Účetnictví - počáteční zůstatek

Od: Datum: 05.03.13 16:27 odpovědí: 3 změna: 07.03.13 00:18

Dobrý den,

mám takový problém - zapomněl jsem nastavit počáteční stav banky a teď už mě to nejde zpětně nastavit. V bance se mě přes rok vytvořily i záporné hodnoty, což není možné.

Ptám se tedy, lze nějak ručně (pomocí interních dokladů) navést počátečních stavy? Když však takto navedu stav v bance, nebude odpovídat rozvaha - výsledovka.

Máte tušení, co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.13 19:25

V jakém programu účtujete? To není možné, aby zpětně nešel zadat tento údaj.

A kdyby to opravdu nešlo, tak bych to udělala asi tak, že bych opravila první položku, kterou jste v bance účtovala. Navýšila bych jí právě o počáteční stav. Pak k tomu udělat poznámku, proč tomu tak je, páč za rok za dva nevzpomenete, proč tam taková zvláštní položka je. pak by Vám měly sedět stavy v bance i u Vás v účetnictví.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zabu
Datum: 06.03.13 23:35

Mě spíš udivuje, že to vůbec šlo v tom programu udělat - poslat banku do minusu. Vedete jen daňovou evidenci? Pokud ano, vystavil bych doklad na osobní vklad, s datem začátku podnikání, a ten SW by se s tím měl umět poprat. Měl by to zařadait podle datumu. U podvojného účetnictví nevím - to neznám. Asi to bude těžší, vzhledem k měsíčním uzávěrkám, které se myslím musejí dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.13 00:18

zabu. To jde - poslat banku do mínusu. Můžeš mít třeba kontokorent a pak se v mínusu pohybuješ pořád.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.