Investice do cizí nemovitosti

Od: Datum: 20.01.13 14:14 odpovědí: 4 změna: 20.01.13 19:06

Dobrý den,

hledám radu s následujícím problémem:

Bydlím se svojí rodinou v RD jehož majitelkou je má matka a chystám se k rozsáhlé rekonstrukci střechy, vybudování půdní vestavby a podobně. Zkrátka jde o rozsáhlou investici, kterou prakticky vložím do "cizího" majetku - je nějaký rozumný způsob jak takovou investici ochránit? Mám bratra který bydlí jinde, vycházíme spolu dobře, nicméně v momentě kdy by šlo o polovinu domu, tak se bojím, že mohou jít všechny dobré vztahy stranou a mě nakonec zbyde jen vykoupení druhé poloviny, navíc zhodnocené mnou placenou přestavbou...

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.13 15:28
avatar

Mne napadá jen poradit se s právníkem. A promluvit si o tom s matkou a bratrem. A pak event. podepsat nějakou dohodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 18:42
avatar

Poradou s právníkem či nějakou smlouvou určitě nic nepokazíte, ba naopak. Ale určitě si schovávejte veškeré doklady a dokumenty o vámi provedených investicích a úpravách, doporučil bych mít i dokumentaci pomocí fotek, případně videa. Vše ve stylu pořekadla "co nedokážete jako by nebylo".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 20.01.13 19:00

Poradou s právníkem rozhodně nic nezkazíš, ale osobně bych do toho nešel. Samozřejmě, že až přijde na lámání chleba, budeš vyplácet bratra z poloviny celého domu, bez ohledu na to, že jsi ho zhodnotil. On bude tvrdit, že šlo pouze o údržbu, nebylo to nutné, dělal jsi to pro mámu... když jde o majetek, dobré vztahy jdou bokem a už mnoho rodin se díky tomu rozkmotřilo. Spíš bych tlačil na matku, ať to na mě přepíše, nebo dohodou s bratrem - přepis, vyplacení, to už je na domluvě, ale dokud to nebude psané na tebe, nic bych neinvestoval. Co když pak bratr řekne, že vyplatí on tebe, ať si najdeš něco jiného? Je tam příliš mnoho neznámých, než aby bylo dobré do toho investovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: honza78*
Datum: 20.01.13 19:06

Asi nezbyde než zkusit domluvit s máti přepsání domu, při pátrání ve vodách internetu se to ukázalo jako jediná volba. Ona taková nepsaná dohoda už v podstatě existuje, ale když jde to peníze tak to nic neznamená. Jen jsem si řekl, že se pozeptám, jestli jsou ještě nějaké další možnosti.

Díky za rady

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.