Patent (ochrana průmyslového vlastnictví)

Od: Datum: 20.06.12 01:05 odpovědí: 2 změna: 20.06.12 19:50

Zdravím,

Pohrávám si s myšlenkou patentování jednoduché, však originální utility. Český patent je ale z obchodního hlediska naprostá zbytečnost (1. trh je malý, 2. první člověk to vyrobí v Polsku a dodá na zdejší trh).

Evropský patent naproti tomu zajistí zajímavý potenciál ale založení přijde podle zběžného průzkumu na 32 000 EUR a dalších

10 000 EUR ročně na udržovacích poplatcích. Což je jistě nepříjemný zásah do rozpočtu výrobku pro relativně malou cílovou skupinu lidí protože pro dosažení takového zisku by bylo potřeba vybudouvat opravdu slušné výrobně/obchodní zázemí.

(A pak vymýšlejte něco originálního, že? )

Tak jen z legrace co Vás napadá jako řešení pro ochranu svého výrobku, aby jste se svou snahou nestali jen nosiči vody pro žraloky, čekající na váš nápad?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jirkajirka
Datum: 20.06.12 11:56

Nenapada a nemas sanci, jeste je tu Cina, ktera uz okopirovala a okopiruje vsecho. A dobre bych se podival jestli tvuj "vynalez" uz precejen nekdo nevymyslel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: n
Datum: 20.06.12 19:50

Hlavně si uvědom, že SW patent prakticky nefunguje. Ještě jsem se nesetkal s tím, že by někdo měl problém s tím, že naprogramoval utilitku, kterou už předtím vytvořil někdo jiný. Tohle prostě patentovat nejde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.