Poplatky u spoluvlastnictví

Od: Datum: 19.06.12 10:41 odpovědí: 4 změna: 19.06.12 15:40

Přítelkyně se po smrti otce stala vlastníkem 1/4 rodinného domu.Zbytek vlastní její matka.Obe dve mají nyní trvalé bydliště na jiné adrese a ani jedna dům nikterak neviužívá a o co mi vlastně jde:Jak je to s poplatky?Myslím tím zejména domovní dan.Přítelkyně má zájem se na všem placení podílet 1/4 avšak matka se k žádnému placení nemá.Máme ted strach z penále a nějaké exekuce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.12 10:49

Chce - li platit pouze svůj podíl, podá daňové přiznání ve kterém bude uveden i spolumajitel a jednoduše si zaplatí pouze svou část. Finanční úřad si zbytek (tj. 3/4) již od její matky vymůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.12 10:54

Zkoušeli jste se zeptat většinové spoluvlastnice, zda by nebyla ochotna svůj podíl darovat či za rozumnou cenu prodat svůj podíl dceři? Tedy pokud o ten dům stojíte.

Jak to bylo s placením před smrtí otce? Předpokládám, že za života byl dům na půl rozdělen mezi rodiče přítelkyně.

Můžete jí zkusit pohrozit ve smyslu, že je potřeba platit daň z nemovitosti, jinak hrozí exekuce. S tím, že každá z majitelek bude platit poměrnou část poplatku dle výše svého podílu. Navrhněte, že může peníze předat dceři, ta přidá zbytek a zaplatí to na úřadě a následně matce předá kopii dokladu o platbě. Případně to může být opačně, ale chtějte kopii dokladu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angell*
Datum: 19.06.12 15:40

Popíšu tuhle věc celou.Třeba se někdo z naší blbosti poučí.

Přítelkyně bydlela v domě se stodolou a zahradou s otcem a matkou,kterým každému patřila1/2.Po smrti otce zdědila přítelkyně 1/4 a matka zbytek.Zhruba tak po půl roce si matka našla přítele ke kterému se nastěhovala a přítelkyně zůstala v domě sama.Jelikož jsme jejího přítele znaly(mj.dluží na alimentech 40 000Kč,hraje automaty a od matky si nechal opravit byt a vytáhl z ní 900 000Kč),trvaly jsme na sepsání smlouvy o užívání celého oběktu po dobu obývání s tím,že jí budeme platit nájem .Vše bylo bez problémů až do doby než se přítelkyně odstěhovala.Podotýkám že po celou dobu užívání (tj. 1.12.2010-2.2.2011)si sama platila vodu,elektřinu atd. a to bohužel formou složenek.V únoru 2011 přišla do jiného stavu a přestěhovala se ke mě.Jelikož jsme barák od této doby nevyužívaly,začala vodu a elektřinu platit matka s tím,že si zde udělají jakoby chalupu a že vše zůstane při starém (myslím tím žádné přestavováni,vyklízení atd.),s čímž jsme souhlasily.

Přítelkyně měla termín porodu 12.9.2011 a přesně týden před porodem začala matka bez našeho vědomí vyklízet a opravovat celý dům.Všechno oblečení co zde zůstalo srovnané ve skříních,ocitlo se ve stodole naházené na seně.Všechny zdi omlácené na cihly,odpady a voda v celém domě vytrhané a kolem domu vylopaný příkop na uložení folie proti vlhkosti.(Toto vše bylo zbytečné protože barák byl zcela suchý a odpady odtékaly správně)

Jelikož nás toto rozčílilo jely jsme ihned za matkou zeptat se co že to znamená.Bylo nám zděleno že všechny tyto práce byly potřeba,že opak stejně nedokážem a že máme připlatit na dělníky (její známé)kteří všechny opravy budou provádět.(pro příklad...vykopání a položení nové kanalizace 5m 25000Kč,položení folie proti vlhkosti kolem baráku 80m...15000Kč)Namítal sem že vše bych udělal sám za zlomek ceny,ale s tím nesouhlasila.

Vše tedy zkončilo na mrtvém bodě takže s barákem se dodnes nic neděje.Tedy až na to,.že si všechno železo co bylo na baráku odvezli do šrotu.Příkop kolem baráku zůstal odkrytý takže celou zimu tekla voda do základů a ty také podle toho vypadají.O prodeji a nebo vyplacení nás nechce ani slyšet.

Co se týká přeplatku za elektřinu kterou platila přítelkyně:

Výpis přišel matce,která tvrdila že žádný nepřišel,potom tvrdila ze přišel ale neví kolik budou vracet,potom že nic nevraceli a nakonec se celý výpis někam ztratil.Ve finále jsme byly na ČEZu který nám výpis dát nemůže ikdyž jsme spoluvlastníky,protože na nás není psaná elektřina.

Sice mi to trvalo,ale zjistil sem že vraceli 4000Kč a zbytek převedli do dalšího roku.Když sem s tím konfrontoval matku řekla že, nám tedy půlku dá...tu nám ovšem vozí už několik měsíců.Telefony nezvedá a doma se nechají zapírat.

Omlouvám se za možné chyby v textu,ale ještě ted sem rozčilenej když si na to vzpomenu.

Od: lolaprasatkova
Datum: 19.06.12 10:57

v exekuci se čtvrťka kupuje lépe než , když se domlouváte s majitelem. Moje zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.