Ze vztahu nejlepší přátelé - má to cenu?

Od: Datum: 22.06.12 00:47 odpovědí: 12 změna: 22.06.12 19:28

Zdravím, chtěl bych od vás zde slyšet názor, ohledně mého 4letého vztahu s přítelkyní. Přijde mi, že si mě přestává poslední půl rok čím dál méně vážit a sama mi nedávno řekla, že by chtěla, abychom byly nejlepší přátelé, ale že něco málo stále ke mně cítí, což mě mrzí. Já ji řekl, že pokud bychom se rozešli, tak nikdy nebudu její nejlepší přítel, protože ji mám pořád stále moc rád, a tím by mi jen ublížila. Cítím, že už je spíše se mnou ve vztahu s nechutí a jenom proto, abych jí byl po boku jako kamarád.

Proto by mě zajímalo, co a jak...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.12 01:06

Kdysi to tady už někdo formuloval mnohem lépe, než teď já. Pokud se jedná o opravdovou a čistou lásku, tak ti bude záležet na jediném - aby ten člověk byl šťastný a to kdekoli a s kýmkoli. Když si přečtu tvůj dotaz, tak mi připadá jako stížnost, že ti berou tvůj majetek. Je to jenom o tobě: mě to mrzí, já nebudu přítel, já ji mám rád, mně by ublížila. Zkus se nad tím zamyslet.

Ohodnoceno: 3x

Od: anton*
Datum: 22.06.12 01:10

Zamyslím se, to mi už bylo řečeno, ale nevím jak dál.

Od: askmenow*
Datum: 22.06.12 01:50

Nikoho nedonutíte, aby vás miloval... je to smutné, ale je to tak. Ani ona sama se nedonutí. Očividně jste pro ni v životě moc důležitý, jen ten cit někam vyprchal. Možná ji to trápí stejně, jako vás.

Pokud ji máte rád, přátelství je cesta, jak ji udržet ve svém životě, jak zlstat v kontaktu. Lidé, co se mají rádi, si přejí štěstí toho druhého. Přejte jí ho... a i sobě. Chvíli to bude těžké, ale časem budete mít novou přítelkyni - ženu, která vás bude milovat, a kamarádku, která vás zná skutečně dobře - vaši bývalou přítelkyni. Mě to nepřijde k zahození.

Když jsme se po několika letech rozešli s jedním bývalým přítelem, přála jsem si, abychom byli přátelé. Bohužel on to nějak neustál. Chvíli jsme byli v kontaktu, i jsme se viděli, pak ale, patrně pod vlivem současné partnerky, se mnou naprosto přerušil kontakt a maximálně zdvořilostně odpoví na přání k narozeninám atd. Je to už celkem dlouho, ale stále mě to mrzí. Ne snad proto, že bych se s ním toužila nějak sbižovat, chraň bůh, jsem ráda, že jsme spolu byli a jsem ráda, že už spolu nejsme... jen jsme se za ty roky hodně znali. A někdy bych prostě chtěla na něco slyšet jeho názor, říct mu o nějakém svém úspěchu a zjistit, jak se daří jemu. Když se o některých jeho velkých životních událostech dozvím jen z doslechu přes jedna paní povídala, přijde mi to líto.

doplněno 22.06.12 01:51:

... tím chce říct, že je dost možné, že váš vztah se rozpadne, když vám přítelkyně řekla to, co řekla a když vy z ní cítíte to, co cítíte... ale přátelství je cesta, jak v životě udržet někoho, koho máme rádi.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.06.12 10:52

Asi bohužel rozpadne a nic s tím neudělám, ale snažit se můžu jakkoliv, nic tomu nepomáhá. Když ji chci někam vzít, nechce, když ji koupím třeba nějakou knihu (miluje knihy), tak je chvíli šťastna...

Když jsem ji řekl, tak proč jsme ještě spolu, proč se nerozejdeme. Ona mi jen řekne, že ještě nechce, tak nevím na co čeká. Pak je na mě milá, asi jen proto, že mě nechce ztratit, ale ubližuje mi tím, jak se ke mně chová.

Bohužel, neváží si mě, i doma ji to říkají, ale člověk lásce neporučí...

Datum: 22.06.12 09:22

Unést přechod své velké lásky do přátelství zvládnou jen ti nejsilnější jedinci. Já osobně tomu nevěřím, protože vždy po rozchodu jsem dotyčného nechtěla ani vidět, ani o něm slyšet, i roky. Dnes se s většinou bavím, ale jen zřídka, žádná velká přátelství z toho nejsou.

Neumím si představit, že mi bývalý přítel a současná nejlepší kamarád bude vykládat, jak má novou známost, jak skvěle líbá, jak zařizují bydlení, plánují dítě - vše, co jsem si s ním vysnila já.

Ohodnoceno: 2x

Od: barun
Datum: 22.06.12 10:38

Ano je to tak, pokud ho jí milujete, přejete jí jenom to nejlepší i v jejím dalším vztahu. Musíte se ale odříznout úplně, jinak v tom budete lítat a prodlužovat své trápení. Z vlastní zkušenosti vím, že když se zamiloval do jiné, odřízla jsem svůj kontakt všude, i na facebooku. I když si do dnes prohlížím jeho a její profil a pročítám jak se mají rádi. Přeju mu to, i když je mi smutno, mou útěchou je jen to, že pročítám čím dál méně, nikdy nezapomenu, ale už to nebolí tolik.

Od: krkovicka*
Datum: 22.06.12 09:55

Buď spolu nebo od sebe.Jinak to opravdu nejde.Kolik vám je?Víte něco jiného je když vám je 16-17let pak kamarádi jistě ale až po letech kdy se vše ustálí.Je to lítostivé gesto od ní.

Datum: 22.06.12 10:41

Je nám oběma 20 let a 4 roky vztahu už nikdo nevrátí zpět.

Datum: 22.06.12 18:54

Nikdo nechce nic vracet, jen je nesmysl prodlužovat agónii z rozchodu tím, že se budeš třeba dívat, jak je ona šťastná s někým jiným. Jak píše Krkovička. Nijak to nesouvisí s urážením nebo děláním, že se neznáte, prostě se Vaše cesty rozejdou a někdy se zase můžete vidět. Ale být nejlepší kamarádi, to je fakt nesmysl, neznám nikoho, kde to takto funguje. Jistě, spousta párů jsou přátelé. Ale nejlepší? Těžko.

Ohodnoceno: 1x

Od: krkovicka*
Datum: 22.06.12 19:28

Pod pojmem kamarádi mám- ochota pomoct
vyslechnutí,nabídnutí útěchy.Zvládnete to?Myslím že ne.Ona je vysoko nad věcí,proto také vám nabídla cenu útěchy a to kamaradstvi.Po rozchodu je dobre toho druhého nějaký ten čas nevidět.Nekontaktovat a nesetkavat se a to ani kdyby se jednalo o náhodu.

Od: buss®
Datum: 22.06.12 11:35

Já bych to bral, furt je něco společného, znám ji, můžeme se o něčem bavit. Pořád lepší než se vyhýbat, urazit se, dělat, že se neznáme.
Chce vztah ukončit, fajn, nemá zájem na pokračování takový je život, nelze jí to nařídit, nikdo nejsme něčí majetek.
Spíše zjistit nenápadně co ji k tomu vedlo, kde jsem udělal chybu. Je-li jiný, jak to, že je lepší? No jsi mladý, toho ještě může býýt.

Datum: 22.06.12 12:04

Vídím to tak, možná úplně blbě, že z vašeho vztahu pro ni vyprchala vášeň. Něco, na co se těšit při setkání, něco nového, trošku jako zašimrání v útrobách. *hi* Jestli je váš vztah takový, jako v manželství po x letech, jako dobře vyšláplé boty nebo papuče a nic se nemění, nikam se vztah neposunul, je to pro tak mladé lidi, na pováženou. Chtělo by to něco pěkného, nového, nový úsměv na tváři pro něco, co tady ještě nebylo. Zahnat nudu. ;)

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.