Diktátorská vedoucí - oblékání

Od: Datum: 22.06.12 09:44 odpovědí: 18 změna: 22.06.12 15:34

Dobrý den,

jak na vedoucí, která je zásadně proti mému odívání - přitom se neoblékám bůhví jak provokativně či zase naopak až moc usedle. Mám svůj styl, nosím většinou šaty ve stylu "peter pan", ale tento styl však nikoho neuráží či nepohoršuje. Ano, 20 už mi není, ale ještě mi také není 30, na to mám téměř 2 roky, ale co na tom, na čele svůj věk přeci nemám vyplěný a né že bych si o sobě bůhví co myslela, ale 90% lidí mi tipuje nanejvýš 22 let, což je samozřejmě příjemné. Ona mi pořád vyčítá, kolik mi je, ale přitom to snad o věku není, ale jak se člověk cítí. Ty občanky to byl ale vynález - proč by holkám nemohlo být tolik, na kolik vypadají, kolikrát ty ani ne dvacítky vypadají jako třicítky a naopak :(. Necítím se, že mi za 2 roky bude 30let. Co jí mám říct, jelikož mne tímhle terorizuje téměř každý den, už se dívám i po jiném místě. Co byste dělaly vy, dámy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.12 10:03
avatar

Zamyslel bych se nad tím, co dělám za práci (to nikdo z nás neví) a jestli to oblečení opravdu není nevhodné. Pokud jí vadí jen to vaše, tak k tomu asi nějaký důvod mít bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemmessiss
Datum: 22.06.12 10:14

účetní - ale s klienty nejednám a mé vedoucí je 61 let...možná ji vadí spíš to, že ona už se takhle oblékat nemůže. :(

Od: krkovicka*
Datum: 22.06.12 10:06
Nepíšete co děláte za práci a jestli se oděv k ní taky hodí.Ujasnili jste si předem pravidla jak se obléct?Jestliže ne tak pak se nedivím zda má jisté přípomínky k oblečení.
doplněno 22.06.12 10:10: Snad jistě chápete že šaty delaj člověka.Já kupříkladu chodím ráda na volno ale do mého zaměstnání musím chodit v těsném oblecku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemmessiss
Datum: 22.06.12 10:13

Neoblíkám se jako nějaká "cou-ra" ale ani ne usedle. Poslala bych to, ale minule mi to tam ten odkaz nechtělo dát.

Od: krkovicka*
Datum: 22.06.12 10:15
Co jsou šaty vé stylu peter pan?Otrhany nebo courajici rukávy?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemmessiss
Datum: 22.06.12 10:17

Mají u krku takové kulaté límečky .) Jsou nádherné - moc se mi tahle móda líbí. Nepotřebuji být IN.

Datum: 22.06.12 10:07
avatar

Nejsem dáma :D. Tak zkuste se třeba někdy obléct jako vaše vedoucí, její styl, co k tomu bude mít za řeči? .. jinak je to vaše věc, jak se oblíkáte, nikdo vám nemá právo do toho mluvit. Ještě je otázka, co děláte za práci :D... Jestli děláte v pohřebním ústavu, tak to není adekvátní, jestli na úřadě, tak je to jedno ... Ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemmessiss
Datum: 22.06.12 10:15

Jí je 61 let - podle ní se nebudu oblékat ani omylem a navíc mám svůj styl - ale není to ani extravagantní styl avšak ani ne usedlý - tak nevím, co jí vadí. :(

Od: nemmessiss
Datum: 22.06.12 10:12

Účetní - ale s klienty nejednám a navíc mé vedoucí je 61 let...podle ní se opravdu oblékat nebudu :(.

Datum: 22.06.12 10:37
avatar

Pokud nejednáte s klienty...a svou práci si děláte dobře, pak být to na mne, noste si na hlavě třeba zelené číro...růžové afro...nebo mějte potetovaná celá záda...byť se mi to osobně nelíbí, v tomto případě by to měla být jen Vaše věc.

Snad jen v případě interních předpisů firmy jak mají být zaměstnanci oblečeni by mohla mít pravdu..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 22.06.12 10:50

Dobrý den.

Pokud pracujete jako účetní, nejednáte s klienty,chodíte oblékaná čistě a neprovokativně, nevidím důvod něco řešit.

V někerých firmách je oblékání zaměstnanců řešeno tzv. DRESS CODEM (např. zaměstnanci peněžních ústavů). Pokud to není případ Vaší firmy, není důvod Váš styl měnit.

S vedoucí si promluvte. Vysvětlete ji, že by měla řešit Vámi odváděnou práci a ne styl oblékání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.12 10:53
avatar

Zamlada jsem taky bývala bojovná a hájila si tvrdě své názory. Ale:

i když Vám vedoucí zřejmě závidí vaše mládí a módu, kterou si vy dovolit můžete a ona ne, asi bych si nakoupila tmavomodré nebo černé střízlivé šaty s bílým límečkem, což bývala kdysi uniforma dívek pracujících v kanceláři. Víte proč?

Bábině je 61 let. Brzy už udělá oslavu a půjde do důchodu a uvolní svůj post. Co kdybyste měla šanci dostat se na její místo? Proto je lepší s ní souhlasit, i když se to ve Vás vaří. Těch několik měsíců to s ní snad ještě vydržíte.

Druhá věc: práce se dnes na ulici jen tak nenajde. A když budete "dráždit kobru bosou nohou", vězte, že můžete o tu práci lehce přijít. Ona si už něco najde, či se budou snižovat stavy a Vy budete ta první, co poletí. Protože Vás ona nemá ráda a Vy se odmítáte podřídit.

Tak si mimo práci noste, co chcete, ale do práce opravdu choďte střízlivě oblékaná. Vzala bych to vážně doslova a kombinovala jen černou či tmavě modrou s bílou. Aby mi nic v oblékání nemohla vytknout.

Nebojte se, nebude tam sedět věčně. A po ten čas to vydržíte. Lepší práce v hrsti, než chodit na pracák.:)Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.06.12 11:02
avatar

Schválně jsem si do Googlu zadala Peter Pan jestli tam nějaký typ oblečení nenajdu. Našla jsem většinou jen zelený obleček a zelenou čepičku.

Bílý límeček a bílé halenky odjakživa pařily k tomu nejelegantnějšímu, co móda nabízí. Pokud se to umí nosit. Nicméně moje dcera do třiceti vehementně tento styl oblečení odmítala. Takže si neumím dost dobře představit styl Peter Pan s bílým límečkem pro mladé. Ale umím si představit, že vedoucí má pravdu, i když ji nemá... Až budete jednou vedoucí, třeba si na tyhle problémy vzpomenete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.12 11:05
avatar

Dobrý den. Řeknu to jednododuše. Pokud mi žádný předpis nenařizuje pracovní oděv a svojí práci vykonávám svědomitě, pak bych upozornila na to, že jsem svéprávná a mám právo chodit oblečená podle své úvahy. Nebudím pohoršení a oblékám se do toho, v čem se cítím dobře. Nikdo nemá právo mi diktovat, co mám nosit za oblečení. Vedoucí Vám na oblečení nepřispívá, pak nemá právo mluvit do toho, v čem chodíte do práce. Až Vás bude oblékat ona, pak to bude důvod se podřídit jejím představám. V opačném případě by měla respektovat Váš styl a nemluvit do věcí, do kterých jí opravdu nic není.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: askmenow*
Datum: 22.06.12 15:34

zkuste napsat "peter pan dress", najde vám jich to mraky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.06.12 11:28

Firma si může stanovit styl, pracovní oděv, v každém případě nemá být vyzývavý a pod. Jinak jsem-li slušně oblečen mi může skočit ... Že to nedá písemně jako výtku? Zapracovat a dostat se na její místo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.12 11:45
avatar

Vaše otázka mi připomněla sedmdesátá léta, kdy na mě vystartovala inspektorka, že zvonové kalhoty mám hodně široké a neexistuje mít nalakované nehty, ikdyž nejsou příliš dlouhé. Není vaše šéfová dcerou téhle inspektorky? S třešněmi po kapsách? *cert*Chápu, že v některých úřadech zaměstnanci něco nesmí a něco musí. Ale i tam to záleží na pohledu a vkusu šéfa. Než se s ní hádat, koupila bych si u vietnamců sukni a halenku a převlíkala se. Anebo bych si pořídila plášť. Když už, tak už. :D Někomu dělá hrozně dobře, když může dokazovat svoji moc a přesilu. Ať je to šéfová nebo ženaská za přepážkou.*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.12 13:06

Dobrý den, pokud nemáte ve firmě stanovený styl oblékání jako součást firemní kultury, asi bych paní veducí upozornila slušně, ale důrazně, ať se na mne obrací pouze se záležitostmi, které se týkají činností spojených s výkonem mé práce a své soukromé názory na mé oblečení si nechá pro sebe, pokud tedy vyloženě nechodíte do práce v pytli od brambor a nesmrdíte jako bezdomovec, může jí to být jedno. Zažila jsem podobnou situaci, paní vedoucí v kanceláři si běhala stěžovat po celém podniku, čím se kdo navoněl a podobně. Tenhle jev je obvykle pozorovatelný v ženském kolektivu, kde není dostatečné pracovní vytížení a kde některé dámy nemají dost vlastních starostí, které by musely řešit. Určitě je super, když někdo dokáže být s každým zadobře, každému se zavděčit, ale já osobně na tohle nemám. Kdyby upozornění nestačilo, poslala bych jí asi do p...e. Můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.