Pracovní pohovor, jak uspět?

Od: Datum: 20.06.12 22:03 odpovědí: 4 změna: 21.06.12 13:29

Jak uspět na pracovním pohovoru, nemáte nějake rady a tipy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.12 22:06
avatar

No jo no. Rozhoduje prvních pár sekund, jestli se zalíbíte. Ale jestli je už někdo dopředu vybraný a pracovní pohovor je jen tak, aby se neřeklo, tak vám nepomůže ani svěcená voda. Hlavně buďte svá/svůj. Nesnažte se vnutit do nějaké role, do někoho, kým nejste. Buďte přirozený/á.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.12 22:10
avatar

Zkusím pár věcí, co mě naučil kolega - profík:)

1. Oblečte se slušně, ne tenisky a rifle. Líčení přirozené, ne vyzývavé, pokud možno ne velké výstřihy, ani extra minisukně. Podpatky menší, působí to seriózněji (záleží ale na pozici, kam se hlásíte).

2. Při hovoru se dívejte do očí, neuhýbejte pohledem, ale zase je zcela nehypnotizujte.

3. Ruce mějte volně položené podél těla, ne sepnuté před sebou, značíte tak odtažitost a že k sobě nikoho nepustíte. Nejhorší varianta jsou zkřížené ruce na prsou.

4. Usmívejte se. To dělá hodně.

5. Mějte info o firmě či společnosti, kam se hlásíte, ať Vás nepřekvapí otázky, proč se na post hlásíte, zda znáte práci firmy apod.

6. Pokud se Vás zeptají, jaký se představujete plat, řekněte střízlivý odhad. V žádném případě neodpovídejte "kamarádka říkala, že je to prý 15 tisíc" nebo něco podobného. Pokud tato otázka padne, budoucí zaměstnavatel zjišťuje, zda znáte svoji cenu a umíte se ohodnotit.

7. Předem si připravte jednu dvě otázky, co by Vás o firmě zajímalo. Na konci pohovoru Vás nejspíš dají prostor se zeptat, a trapné ticho, protože Vás nic nenapadá, případně se něco snažíte vymyslet, není úplně nějlepší vizitka:)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.06.12 06:57
avatar

Škoda, že se tady nedají použít bodíky. Martinaa Vám to shrnula úplně všechno a dokonale, nedá se tomu nic vytknout. *palec**palec**palec*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.12 13:29
avatar

Jé, děkuji*hi*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.