Dan z prijmu z brigady?

Od: Datum: 20.06.12 19:39 odpovědí: 9 změna: 21.06.12 00:00

Našla jsem si na internetu brigádu...ale nevím jestli to doho jít. Jde o práci z domu a jedná se o to, že bych peníze dostala jednou měsíčně převodem na účet ale upozornili mne na to, že si musím příjem zdanit sama. Mně ale není jasné, jak někdo vůbec mlže zjistit, že nějaký "přjem" mám, že mám něco "danit" ... nevíte někdo o tom něco, prosím?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.12 19:43

Nevěřil bych ani slovo. Nabídka má jenom vypadat důvěryhodněji.

Od: hanicka1245
Datum: 20.06.12 19:47

Proč nedůvěryhodné? Jde jen o to, že prostřednictvím internetu pro ně udělám určitou práci ale zdanění je pak už na mně. Mne ale zajímá, jak se může někdo dozvědět, že jsem pro ně něco vykonala, nebo že jsem prostě obdržela nějakou částku, ten "příjem" , který bych měla přiznat...?

Od: ron*
Datum: 20.06.12 19:49

Souhlasím s Ladinem.

Je to jen pokus, který by Vás měl přesvědčit, že daň platit nebudete. Každý příem z brigády se zdaňuje, ať už prostřednictvím daňového přiznání(OSVČ) nebo v případě smlouvy se zaměstnavatelem - příjem zdaňuje zaměstnavatel.

doplněno 20.06.12 19:50:

Pokud vy máte příjem, tak oni mají daňově uznatelné náklady. Každý příjem, není-li "načerno" se musí zdanit.

Datum: 20.06.12 19:51

a jak někdo může zjistit, že jsem měla tu částku zdanit? že jsem vůbec k nějaké takové částce přišla? tam žádná smlouva nebyla, spíš jsem souhlasila s podmínkami (online formulář), kde se zavazuji, že si to zdaním sama, na svou zodpovědnost...

Datum: 20.06.12 19:57

ješttě bych chtěla podotknout, že nemám nikde uvedené jméno, všechno to mám jen přes "online" účet

Datum: 20.06.12 20:59

hanicka1245, to není brigáda (= práce na pracovní smlouvu nebo na dohodu o pracovní činnosti, případně na dohodu o provedení práce - ve všech 3 případech by daň odváděl zaměstnavatel), ale nabídka podnikání jako OSVČ.

Tzn., že byste si musela vyřídit živnostenský list, přihlásit se na Finanční úřad, na ČSSZ i u své zdravotní pojišťovny a odvádět veškeré zákonné platby (zálohy).

- Jak se zjistí, že máte nějaký příjem? Např. kontrolou (a není jich málo) u toho, kdo by Vám platil.

Nic, co podnikáte v internetu, není anonymní. Dohledat se dá i Váš online účet (např. prostřednictvím IP adresy, z níže jste se na zmíněném webu zaregistrovala).

- Zákony platí pro všechny a nepovažuji za rozumné hledat kličky, jak je obejít. Nebo chcete svou "kariéru" zahájit podvodem?

doplněno 20.06.12 21:05:

PS: Jak byste měla být vyplácena?

Pro zasílání peněz složenkou musíte sdělit svou poštovní adresu, pro zasílání peněz na účet musíte sdělit název účtu a bankvní spojení - to vše je snadno dohledatelné.

- Nechcete mi v soukromé zprávě zaslat odkaz na web, podívala bych se Vám na to.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.06.12 20:59

nikdo neví?:(

Od: buss®
Datum: 20.06.12 21:24

A co vám říká švarcsystém? Uvažujte! Otázka zní, co oni uvedou do daňového přiznání, pro ně jste výýýdaj. Pokud to nezapřou, tak vás uvedou, budou fakturovat, ne? Jak to proplatí aby finančák nevěděl? Jenže - ono přece nejde jen o daň z příjmu, ale i o zdravotní, sociální, jste podnikatel? Chápete? Prostě to smrdíííí. Ale komu není pomoci...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.06.12 00:00

Peníze Vám jdou z účtu nějaké firmy - když tato firma půjde na FÚ na kontrolu, může se stát, že si Vás finančák prověří, zda skutečně od té firmy dostáváte peníze, že ta firma neuvádí falešné údaje, aby si sama snížila zisk a platila tím menší daně. Tím tedy zjistí, že příjem máte, ale že ho nedaníte. Eva

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.