Reklamace v provizním e-shopu

Od: Datum: 21.06.12 13:10 odpovědí: 3 změna: 21.06.12 21:49

Zdravím,

prosím poraďte mi,koupil jsem si před rokem výrobek a teď bych ho potřeboval reklamovat v e shopu kde jsem si ho objednal ale tam mi bylo řečeno že oni jsou provizní e shop a že firma od které to brala již neexistuje proto mi nepomužou. Jak to řešit a musí mojí reklamaci přijmout nebo nemusí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.12 14:21

Reklamoval bych to u firmy co je uvedená na faktuře.

Pokud jsou jen zprostředkovatelé ale dopředu tě na tu informaci jasně neupozornili (například ve svých obchodních podmínkách) tak pro ně z hlediska zákona platí stejné podmínky jako kdyby byli prodejci.

Mimochodem, nic jako "provizní eshop" neexistuje. Buď mají eshop (tedy obchod), nebo jen zprostředkovávají objednávky a potom ale nemají eshop.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.12 18:27
avatar

Zboží Vám prodal prodejce, nikoliv firma, která zanikla. Reklamujte tedy v e-shopu.

K výrobku jste obdržel záruční list, kupní smlouvu a všeobecné obchodní podmínky, na webu e-shopu byste měl najít i reklamační řád. Postupujte podle informací ve výše uvedených dokumentech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vojta111
Datum: 21.06.12 21:49

záleží proč ho reklamujete a jak dlouho máte záruku...jsou případy kdy eshopy prodávají druhojakostní zboží bez záruky ale to musí napsat v popisu předmětu atd...jinak pokud existuje firma která vám to prodala ale dodavatel už ne a není možnost výměny zboží a splníte reklamační podmínky...tak by vám měli vrátit peníze...ale za pokus to stojí zkuste to nejdříve po dobrém a když to nepůjde tak přitvrďte...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.