat. Vyzkoušeno ... 100% funguje

Od: sarusajus
Datum: 22.06.12 14:46

Dobrý den před chvilkou jsem si dala ten jogurt na záda *sok* myslíte že když si budu dávat ten jogurt na záda každý den takže to do týdne přejde?

Datum: 22.06.12 21:00

Chápete to poněkud nesprávně. Jogurt nebo tvaroh vytáhne z kůže horkost. Postačí nanést dvakrát nebo třikrát a kůže se trochu zklidní, nebude tak horká. Ale spálená zůstane, dokud se spálenina nezahojí a dokud nenaroste pod spáleným povrchem nová kůže, a to trvá tak asi 3 týdny až měsíc. Spálená kůže se Vám v cárech oloupe a pak to bude dobré. Potom ale se sluníčkem opatrně.

Od: frantiseks1
Datum: 07.07.12 14:09

No já sem se v uterý osmahnul celkem dost byl semna zahradě v bazénu a neměl sem opalovací krém teda i kdybych ho měl tak bych se asi nenamazal protože bych na to zapoměl *smich* Doma sem se napatlal panthenolem pomohlo to trochu *placni* no a včera sem jel do Znojma na koupák a tam sem se oloupal jako pomeranč v rukách dítěte *smich* No a teď sem sice sloupanej ale nic me nebolí *palec* Navíc je to nazádech a tam nevidím takže nevím jak moc vypadám debilně *palec* Moje rada Sloupejte se *smich**smich* Nebo se namažte panthenolem to bude lepší ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.