Rána po klíštěti

Od: Datum: 19.06.12 22:03 odpovědí: 10 změna: 20.06.12 22:50
Hezky večer všem.Podařilo se mi v noci na dnešek rozskrabat klíště.Prostě celou noc jsem se drbala a byla jsem líná se podívat.Ráno jsem se zhrozila.Zbytek klíštěte jsem vyndala ale z ranky je kráter.Zafačovala jsem to náplastí a pod tím stříkla Jod.mam se něčeho bát?Díky.
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 19.06.12 22:12

Pokud nebylo klíště infikované, není čeho se bát. Takže určitě je třeba se sledovat: zarudnutí okolí rány, jakékoliv příznaky podobné chřipce. V případě podezření navštívit lékaře. Borelioza není žádná legrace-vlastní zkušenost.

Ohodnoceno: 2x

Od: krkovicka*
Datum: 19.06.12 22:21

Jasně.Když bude infikované dostanu boreliozu i tak.Spíš mi někdo řekl že když se klíště vynda hned i infikované tak nemoc nedostanu.Díky za odpověď.
doplněno 19.06.12 22:24: Tak rána je tak rozskrabana(mam dlouhý nehty),že příznaky zarudnuti nepoznam.
Od: ron*
Datum: 19.06.12 22:26

Ano. Říká se a je to logické, že čím dřív se klíště odstraní, tím je riziko nákazy nižší.

Od: zuzka24*
Datum: 20.06.12 16:42

To vůbec nemusí být pravda...borelióza i encefalitida je pěkný hnus..přítel měl encefalitidu..jediná jistota je, po 4 týdnech od přisátí klíštěte zajít si k doktorovi na krev a oni Vám udělají rozbory a budete hned vědět, na čem jste...čekat, jestli se u Vás projeví pocity chřipky, může být totiž už pozdě. Přítele vůbec nenapadlo, že by to mohl mít z klíštěte, dokonce žádné zarudnutí, flek, nic...za asi měsíc a půl onemocněl-něco jako angína. Pak cca 14 dní dobré a poté to mělo rychlý nástup...naštěstí se z toho dostal. Nepodceňujte to, radši na krev. Také půjdu, před 14 dny jsem měla klíště přisáté na zadku a udělal se mi tam velký flek. Tak ať to dobře dopadne a jste zdravá jako řípa )

Od: mowla*
Datum: 19.06.12 22:24

Vydesinfikovat, pokud se rána zanítí, chovejte se k ní jako k například ´vřídku´ - vymáčknout hnis aznovu desinfikovat.

A - jak píše kolega nade mnou - pokud by se objevilo zvětšující se zarudnutí v okolí ranky (klidně i po několika týdnech), k doktorovi, v případě že klíště bylo přenašečem, hrozí encefalitida či borelióza.

Od: meruzalka111
Datum: 19.06.12 23:43

Vydesinfikujte si ránu kysličníkem. jinak nic moc nezmůžete. Pokuste se do rány nezasahovat ani jí neškrábat,protože jednině z nechtů si tam přenesete infekci. jinak ranku sledujte,nesmí se Vám zvětšit, pokud by se Vám zvětšila až na velikosti pěti koruny,jďete s tím ihned k lékaři (možnost onemocnění klíš´tovou encefalitidou,nebo boreliozou).

Od: askmenow*
Datum: 20.06.12 01:13

Loni se mi stalo něco podobného. Rána mi dost naběhla, šla jsem k lékaři a dostala jsem na tři týdny antibiotika. Po nich jsem šla na testy a ukázalo se, že infekce z klíštěte v těle nebyla.

doplněno 20.06.12 01:13:

... antibiotika nejsou pro tělo žádná slva, aale i tak jem byla ráda, že jsem je dostala, lepší, než to zanedbat.

Od: fram
Datum: 20.06.12 08:29

Okolo klíštěte nakaženého lymskou boreliózou je červený kruh o průměru cca 5cm se světlým prostředkem. Musí být výrazný, s něčím takovým jsem kdysy vyděšeně běžela k doktorovi, ale řekl mi, že musí být hodně výrazný, můj vzorek že je slabý*frajer*.

Od: kejki
Datum: 20.06.12 22:50

To jsou bludy, zhruba polovina nakažených ten pověstný kruh nikdy neměla. Problém je, že většina lékařů v době objevu boreliozy studovala, pak získala nějaké informace a nové už odmítá.

Datum: 20.06.12 09:14

Krkovičko jelikož svých nemocí už mám dost a jsem srab, mažu k lékaři pro antibiotika. Já se ho neptám zda mi je dá ale trvám na nich. Jelikož to není každý rok, dá mi je vždycky. Co umí borelioza vím a antibiotika jí zabíjí spolehlivě. To, že by každé klíště přenášelo i jinou chorobu se nebojím ale boreliozy fakt ano.

Ohodnoceno: 3x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.