Odvolání proti předběžnému opatření

Od: Datum: 21.06.12 17:34 odpovědí: 4 změna: 21.06.12 18:39

Dobrý den,

v případě, že se dva lidé rozejdou a mají nezletilé (ani ne roční) dítě, přičemž jeden z partnerů jde proti druhému, kdy na "sociálce" uvedl nepravdivé informace, kterými poškodil matku dítěte a na základě toho, soud předběžně určil, že dítě bude v péči otce.

Je možné podat proti takovému rozhodnutí odvolání? Nebo jak je možné, že soud vydal takovéto rozhodnutí, kdy matka dítěte neměla šanci se jakkoli bránit a vše, co otec a jeho rodina na sociálce uvedl, je lež?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.12 18:14
avatar

Dobrý den. Z čeho vycházel soud a proč rozhodl tak, jak rozhodl, nelze hodnotit zde. Nicméně bránit se můžete Podejte návrh na zrušení předběžného opatření. Toho se u soudu můžete domáhat i mimo odvolání. Můžete si podat odvolání a zároveň návrh na zrušení předběžného opatření. Předběžné opatření je záležitost spíše mimořádná, musí být řádně vyargumentováno. Doporučuji proto vyhledat pomoc advokáta, budete ho opravdu potřebovat.

doplněno 21.06.12 18:31:

Pokud soud vydal rozhodnutí, pak Vám muselo být doručeno. A tam máte napsané i poučení, popř. lhůtu. Většinou to bývá do 15. dnů. Ale když podáte rovnou návrh na zrušení, což bych doporučovala já, pak to můžete udělat kdykoliv. Ale určitě platí, čím dřív, tím lépe.

doplněno 21.06.12 18:35:

Obsahovat musí důvody, pro které chcete, aby bylo vydané rozhodnutí zrušeno. Tedy argumenty, které budou svědčit ve Váš prospěch a budou oprávněné a nezpochybnitelné druhou stranou. Nechte si poradit a obraťte se s tím na právníka. Ten bude hájit pouze Vaše zájmy a argumentovat tak, jak má. je to jeho práce.

doplněno 21.06.12 18:42:

Není zač.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koolik
Datum: 21.06.12 18:19

Dobrý den, děkuji za odpověď. Nevíte, jaké tam jsou lhůty pro podání?

Od: koolik
Datum: 21.06.12 18:29

Nemohu nikde najít žádný vzor, nevíte, co takový návrh na zrušení či odvolání mělo obsahovat?

Od: kooklik
Datum: 21.06.12 18:39

Mockrát Vám děkuji za rady.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.