Platí se daň z prodeje vyhraného auta?

Od: Datum: 19.06.12 15:17 odpovědí: 3 změna: 20.06.12 11:57

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zda mám povinnost zaplatit daň v případě, že jsem vyhrál v soutěži auto (pořadatel daň z výhry zaplatil) a toto jsem za měsíc prodal. Pokud ano, tak z jaké částky se daň platí, když ani nevím za jakou cenu ho společnost u které jsem vyhrál koupila...

Děkuji


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.12 16:30
 
avatar

Zákon říká:
Příjmy z prodeje automobilu jsou osvobozeny od daně z příjmů fyzických osob, pokud k prodeji dojde minimálně rok po pořízení automobilu. Pokud poplatník prodá automobil do jednoho roku od pořízení, příjem z prodeje musí uvést do daňového přiznání (§10 - ostatní příjmy). Jako výdaj může uplatnit kupní cenu automobilu.
Vy máte kupní cenu 0,-. Takže byste měl platit daň z celé částky, za kterou jste auto prodal.
Ale upřímně - kde není žalobce, není soudce. (a tady končím - protože bych se dopustila trestného činu )
 
Datum: 20.06.12 01:12
 
avatar

Nebude tady "kupní cenou" cena výhry (částka, z níž pořadatel odvedl daň z výhry)?

 
Datum: 20.06.12 11:57
 
avatar

Kupní cenou se v tomhle případě rozumí "náklady na pořízení" - a ty žádné podle mě jako výherce neměl...

doplněno 20.06.12 11:58:

Maximálně by si mohl započíst např. jízdenku-cestu pro výhru atd...

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.